Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Peter2002
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 7:35 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Peter2002 »

Nikcmanwing έγραψε: Παίδες μια ερώτηση να κάνωΓίνεται απο οβα ειδικών δυνάμεων να περάσεις σχολείο αλεξίπτωτα;

Γενικά νομίζω πως με εξαίρεση το ΣΒΕΚ ολα τα αλλα σχολεία έχουν κοπεί απο τους ΟΒΑ. Κυρίως αυτό έγινε γτ πολλοί ΟΒΑ έβγαζαν το σχολείο των ΟΥΚ και μετά έφευγαν και πήγαιναν στην Μονάδα Υποβρυχίων Αποστόλων του λιμενικού. Αρα για να μην φεύγουν, σχολεία γιοκ.
Mark79
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2022 7:33 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Mark79 »

Εγώ έστειλα mail και μου είπαν πως τα αποτελέσματα θα βγουν στα τέλη του Νοεμβρίου και στις 12 Δεκέμβρη θα παρουσιαστουν για εκπαίδευση όσοι είναι επιτυχόντες
bobiras12345
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2022 5:37 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από bobiras12345 »

Οι αιτήσεις είναι λίγες... Οπότε όλοι θα είναι επιτυχόντες.
Άβαταρ μέλους
lakis69
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 12:05 am
Τοποθεσία: Λοχιας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από lakis69 »

Και αθλητικεςτελικά δε θα γίνουν?
Εν καιρώ πολέμου ο νόμος σιωπά ΚΙΚΕΡΩΝ
Άβαταρ μέλους
lakis69
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 12:05 am
Τοποθεσία: Λοχιας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από lakis69 »

Έμαθα κάπου ότι σε ΟΒΑειδικων δυναμεων δε ζητάνε μερικές θέσεις. Οπως χελ κ όσοι έχουν αυτή την ειδικοτιτα θα κοπούνΓνωρίζετε αν αληθεύουν κ αν έχει γίνει άλλη φορά να κοπεί κάποιος λόγω ειδικότητας;

Εν καιρώ πολέμου ο νόμος σιωπά ΚΙΚΕΡΩΝ
Mark79
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2022 7:33 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Mark79 »

Μακάρι να είναι οντως λιγες και να ειμαστε όλοι επιτυχόντες! Γνωρίζετε μήπως πόσες είναι στο περίπου κλπ; Όσο για αθλήματα θα γίνουν Αρχες Δεκέμβρη. Έτσι μου απαντησαν.
Peter2002
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 7:35 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Peter2002 »

lakis69 έγραψε: Έμαθα κάπου ότι σε ΟΒΑειδικων δυναμεων δε ζητάνε μερικές θέσεις. Οπως χελ κ όσοι έχουν αυτή την ειδικοτιτα θα κοπούνΓνωρίζετε αν αληθεύουν κ αν έχει γίνει άλλη φορά να κοπεί κάποιος λόγω ειδικότητας;

Μην πετάς τέτοια τώρα και με κόψωχολιάζεις. Χελιστας δεν είμαι αλλα είμαι Διαβιβαστης και οδηγός τωρα να κοπω απο ΟΒΑ θα ξενερώσω άσχημα.
Άβαταρ μέλους
lakis69
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 12:05 am
Τοποθεσία: Λοχιας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από lakis69 »

Τι να σου πω εγώ έμαθα ότι απορρίφθηκα λόγω ειδικότητας. Εσυ έχεις άλλη ειδικότητα δε πρέπει να φοβασε. Ρώταω εδώ μήπως ξέρει κάποιος κάτι σχετικό γιατί έπεσα από τα σύννεφα που λένε. Τωρα ούτε εποπ δε θα μπορέσω να μπω με 480 μορια
Εν καιρώ πολέμου ο νόμος σιωπά ΚΙΚΕΡΩΝ
Peter2002
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 7:35 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Peter2002 »

lakis69 έγραψε: Τι να σου πω εγώ έμαθα ότι απορρίφθηκα λόγω ειδικότητας. Εσυ έχεις άλλη ειδικότητα δε πρέπει να φοβασε. Ρώταω εδώ μήπως ξέρει κάποιος κάτι σχετικό γιατί έπεσα από τα σύννεφα που λένε. Τωρα ούτε εποπ δε θα μπορέσω να μπω με 480 μορια
Να σε ρωτήσω. Το οτι σε έκοψαν λόγω ειδικότητας και οτι δεν θα πάρουν Χελιστες απο που το έμαθες αν επιτρέπεται; Απο γνωστό σου ΟΒΑ που υπηρετεί; Από βύσμα (γνωστό) μεσα στα γραφεία; Ή απο επίσημα με τηλέφωνο στο ΓΕΣ; Έχει σημασία γιατί αν είναι απ'το πρώτο ειδικά αμφιβάλω πως ισχύει. Χελιστες ειδικά χρειάζεται, στα ΕΤΕΘ δεν πάνε πολλά ατομα στο ΛΠΜ, τουλάχιστον εγω που ήμουν στην Κω δεν είχαν πάρα πολλούς. Οι περισσότεροι ΛΔ ή ΛΚ. Θέλω να πω πως χρειάζονται άτομα δεν είναι πως υπάρχει πληρωτητα.
Άβαταρ μέλους
lakis69
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 12:05 am
Τοποθεσία: Λοχιας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από lakis69 »

Από γνωστό μέσα σε γραφείο το έμαθα. Και γω Κω ειμουν κ άμα θυμασε είχε έρθει μια διαταγή να περάσουν όλοι οι οβα σχολείο χελ Και μάλλον τώρα δε χρειάζονται. Ειμαι να σκάσω σήμερα γιατί ήθελα τα μόρια για εποπ.
Εν καιρώ πολέμου ο νόμος σιωπά ΚΙΚΕΡΩΝ
Peter2002
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 7:35 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Peter2002 »

lakis69 έγραψε: Από γνωστό μέσα σε γραφείο το έμαθα. Και γω Κω ειμουν κ άμα θυμασε είχε έρθει μια διαταγή να περάσουν όλοι οι οβα σχολείο χελ Και μάλλον τώρα δε χρειάζονται. Ειμαι να σκάσω σήμερα γιατί ήθελα τα μόρια για εποπ.
Έμαθες τίποτα καινούργιο φίλε; Αν ισχύει τελικά αυτό που σου είπαν και θα σε πετάξουν εκτός λόγω ειδικότητας; Δεν ξέρω μου φαίνεται δύσκολο, έχουν ελλείψεις συν οτι δεν βάζουν πολλα άτομα για ΟΒΑ. Είναι κάπως παράλογο ακόμα και για τα δεδομένα του στρατού να σε πετάξουν εκτός για αυτό τον λόγο όταν θέλουν προσωπικο.
Nikcmanwing
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Μαρ 15, 2022 7:22 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Nikcmanwing »

Μόνο αν μπω εποπ μπορώ να περάσω σχολείο αλεξιπτωτιστών;
Άβαταρ μέλους
lakis69
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 12:05 am
Τοποθεσία: Λοχιας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από lakis69 »

Peter2002 έγραψε: Έμαθες τίποτα καινούργιο φίλε; Αν ισχύει τελικά αυτό που σου είπαν και θα σε πετάξουν εκτός λόγω ειδικότητας; Δεν ξέρω μου φαίνεται δύσκολο, έχουν ελλείψεις συν οτι δεν βάζουν πολλα άτομα για ΟΒΑ. Είναι κάπως παράλογο ακόμα και για τα δεδομένα του στρατού να σε πετάξουν εκτός για αυτό τον λόγο όταν θέλουν προσωπικο.


Δεν ξερω αυτος που μου το ειπε επιμένει στα ιδια

Σε επικοινωνία που ειχα εκει με τον σελιδα

OBA.ARMY μου ειπαν ότι η ειδικότητα δεν είναι αιτία για κόψιμο

Είδαμε. Μηπως γνωρίζεις εσύ ή κάποιος άλλος ποτε θα γίνουν τα αγωνισματα;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Τρί Οκτ 25, 2022 8:35 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Mark79
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2022 7:33 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Mark79 »

Εμένα μου είπαν πως τα αγωνίσματα θα γίνουν αρχές Δεκέμβρη.Γνωρίζει κάποιος που ίσως έχει γνωστό ποτε ακριβώς θα βγουν αποτελέσματα; Εμένα μου είπαν Μέσα με τέλη Νοέμβρη.

Peter2002
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 7:35 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Peter2002 »

Nikcmanwing έγραψε: Μόνο αν μπω εποπ μπορώ να περάσω σχολείο αλεξιπτωτιστών;
Δυστυχώς ναι
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης