Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
yiankap
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Αύγ 03, 2022 6:06 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από yiankap »

@KMSM : Είχες πει ότι η κόρη σου είχε 15220 μορια αλλά δεν μπήκε ΣΜΥ λόγω ισοβαθμίας. Προφανώς θα είναι μέσα στους πρώτους επιλαχοντες. Ειχε καμία κλήση, για να ξέρουμε αν άρχισε η διαδικασία?
Fenia77
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 03, 2022 10:14 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Fenia77 »

ΜP. Ναι κι εγω το ειδα και σας το ανεφερα αλλα με προλαβες😁 ήμουν δουλειά..Αντε να δούμε πως θα κυλησει

Εχω καλο προαίσθημα😉 Νομίζω πολλοι έφυγαν για αστυνομία σαν 1η επιλογή και στα αλλα θα γινει ενας χαμουλης κακα τα ψέμματα...

Ας ελπίσουμε για το καλύτερο ολων σας❤️

Fenia
M.P.

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από M.P. »

Yiankap σας ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες! Από βδομάδα πιστεύω θα καλέσει και η ΣΜΥ σιγά σιγά, καθώς και η ΣΜΥΑ. Με τον γιο σας μπορεί να είμαστε και ίδια κλήση, αλλά πιστεύω ότι δεν θα είναι η πρώτη, δεύτερη τρίτη υπολογίζω. Ότι μαθαίνετε, να στέλνετε! Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να έχουμε καλά νέα σύντομα! Όντως αυτή η κοπέλα θα πρέπει να είναι πρώτη με βάση τα μόρια.
Ελενη

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Ελενη »

Καλημέρα σαςΕίναι κανείς το παιδί του ΣΜΥΑ.

Να μας πει τι γίνεται δευτεροετής η τριετής εάν είναι.

Δεν έχουμε επικοινωνία έχουν μια βδομάδα που μπήκανε ... Ποτέ ορκίζονται πως περνάνε και τέτοια

M.P.

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από M.P. »

Καλησπέρα κυρία Ελένη! Δεν είμαι στην ΣΜΥΑ, παρόλα αυτά περιμένω κι εγώ την σειρά μου ως επιλαχούσα στην ΣΜΥ. Το ότι δεν έχετε επικοινωνία, όσο οξύμωρο κι αν ακούγεται, είναι καλό καθώς σημαίνει ότι το παιδί σας είναι καλά στην υγεία του και τα βγάζει πέρα με την βασική εκπαίδευση. Σε άλλη περίπτωση θα σας είχαν ενημερώσει για το οτιδήποτε ή θα σας είχε ενημερώσει το ίδιο το παιδί να πάτε να το πάρετε. Δεν γνωρίζω περαιτέρω τι ισχύει με τα κινητά, ενδεχομένως να μην υπάρχει καθόλου πρόσβαση, ίσως κάποια στιγμή υπάρξει κάποια επικοινωνία με μέριμνα της σχολής. Από εκεί και πέρα να μην αγχώνεστε, να στέλνετε όλη σας την θετική ενέργεια στο παιδί σας και να είστε περήφανη που τα καταφέρνει σε αυτήν την πολύ δύσκολη περίοδο, όπου οι περισσότεροι τα παρατάνε, ένταξης του στον στρατιωτικό τρόπο ζωής.Ελπίζω να έχετε σύντομα νέα του!

M.P.

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από M.P. »

Υ. Γ. Όσον αφορά την ορκωμοσία θα υπάρξει σίγουρα ενημέρωση, είτε απ' την σχολή, είτε απ' το ίδιο σας το παιδί. Μέσα με τέλη Οκτώβρη γίνονται συνήθως οι ορκωμοσίες.
μαρια

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από μαρια »

Γεια σας. Φέτος έδωσα 2η φορά πανελλήνιες για ΣΑΝ. Είμαι 1η επιλαχούσα από ειδική κατηγορία πολυτέκνων. Πιστεύετε υπάρχει ελπίδα να με πάρουν ή μπα; Γιατί γνωρίζω ότι δύσκολα φεύγουν άτομα.
M.P.

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από M.P. »

Καλησπέρα Μαρία! Πέρυσι είχε έναν επιλαχών ειδικής κατηγορίας (δεν γνωρίζω εάν ήταν της δικιάς σου, τσέκαρε το). Το καλό είναι ότι είσαι πρώτη, από εκεί και πέρα δεν μπορούμε να γνωρίζουμε εάν φέτος θα φύγουν άτομα της κατηγορίας σου. Πάντως εάν υπάρξει τότε όντας πρώτη, έχεις μπει. Σου εύχομαι κάθε επιτυχία! Εάν σε καλέσουν με το καλό, στείλε μας!

Εδώ είναι το link στο οποίο είναι αναρτημένες οι κλήσεις των επιλαχόντων:

http://panelladikes24.blogspot.com/2021/09/2021-2022_57.html?m=1

ΕΛΗ14

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από ΕΛΗ14 »

Καλημερα σε προηγουμενες δημοσιευσεις καποιοι γνωριζαν την σειρα που ειχαν στους επιλαχοντες για την επομενη σχολη που ειχαν στο μηχανογραφικο θα ηθελα να μαθω κα γω πως γινεται να το ξερω υπαρχει καποιος που μπορει να μου πει απο που το μαθαινουμε ευχαριστω
yiankap
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Αύγ 03, 2022 6:06 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από yiankap »

Μόλις κάλεσαν τηλεφωνικά τον γιο μου από τη ΣΜΥ.

Μ. Ρ. Ελπίζω να σε καλέσουν σύντομα και αν χρειαστείς κάτι πες μου.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiankap την Τετ Σεπ 21, 2022 1:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
M.P.

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από M.P. »

Ωωω! Πολλά πολλά συγχαρητήρια! Καλή στρατιωτική σταδιοδρομία του εύχομαι και κάθε καλό! Θα σκίσει! Αυτό θα έστελνα κι εγώ να σας πω, ότι έμαθα πως ξεκίνησε η διαδικασία. Πω πω μακάρι να με καλέσουν σύντομα! Σας ευχαριστώ πολύ για όλα! Όλα θα πάνε τέλεια! Θα σας κάνει πολύ υπερήφανο, είμαι σίγουρη!
M.P.

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από M.P. »

Λέτε να προλάβω την πρώτη κλήση; Πω πω θα τρελαθώ. Του είπαν πότε θα βγει το ΦΕΚ;
M.P.

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από M.P. »

ΕΛΗ14 υπάρχουν οδηγίες στο site της σχολής. Σου επισυνάπτω το link, κάνε το αντιγραφή και ακολούθησε τις.

https://smy.army.gr/eisagogikes-exetaseis/diadikasia-enimerosis-epilachonton-smy/

kiko73

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από kiko73 »

Συγχαρητηρια!

Στη γενικη σειρα ΣΜΥ ειναι ο γιος σου;

Τι αριθμος επιλαχων ειναι;

yiankap
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Αύγ 03, 2022 6:06 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από yiankap »

@kiko73 : Ευχαριστώ.O γιος μου είναι 11ος επιλαχών στη γενική σειρά. Δεν ξέρω πόσους θα πάρουν σε αυτή τη κλήση. Θα το δούμε στην ανάρτηση στη Διαύγεια. Είσαι και εσύ ή κάποιος δικός σου επιλαχών;

@Μ.P : Μην αγχώνεσαι και υπομονή.

Το δεδομένο είναι ότι άτομα αποχωρούν (ευτυχώς διαψεύσθηκαν αυτοί που έλεγαν ότι δεν θα έχουμε φέτος αποχωρήσεις γιατί έπεσε εντολή να φερθούν "μαλακά" στους πρωτοετείς).

Αν με την πρώτη κλήση έφτασαν (τουλάχιστον) στον 11ο (τον γιό μου δηλαδή), εκτιμώ (και εύχομαι) ότι με τη δεύτερη κλήση θα είσαι σίγουρα μέσα. Πέρυσι κάλεσαν γιο συναδέλφου με τη 2η κλήση επιλαχόντων, ως 12ο επιλαχών γενικής σειράς (είχε α/α 29 στη σειρά).

Στον γιό μου δεν έδωσαν οριστική ημερομηνία κατάταξης. Του είπαν περίπου σε 10 ημέρες και να έχει το κινητό συνέχεια ανοιχτό.

Μην αποκλείεις να είσαι και στη πρώτη κλήση, απλά αυτή Μπορεί να μην έχει "κλείσει" ακόμα. Μπορεί να περιμένουν την οριστική παραίτηση όσων έχουν παραιτηθεί αλλά δεν έχει παρέλθει το 10ήμερο, οπότε τυπικά δεν μπορούν να προχωρήσουν σε ενημέρωση των επιλαχόντων. Απλά μπορεί σήμερα να κάλεσαν τους σίγουρους.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiankap την Τετ Σεπ 21, 2022 8:50 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες