Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από Su-35 »

Παρολα αυτα τυπογραφικο.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από GenerX »

Yandr εφόσων η επίσημη εξουσία δεν έχει διώξει κανέναν από τους πολλούς χουλιγκάνους, δολοφόνους, παραλίγο δολοφόνους (το να κλοτσάς τον οποιονδήποτε στο κεφάλι, στη σπονδυλική στύλη κλπ κλπ, νομίζω ό, τι μπορεί να προκαλέσει θάνατο) στην ΕΑ, αυτό δεν είναι τίποτα άλλο από συγκάλυψη.

Δεν υπερασπίστηκα αυτούς που πυροβόλησαν το ΑΤ. Ωστόσο νομίζω ό, τι είναι άτομα που μεταμορφώθηκαν σε αυτό που είναι επειδή μέχρι εκεί έφταναν οι αντοχές τους.

Χτυπήματα όπως το χθεσινό δεν προσφέρει κάτι σε κανέναν.

Όπως και η σύνδεση τέτοιων ομάδων με τον αντιεξουσιαστικό χώρο είναι παντελώς άσχετη από την άλλη πλευρά.

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από Su-35 »

GenerX έγραψε:Φυσικά και είμαι υπερ της βίας.
Φυσικά και είσαι!

aias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 4:34 am
Ενδιαφέροντα: μονο καλα
Επάγγελμα: υπαλληλακος
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από aias »

cristi μαλλον δεν εχω επαρκη χωρο για να σου δωσω να καταλαβεις την αποψη περι βιας και λογικα ειναι παρεξηγησιμο, θα χρειαζοταν αλλο νημα με αυτο το θεμα. Συνοπτικα ομως η βια ασκειται σημερα με ημιμετρα και ανεξελεγκτα με αποτελεσμα να γινεται ολο και πιο ωμη. Οι παρηκμασμενες Αστικες κοινωνιες την προσαρμοσαν στα μετρα τους, της αλειψαν και ενα λεπτο λουστρο απο πανω να μην βγαινει το αιμα και τρομαζει. Στο μυαλο μου ειχα κατι σαν το δογμα των πυρηνικων στον ψυχρο Πολεμο Η απειλη του απολυτου τρομου Μας εσωσε απο Τον παγκοσμιο πολεμο.(τα πυρηνικα οπλα ειναι πολυ πιο απαισια απο τα συμβατικα αλλα δεν σκοτωσαν ουτε εναν ανθρωπο, ενω τα συμβατικα που πουλιουνται με γραβατες... ). Το ιδιο το μεταφραζω κοινωνικα (αν εχω το θεο μου) δηλαδη η απειλη στο μεγιστο χωρις επιστροφη για καποιες πραξεις.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από Rafale »

Αια εγω νομιζα οτι μιλουσαμε για το χτυπημα στο ατ αγ παρασκευης εσυ το "πηγες" πολυ γενικα πυρινικα ψυχρο πολεμο το μυαλο σου επρεπε να παει στο χτυπημα 6 νεων ηλικιες απο 19 εως 27χρονων που "γαζωσαν" με 100 σφαιρες. Ασε ο ψυχρος πολεμος ειναι αλλο θεμα.

Anonymous

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Γι αυτο μιλω, η παρενθεση αφορα μονο το σχολιο περι βιας.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από Rafale »

αιας έγραψε:Γι αυτο μιλω, η παρενθεση αφορα μονο το σχολιο περι βιας.
Οκ εγω σου αναφερω ομως Και τα αποτελεσματα της βιας στο συγκεκριμενο ατ. Που δεν εκανες αναφορα ς αυτο αλλα εμεινες στη λεξη βια
Anonymous

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Μα νομιζω το σημειο αναφορας της των συγκεκριμενων ποστ ειναι παγιο. Ολα τα ερωτηματα που εκανα εχουν σχεση με τα γεγονοτα και τα αποτελεσματα βρε κριστι... Απλα εξηγηθηκα για να μην βγουν λαθος συμπερασματα για την αποψη περι βιας και πως την αντιλαμβανομαι εγω. Την αναφορα δες την μεταφορικα.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από Rafale »

αιας έγραψε:Μα νομιζω το σημειο αναφορας της των συγκεκριμενων ποστ ειναι παγιο. Ολα τα ερωτηματα που εκανα εχουν σχεση με τα γεγονοτα και τα αποτελεσματα βρε κριστι... Απλα εξηγηθηκα για να μην βγουν λαθος συμπερασματα για την αποψη περι βιας και πως την αντιλαμβανομαι εγω. Την αναφορα δες την μεταφορικα.
Οκ αια!
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από Su-35 »

D.Y.K έγραψε:Ο κύριος Υπουργός είπε ότι ΔΕΝ θα μετατραπούν σε φρούρια τα Α. Τ αλλά θα είναι κάτι ανάλογο με τα Κ. Ε. Π.

Να διορθωθεί παρακαλώ.
Έχεις δίκιο. Απευθύνσου στο defencenet.

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από Su-35 »

Συνάντηση Γ. Παπανδρέου με Ν. Γκρουέφσκι, σήμερα
Mετά απο πρόταση του Έλληνα πρωθυπουργού, σε τηλεφωνική επικοινωνία των δύο ανδρών κατά την οποία ο κ. Γκρούεφσκι συνεχάρη τον κ. Παπανδρέου για την εκλογή του συμφωνήθηκε η άτυπη συνάντηση γνωριμίας με τον ομόλογό του της ΠΓΔΜ Νίκολα Γκρούεφσκι Σήμερα στο περιθώριο του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου.

Χθες σε δηλώσεις μετά τη συνάντησή του με τον ύπατο εκπρόσωπο για την εξωτερική πολιτική της Ε. Ε. Χαβιέρ Σολάνα, ο κ. Γκρούεφσκι διεμήνυσε πως «η πολιτική της άσκησης βέτο δεν έχει συμβάλει στην επίτευξη προόδου» στο θέμα της ονομασίας.

Όσον για την πιθανότητα εξεύρεσης λύσης στο αμέσως προσεχές διάστημα, ο πρωθυπουργός της γειτονικής χώρας αρκέστηκε στην επισήμανση ότι «από την πλευρά του θα καταβάλλει κάθε προσπάθεια» για να καταστεί δυνατό κάτι τέτοιο.

http://www.defencenet.gr

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από Su-35 »

Κατάργηση της φρούρησης των αστυνομικών τμημάτων!
«Στην τρομοκρατία απαντάμε με περισσότερη δημοκρατία» το μήνυμα του Υπουργού Προστασίας του Πολίτη. Με τον τρόπο αυτό ξεκινάει σχετικό δελτίο Τύπου της Ελληνικής Αστυνομίας με το οποίο ανακοινώνεται η κατάργηση της φρούρησης των αστυνομικών τμημάτων. Και συνεχίζει ως εξής:

«Στην κατάργηση των φρουρών σε Αστυνομικά Τμήματα προχωρά το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη. Με τη σχετική απόφαση, περίπου 2.000 αστυνομικοί αναμένεται να αποδεσμευθούν σε ημερήσια βάση από τη φρούρηση των αστυνομικών καταστημάτων με στόχο να διατεθούν στις διοικητικές υπηρεσίες, στις πεζές περιπολίες και στην εμπέδωση του αισθήματος ασφάλειας των πολιτών σε κάθε γειτονιά.

Την άποψη ότι τα Αστυνομικά Τμήματα δεν είναι φρούρια, αλλά δημόσιες υπηρεσίες που πρέπει να εξυπηρετούν τον πολίτη υποστήριξε σε σημερινή του ραδιοφωνική συνέντευξη ο Υπουργός Προστασίας του Πολίτη Μιχάλης Χρυσοχοῒ δης. Βούληση του Υπουργείου είναι τα Αστυνομικά Τμήματα να παραμείνουν ανοιχτά στους πολίτες, ώστε να προσφέρουν άμεσες και ποιοτικές υπηρεσίες και όχι να μετατραπούν σε χώρους φόβου και ταλαιπωρίας.

Ταυτόχρονα, ο Υπουργός υπογράμμισε ότι δεν συντρέχουν συνθήκες για νέα αντιτρομοκρατική νομοθεσία, καθώς στην τρομοκρατία η καλύτερη απάντηση δεν είναι η περιστολή δικαιωμάτων και ο φόβος, αλλά περισσότερη δημοκρατία, σεβασμός στα δικαιώματα των πολιτών, ανοιχτός νους και επαγγελματισμός.

Για την κατάργηση της διαδικασίας φρούρησης σε Αστυνομικά Τμήματα, αναμένεται να εκδοθεί σχετική διαταγή - εγκύκλιος από το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας. »

Βέβαια, η απόφαση αυτή γεννά ορισμένα εύλογα ερωτηματικά όπως το ποιος θα εμποδίσει μια νέα τρομοκρατική επίθεση σε κάποιο Α. Τ. Ή ακόμα και απλές δολιοφθορές σε αυτό...

http://www.defencenet.gr

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11240
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από yandr »

Νομίζω δεν έχει νόημα να γράφουμε εδώ ό, τι κινήσεις, συζητήσεις ή νόμους κάνει η νέα κυβέρνηση.

Ίσως θα πρέπει να επαναπροσδιοριστεί το θέμα με έμφαση τον σχολιασμό και όχι τις ειδήσεις, καθώς δεν είμαστε reuters εδώ.
Anonymous

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Τελικα το πολιτευμα της ελλαδας ειναι η << Κληρονομικη δημοκρατια>>

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα εκλογών (2009)

Δημοσίευση από Su-35 »

yersinia pestis έγραψε: Τελικα το πολιτευμα της ελλαδας ειναι η << Κληρονομικη δημοκρατια>>

Ολιγαρχία σκέτο!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης