Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Cuervo

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Cuervo »

Guest έγραψε:ναι οτι χρειαζόταν.
Η μειωμένη θητεία εγκρίνεται το πολύ μέσα σε 1 μήνα , ποτε κατεθεσες τα χαρτιά ; Ποτε πηγες στην μονάδα ; Ολα παίζουν ρολο.
Guest

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Guest »

τα χαρτια τα ειχα καταθεσει το μαιο και η αλλαγη της θητειας μου σε οκταμηνο ειχε γινει μεσα σε μια εβδομαδα, τον ιουλιο μαλιστα ειχα συμπληρωσει και φρουρα προτιμησης. ενδεχεται να εχουν κοψει την μεταθεση; και σε ενα γνωστο μου πολυτεκνο του εκοψαν δυο μεταθεσεις.
Γιωργος ευθ

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Γιωργος ευθ »

Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω να ρωτήσω το εξής:

Δικαιούμαι μειωμένη θητεία και η μάνα μου όπου εχει την επιμέλεια είναι άνεργη και χωρισμένη.

Θα ήθελα σας παρακαλώ να με ενημερώσετε, εάν παίζει κάποιο ρόλο στην μετάθεση μου, δηλαδή εάν με τοποθετούν κάπου κοντά στο σπιτι μου. (Για παραδειγμα σαλαμινα, ειμαι ναυτικο και μενω πειραιά).

kostas

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από kostas »

Αν είσαι ελδυκ θεωρείσαι παραμεθόριο?
ps_chalkidiki
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ Οκτ 09, 2015 2:56 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από ps_chalkidiki »

Καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Η μητέρα μου έχει χωρίσει με τον πατέρα μου απο τότε που γεννήθηκα ο πατέρας μου ξαναπαντρεύτηκε και έκανε 3 παιδιά και η μητέρα μου ξαναπαντρεύτηκε και έκανε 1 παιδί. Εγώ είμαι ο μεγαλύτερος γιος του φυσικού μου πατέρα. Ξέρετε τι συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση;

Ευχαριστώ πολύ...

cuervo

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από cuervo »

ps_chalkidiki έγραψε: Καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Η μητέρα μου έχει χωρίσει με τον πατέρα μου απο τότε που γεννήθηκα ο πατέρας μου ξαναπαντρεύτηκε και έκανε 3 παιδιά και η μητέρα μου ξαναπαντρεύτηκε και έκανε 1 παιδί. Εγώ είμαι ο μεγαλύτερος γιος του φυσικού μου πατέρα. Ξέρετε τι συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση;

Ευχαριστώ πολύ...



Να διαβάσεις τα άρθρα που έχει το φόρουμ περί μειωμένης στρατιωτικής θητείας, με μία απλή αναζήτηση θα το βρεις, επίσης υπάρχει και αντίστοιχο θέμα, γράφεις σε λάθος θέμα και περιμένεις και απάντηση.

Nyan
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιουν 05, 2015 3:03 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Nyan »

Καλησπέρα υπηρετώ στις ειδικες δυναμεις και θα ήθελα να ξερω εαν δικαιούμαι 8μηνη θητεία.
Ειμαστε 4 αδέρφια 1κοριτσι και 3αγορια. Οι 2 εχουν τελειωσει την θητεια τους αλλα κανεις δεν έκανε μειωμένη θητεία και εγω ειμαι ο Μικρότερος απο όλους! Δικαιούμαι 8μηνη θητεία; Εαν παιζει ρολο ο πατερας μου και η μητέρα μου ειναι άνεργοι.
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από oldsoldier »

Όχι όταν πας στις ειδικές δυνάμεις, στην Προεδριφκή Φρουρά και στην Κύπρο και 8μήνος να είσαι αυτόματα καταργείται! Άρα και να πληρείς τις προϋποθέσεις που νομίζω με βάση όσα έγραψες δεν τις πληρείς, θα κάνεις 9μηνο!
GianniSol

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από GianniSol »

Καλησπέρα, είμαι ομογενής και δικαιούμαι 3μηνη θητεία.Υπάρχει περίπτωση να γίνει 9μηνη αν με διαλέξουν για Προεδρικη φρουρά ή Κύπρο;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

GianniSol έγραψε:Καλησπέρα, είμαι ομογενής και δικαιούμαι 3μηνη θητεία.Υπάρχει περίπτωση να γίνει 9μηνη αν με διαλέξουν για Προεδρικη φρουρά ή Κύπρο;



Δεν υπάρχει περίπτωση να σε επιλέξουν για τα δύο παραπάνω που αναφέρεις λόγω 3μηνης θητείας.

Aster93

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Aster93 »

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την πολύ κακή δουλειά που γίνεται στο φόρουμ. Έχω αποκομίσει πολύ χρήσιμα πράγματα καθώς αναμένεται να καταταγω με την 6η ΕΣΣΟ τωρα στις 10 Νοέμβρη στη Θήβα. Έχω κάνει μια σύντομη έρευνα σχετικά με τις προϋποθέσεις μειωμένης θητείας. Απλά η περίπτωση μου δε καλύπτεται ξεκάθαρα.

Για του λόγου το αληθές, ζω με τη μητέρα μου και την αδερφή μου (ανήλικη). Δεν υπάρχει οικογενειακό εισόδημα εκτός απο το δικό μου καθώς η μητέρα μου ειναι ανεργη εδώ και μερικούς μήνες ενώ αντιμετωπίζει προβλήματα υγείας που της επιτρέπουν να ασχολείται μονο με δουλειές γραφείου, χωρις όμως να έχει πιστοποίηση αναπηρίας (έχει χειρουργηθεί για καρκίνο στο παρελθόν και έχει 1 μονο πλήρως λειτουργικό νεφρό).

Με τον πατερα μου έχουν χωρίσει προ πενταετίας, με το διαζύγιο να βγαίνει εις βάρος του λόγω βίαιης συμπεριφοράς και έτσι όσο ειμαι εγώ στο σπιτι ολα αυτά τα χρονια, με δικαστικές αποφάσεις πιστοποιείται ότι ουδεμία σχέση έχουμε μαζί του, καθώς ειναι απών απο τις οικογενειακές υποχρεώσεις του.

Όπως καταλαβαίνετε η επιβίωση της οικογένειας εξαρτάται απο μένα. Υπάρχει περίπτωση να δικαιούμαι μειωμένη θητεία ή έστω κάποια καλύτερη μετάθεση γυρνώντας στον τόπο κατοικίας, διότι δε βλέπω φως στο τούνελ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Aster93

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Aster93 »

Για την πόλη ΚΑΛΗ* δουλειά. Καμία φορά το autocorrect διορθώνει λανθασμένα.
xpapak

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από xpapak »

Καλησπέρα... Το αγόρι μ παρουσιαστή 11 Νοέμβρη στ Λαμία κ αυριο φεύγει για πλάτη ευρου... Κάνει 8 μηνο ως προστάτης! Μετά από πόσο καιρό μπορεί να πάρει μετάθεση; Η κατάσταση εκεί πάνω παλεύεται;
angelosduckdodgers

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από angelosduckdodgers »

Καλησπερα εχω εναν διδυμο αδερφο ειμαστε μονο δυο αδερφια εγω μπηκα τον Σεπτέμβριο αυτος τον Νοέμβριο ειμαστε σε ενα στρατοπεδο το οποιο χωριζεται σε δυο τμηματα αριστερα και δεξια ενος κεντρικου δρομου ο αδερφος μου ειναι στο τυπ υγειονομικο στην αριστερή πλευρα στο αριστερό στρατοπεδο ενω εγω διαβιβασεις στο δεξι στρατόπεδο θελουμε να είμαστε μαζί να παω εγω στο τυπ... το δικαιουμαστε; γινεται αυτο ; και αν ναι πως; να παρουμε μεταθεση για αλλου με την κςτ εξαιρεση μεταθεση; αν γνωριζει καποιος ας απαντησει υπευθηνα γιατι δικηγοροι εισαγγελέας και στρατιωτικοστρατιωτικηστρατιωτικοι και η στρατολογια λεει ο καθενας τα δικα του...

σε αντιστοιψαντίστοιχη πετιπτωση στον ιδιο νομο σε αλλο στρατοπεδο τα δυο διδυμα αδερφια παλι οπως εγω με τον αδερφο μου υγειονομικο και διαβιβασεις τα βάζουν μαζι στο τυπ...

μας κοροϊδεύουν; να κινηθουμε νομικα εναντιον του στρατου ;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες