Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από dn24 »

ΝΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ έγραψε:Ποτε παρουσιαζομαι εχω αναβολη εως 9 μαρτιου 2016


Τον Ιούλιο. Καλη θητεία να έχεις.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ »

Πως θα μαθω ποτε παρουσιαζομαι και που
pao211
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Οκτ 26, 2015 1:26 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από pao211 »

Καλησπέρα σε όλους... Θα ήθελα να μαι βοηθήσετε σε μια ερώτηση...
Είχα κάνει πριν 1 1/2 εβδόμαδα μια υπεύθυνη δήλωση στα κεπ το πως θέλω να καταταχθώ ως πρότακτος οπλίτης για την Γ'ΕΣΣΟ (Μάιου) σύμφωνα με το παλικάρι που μου χε πει στο Στρατολωγικό γραφείο στο τηλ... Το θέμα είναι ό, τι σήμερα που ανακοίνωθηκε
τσέκαρα την στρατολογία και έλεγε ότι δεν είχα προγραμματιστεί για ΕΣΣΟ κατάταξης... Εικόνα λέτε να μην έχουν ενημερώσει το σύστημα; ...
Γιαννης

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Γιαννης »

Στο Στρατολογικο Γραφειο Ιωαννινων μου ειπαν οτι στον Στρατο θα παρουσιαστω αρχες Ιουλιου αλλα δεν ξερω την ημερομηνια! Πως θα μαθω που, ποτε και τι ημερομηνια θα καταταγω στον Στρατο αυτο το Καλοκαιρι;
Πάνος

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Πάνος »

Μια μικρη ερωτηση μπαίνω τον Μάιο φανταρος ωραια; Υπαρχει ενδεχόμενο να μαθω το που δυο μηνες πριν; πχ. Τον Μάρτιο ας πουμε?
Άβαταρ μέλους
spyrdoe
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2017 9:15 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από spyrdoe »

Όχι. Ένα μήνα πριν περίπου θα το μάθεις, πρώτα online και μετά θα έρθει και το χαρτί
Άβαταρ μέλους
tasos1993
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2017 7:51 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από tasos1993 »

Καλησπερα σε ολους! Σκοπευω να ακυρωσω συντομα την αναβολη μου καθως τελειωσα με τις σπουδες μου.Online λεει πως εχω καταταχθει πολεμικο ναυτικο. Η ερωτηση μου ειναι η εξης... Αν ακυρωσω τωρα θα μπω πολεμικο ναυτικο οπως ηταν προγραμματισμενο ή η κατανομη παει συμφωνω με οτι χρειαζεται ο στρατος αυτη τη στιγμη;(πχ με βαλουν ξηρας αν χρειαζονται ατομα).
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από gimitrop »

tasos1993 έγραψε:Καλησπερα σε ολους! Σκοπευω να ακυρωσω συντομα την αναβολη μου καθως τελειωσα με τις σπουδες μου.Online λεει πως εχω καταταχθει πολεμικο ναυτικο. Η ερωτηση μου ειναι η εξης... Αν ακυρωσω τωρα θα μπω πολεμικο ναυτικο οπως ηταν προγραμματισμενο ή η κατανομη παει συμφωνω με οτι χρειαζεται ο στρατος αυτη τη στιγμη;(πχ με βαλουν ξηρας αν χρειαζονται ατομα).


Στο σάιτ της στρατολογίας αναγράφεται και η ΕΣΣΟ με την οποία θα μπεις. Αν σου αναγράφει πχ Γ ΕΣΣΟ θα μπεις Μάιο. Ακόμη κι αν διακόψεις τώρα δεν προλαβαίνεις να μπεις τώρα το Μάρτιο

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Άβαταρ μέλους
tasos1993
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2017 7:51 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από tasos1993 »

Για τις ΕΣΣΟ το γνωριζω. Ομως ακομα δεν εχει γινει η διακοπη της αναβολης! Η καταταξη στο πολεμικο ναυτικο ειναι απο την εποχη που περασα περιοδευων. Μιλαμε για 6 χρονια πριν. Αυτο που ρωτω ειναι οτι αν κοψω τωρα θα μπω οντως πολεμικο ναυτικο (η αναβολη λογω σπουδων ειχε ισχυ μεχρι το 2020). Δηλαδη Τι γινεται αν κοψω προωρα την αναβολη?
Πέτρος

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Πέτρος »

Μου ηρθε μηνυμα στο κινητο για να μπω στο parousiasi.army.gr για να βαλω τα στοιχεια μου. Τι ακριβως ειναι αυτο;

(Τον νοεμβριο πηρα εξαμηνη αναβολη) μπαινοντας στο συστημα σου εχει να επιλεξεις το κεντρο στο οποιο θα παρουσιαστεις. Δηλαδη εγω που υπηρετησα 21 μερες στην Θηβα μπορω τωρα να συμπληρωσω τις υπολοιπες Ημερες σε καποιο αλλο κεντρο?
Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από osfp7 »

μπαίνω στο parousiasi army και μου λέει Λάθος στοιχεία σύνδεσης. έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα;

citizen kane

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από citizen kane »

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Πήρα στην στρατολογία να δω τι παίζει και από ό, τι μου είπαν μάλλον δεν έχει διαβιβαστεί η αίτηση διακοπής αναβολής στην στρατολογική υπηρεσία που ανήκω (έκανα αλλού την αίτηση, μακριά από τον τόπο μου). Την αναβολή την διέκοψα στις 25 Απριλίου, έχουν περάσει κάμποσες μέρες από τότε και το σύστημα δεν έχει ενημερωθεί ακόμη. Αυτό που με ανησυχεί είναι μήπως δεν προλάβω να μπω τον Ιούλιο, θέλω οπωσδήποτε να μπω με την Δ' ΕΣΣΟ. Μάλλον και με σένα κάτι παρόμοιο θα συμβαίνει. Πάντως η υπάλληλος της στρατολογικής υπηρεσίας με διαβεβαίωσε ότι εφόσον η αίτηση έγινε μέσα στον Απρίλη, είμαι σίγουρα για Ιούλιο.
Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από osfp7 »

http://policenet.gr/article/στρατιωτική-θητεία-το-γεσ-φέρνει-αλλαγές-και-νέα-σημεία-κατάταξης

από εδώ είδα γιατί μέσα σε αυτές είναι και η περιοχή που μένω και υποθέτω ότι θα πάω τότε

αναβολή δεν έχω πάρει

Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από osfp7 »

αν κάποιος δεν την κάνει την δήλωση θα έχει κάποιες κυρώσεις; και πως θα ξέρω εγώ ότι θα μπω με την δ εσσο; αφού όταν πήγα στο site stratologia που έλεγε έχετε επιλέγει στον στρατό ξηράς και τίποτα άλλο

Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Δε το ξέρεις ρε φίλε, απλά περιμένεις να ενημερωθείς.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες