471 ΤΗΠ

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ρέμος

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από Ρέμος »

Γειά σας παιδιά είμαι 471 ΤΗΠ στην Αθήνα με ειδικότητα ΧΜΗΠ και θέλω να πάρω μετάθεση (τρόπο εχω )που λέτε ότι είναι καλά να πάω από απλά στρατοπαιδο του στυλ χαιδαρι κλπ...
Γιαννης

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από Γιαννης »

Παιδιά καλημέρα

Ξέρει κανείς τι παίζει τωρα στο 471 ΤΗΠ στον Καρεα σε υπηρεσίες, εξόδους κλπ;

Ευχαριστώ

σωκρατης

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από σωκρατης »

Παιδια στη Λημνο ειναι τελεια ειδικά καλοκαιρακι, οι εξοδοι πανε 2-1 αν δεν εχει φανταρους και αν εχει παει 1-1. Περιπολα δεν υπαρχουν πλεον και γενικα η υπηρεσια ειναι μονο της ειδικευσης σαν χειριστη μεσων ηλεκτρονικου πολεμου και τιποτα αλλο εξτρα. Τα στελεχη της διμοιριας ειναι στη πλειοψηφια τους κομπλε Και συνεννοήσιμα και γενικα το κλιμα ευχαριστο και ηρεμο.

γιαννης

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από γιαννης »

Το 2/2 που ειναι;
Νικόλας

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από Νικόλας »

Μάγκες γενικά να ξέρετε οτι στο 471 καρέα η κατάσταση είναι νορμαλ (από 2-1 εως και 4-1 βεβαια) εκτός απο την φάση με τις μεγάλες εμπλοκές (δλδ τιποτα γκρουπάκια και καλοκαίρι).
Από στελέχη, αν είναι τα ίδια, ο δίκας και υποδίκας είναι κομπλέ ενώ σχεδόν όλα τα εποπια είναι συνεννοήσιμα φουλ.
Τωρα οι υπολοχαγοι απο το 471 και κατι λοχαγοι του 482 (για οσους καταλαβουν κι ενα άλλο βυσμα γαμπρος που κάθεται στο γραφείο ολη μερα) ειναι επιεικώς για γέλια και κλάμματα. Καφεδάκι, φόρτωμα αγγαρείας και πολύ μούρη.
Γενικά αραλίκι παίζει γιατί ακόμα και οι υπολοχάδες είναι βαριεστημένοι όταν έχουν υπηρεσία και στις εφόδους έιναι προβλεπέ ενώ το πρωι απλως θα τρωτε τα λεφτά σας στο κψμ σε καφεδες.
γενικα να εχετε κατα νου τις εξωτερικές ενώ ο συντα είναι ενας καλοκαγαθος κυριουλης, ο οποιος θα μπορουσε καλυτερα να φροντιζει τις ελιες του στο αγροκτημα του.

Αυτα και καλή δύναμη ς' όσους βρεθούν εκεί.
Α κι αν φορτώνουν ακόμα εφόδους στους στρατιωτες, μην αγχωνεστε, δεν τρεχει τιποτα γιατι πάντα υπάρχει η περιπολος!)
Μητσος

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από Μητσος »

Ρε παιδιά καμιά ιδέα τι παίζει στο 471 τηπ αυτή την στιγμή;Ακόμα ο κωστ είναι δίκας;

Υπηρεσίες κομπλέ;

VasilisB
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 25, 2018 4:50 pm
Επικοινωνία:

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από VasilisB »

Παιδιά έμαθα οτι ειμαι 2/471 ΤΗΠ (-2) ξερει κανεις που είναι;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από Nassos »

Στο Βορειοανατολικό Αιγαίο, το "2" μάλλον είναι η Λήμνος.
Παναγιώτης

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Καλησπέρα. Εγω μπαινω στις 17/9 στην μυτιληνη στο 221 και μοναδα τοποθετησης λεει 2/471 ΤΗΠ (-2). Τι ειναι αυτο; Και που ειναι ξερεις κανεις; και αν μπαινεις κανεις αλλος τοτε ας μου στειλει facebook να μιλησουμε (παναγιωτης δουκας)

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από Nassos »

Τάγμα Ηλεκτρονικού Πολέμου. Η έδρα του 471 ΤΗΠ είναι στον Καρέα Αττικής (έδρα ΑΣΔΕΝ), αλλά υπάρχουν Λόχοι στο Αιγαίο. Ο ένας Λόχος είναι σε Χίο-Λέσβο-Λήμνο και ο άλλος σε Ρόδο-Σάμο.

Και λογικά το (-2) αναφέρεται σε Διμοιρία του εκάστοτε ΤΗΠ.
VasilisB
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 25, 2018 4:50 pm
Επικοινωνία:

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από VasilisB »

Φιλε εστειλα email στο στρατο και μου είπαν οτι ειναι Μυτιλήνη το 2/471 ΤΗΠ (-2) και εκει θα μπω

Παναγιώτης

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Α ωραια ποτε μπαινεις;
VasilisB
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 25, 2018 4:50 pm
Επικοινωνία:

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από VasilisB »

Στις 20 παρουσιαζόμαι Μυτιλήνη και μετα θα μας πανε εκει
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από Signaller »

Το 471/2 ΤΗΠ βρίσκεται στη Μυτιλήνη
Η βάση του είναι στο Τάγμα των διαβιβαστών (475 ΤΔΒΕΘ) , αλλά σε στέλνουν σε διάφορα μέρη
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Νίκος

471 ΤΗΠ

Δημοσίευση από Νίκος »

Καλησπέρα. Ξέρεις κανείς τι παίζει γενικά στο Ι/1/471 ΤΗΠ στη Σάμο; Και για πόσο καιρό περίπου κάθεσαι εκεί μετά το κέντρο ;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες