Χωρισμός

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΜΑΡΙΑ21
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Απρ 21, 2010 7:38 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ21 »

Αρκει να μπορεις και να θες να το ξεπερασεις και να πας παρακατω
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Θες δ θες θα το ξεπερασεις... Οντως ειναι δυσκολο να αγαπας και να αναγκαζεσαι να χωριζεις...
osst
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 3:50 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από osst »

Κάποια δοντάκια πονάνε... ΕικόναΕικόνα
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

osst έγραψε:Κάποια δοντάκια πονάνε... ΕικόναΕικόνα


ποιανου δοντακια;Εικόνα
ΜΑΡΙΑ21
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Απρ 21, 2010 7:38 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ21 »

Ο καιρος τα γιατρευει ολα
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Su-35 »

ΜΑΡΙΑ21 έγραψε:Ο καιρος τα γιατρευει ολα

Ναι. Επισης ενας χωρισμος ξεπερνιεται ευκολα οταν αρχιζεις αμεσα κατι αλλο.
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Su-35 »

tsiripobina έγραψε:Θες δ θες θα το ξεπερασεις... Οντως ειναι δυσκολο να αγαπας και να αναγκαζεσαι να χωριζεις...

Ε, ναι αλλα οταν υπαρχει ασυμφωνια χαρακτηρων τι να το κανεις; Παιρνεις το καπελακι σου και πας για αλλα.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Su-35 έγραψε:
Ναι. Επισης ενας χωρισμος ξεπερνιεται ευκολα οταν αρχιζεις αμεσα κατι αλλο.


διαφωνω με αυτο... Καταρχην θα υπαρχουν παρεξηγησεις ΣΙΓΟΥΡΑ με λαθος ονοματα κτλ. Εκτος αυτων πρεπει να "αποτοξινωθεις" πρωτα απο τη προηγουμενη σχεση γιατι αν μπεις αμεσα σε αλλη ισως πεσεις σε συγκρισεις. Ειναι ασχημο να εισαι με καποιον και να σκεφτεσαι καποιον αλλο... Προσωπικα δε θα εκανα σχεση ουτε με φρεσκοχωρισμενο ουτε με κολλημενο με την πρωην.
Γιωργος

Χωρισμός

Δημοσίευση από Γιωργος »

Παιδεια θελω την γνωμη σας σας παρακαλω... Ειχα μια σχεσει 20 μηνες η οποια ξεκινησε τελεια, με πολυ ερωτα και παθος, η κοπελα πρωτη φορα ειχε ερωτευτη... Μετα απο ενα χρονο αρχισα να εχω καποια οικογενειακα προβληματα και να μην ειμαι και πολυ καλα... Αυτη ειχε βγει μια μερα για καφε με μια ξαδερφη μου, και αυτη τις ειπαι το προβλημα μου πριν της το πω εγω... Οταν της το ειπα και μετα που δεν ειμουν καλα, αυτη νομιζε οτι εχω με αυτην προβλημα... Οταν χωρισαμε πριν 4 μινες μου ειπε οτι επαιξε ρολο αυτο... Και ακομη μου ειπε οτι αισθανοταν οτι την πιεζα, επειδη ορισμενες φορες της ειπα οτι δεν μου αρεσε που εκανε παρεα με κατι αγορια... Απο τοτε που χωρισαμε, μου ειχε πει οτι θελει να μεινει μονι της και να την αφησω να το μετανιωση αυτη... Εγω ομως την πιεζα γιατι την αγαπαω πολυ και καθε φορα που την επερνα τηλεφονω την μιλουσα για τον χωρισμο μας. Την εστειλα λουλουδια στο σπιτι και μου ειπε οτι αυτα τα ηθελε ποιο μπροστα, τιν εστειλα το μονογραμμα του οδυσσεα ελυτη και μου ειπε οτι δεν μπορει να το δεχτει απο εμενα γιατι το εχει συνδιασι με αυτην, δλδ με ενα πλυγομενο κοριτσι... Της ζιτουσα να βγοθμε και μου ελεγε οτι δεν θελει γιατι αισθανετε αβολα. Ειχα να την δω 4 μηνες... Προχθες που την ειδα κ μιλισαμε λιγο μου ειπε οτι αισθανετε αβολα γιατι με εχει συνδεσει οτι ολο θα της μιλαω για τιν χωρισμο... Οταν μιλουσαμε ομως για διαφορα αλλα ιταν ανετι μετα απο λιγι ωρα, και μου ειπε οτι τις αρεσε που αλλαξα φυσιογνομια και γελουσα... Οταν την ζιτησα να την αγγαλιασω ομως δεν ηθελε... Τη μπορω να κανω για να την φερω πισω...
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Γιωργος έγραψε:Παιδεια θελω την γνωμη σας σας παρακαλω... Ειχα μια σχεσει 20 μηνες η οποια ξεκινησε τελεια, με πολυ ερωτα και παθος, η κοπελα πρωτη φορα ειχε ερωτευτη... Μετα απο ενα χρονο αρχισα να εχω καποια οικογενειακα προβληματα και να μην ειμαι και πολυ καλα... Αυτη ειχε βγει μια μερα για καφε με μια ξαδερφη μου, και αυτη τις ειπαι το προβλημα μου πριν της το πω εγω... Οταν της το ειπα και μετα που δεν ειμουν καλα, αυτη νομιζε οτι εχω με αυτην προβλημα... Οταν χωρισαμε πριν 4 μινες μου ειπε οτι επαιξε ρολο αυτο... Και ακομη μου ειπε οτι αισθανοταν οτι την πιεζα, επειδη ορισμενες φορες της ειπα οτι δεν μου αρεσε που εκανε παρεα με κατι αγορια... Απο τοτε που χωρισαμε, μου ειχε πει οτι θελει να μεινει μονι της και να την αφησω να το μετανιωση αυτη... Εγω ομως την πιεζα γιατι την αγαπαω πολυ και καθε φορα που την επερνα τηλεφονω την μιλουσα για τον χωρισμο μας. Την εστειλα λουλουδια στο σπιτι και μου ειπε οτι αυτα τα ηθελε ποιο μπροστα, τιν εστειλα το μονογραμμα του οδυσσεα ελυτη και μου ειπε οτι δεν μπορει να το δεχτει απο εμενα γιατι το εχει συνδιασι με αυτην, δλδ με ενα πλυγομενο κοριτσι... Της ζιτουσα να βγοθμε και μου ελεγε οτι δεν θελει γιατι αισθανετε αβολα. Ειχα να την δω 4 μηνες... Προχθες που την ειδα κ μιλισαμε λιγο μου ειπε οτι αισθανετε αβολα γιατι με εχει συνδεσει οτι ολο θα της μιλαω για τιν χωρισμο... Οταν μιλουσαμε ομως για διαφορα αλλα ιταν ανετι μετα απο λιγι ωρα, και μου ειπε οτι τις αρεσε που αλλαξα φυσιογνομια και γελουσα... Οταν την ζιτησα να την αγγαλιασω ομως δεν ηθελε... Τη μπορω να κανω για να την φερω πισω...


Για καποιο λογο αυτα που γραφεις και οπως τα γραφεις που θυμιζουν καποιες αλλες περιπτωσεις στις προηγουμενες σελίδες αλλων ατομων.
Οπως και να'χει. Της κοπελας της περασε αυτο που ενιωθε προφανως. Το πως νιωθει καποιος στην αρχη δεν εχει καμια σχεση με το τι θα νιωσει στη πορεια. Επειδη εισασταν καιρο μαζι δε θελει να σε απομακρυνει 100% (τουλαχιστον αμεσως) και θελει την παρεα σου αλλα μονο ως φιλος.
Δυστυχως δε μπορεις να φερεις καποιον πιισω που εχουν αλλαξει τα συναισθηματα του.
Προχωρα μπροστα και αστην αυτη πισω γιατι θα'ναι χειροτερο εσυ να νιωθεις και αυτη να σου συμπεριφερεται φιλικα...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

ΜΑΡΙΑ21 έγραψε:Ο καιρος τα γιατρευει ολα
συμφωνω.Εικόνα

nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από nandy24 »

Rafale έγραψε:
ΜΑΡΙΑ21 έγραψε:Ο καιρος τα γιατρευει ολα
συμφωνω.Εικόνα

επίσης! Καλύτερος γιατρός από το χρόνο δεν υπάρχει... Χειρότερο είναι να ξεκινάς κάτι για να ξεχάσεις κάτι άλλο γιατί στο τέλος μόνο θα πληγωθεί το πρόσωπο αντικαταστάτης γιατί αργά η γρήγορα θα το χωρίσεις γιατί δεν θα έχεις ξεπερασει την προηγούμενη σχέση.

cristina
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 1:46 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από cristina »

Αυτο που ζει ο καθενας αυτο ειναι και το δυνατο, αυτος ειναι ο χωρισμος. Οποιος αντεκξει αντεξε
Άβαταρ μέλους
AccountSaver
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2009 12:35 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Υπολογιστες
Επάγγελμα: Φοιτητης
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από AccountSaver »

Να πω μια προσωπική εμπειρία, είμαι με προβλήματα οικογενειακά όπως θα έχετε διαβάσει στα θέματα της στρατολογίας, είμαι πλέον στρατό και ειλικρινά η κοπέλα μου με στηρίζει πάρα πολυ.

Τώρα, αν με χωρίσει, ειλικρινά θα χάσω κάθε ελπίδα, γιατί πέρασα "μαζί της" δύσκολες καταστάσεις με όσα ζώ ήταν παρόν.

Οπότε πιστεύω οτι, όποια σχέση βγαίνει αλόβητη απο τον στρατό, τότε η κοπέλα θα αξίζει τα πάντα ;)

Γνώμη μου προσωπική, με όσο μυαλό μου έχει μείνει εδώ μέσα !!!
cristina
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 1:46 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από cristina »

ΤΑ ΠΑΝΤΑ... Σχετικα όλα. Και ιδίως αυτο το "τα πάντα" η για πάντα. Ριψοκίνδυνο. Όπως άλλωστε και η κάθε σχέση. Και δεν είναι βέβαια μονο ο στρατός που θα καθορίσει το 'για πάντα".
Rafale!!!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες