2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ζωάρα το Μεσολόγγι.
Εκεί παρουσιάστηκα.
Χαιρετισμούς στον Αρχιλοχία τον Χοντρό (Μαγειρία) απο τον Στρατηγό.
Θα καταλάβει αυτός.
Καλή θητεία μάγκες μου.
nikosfa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 8:13 pm
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από nikosfa »

Το στρατοπεδο ειναι απιστευτο. Μια χαρα ολα. Οπως πρεπει να ειναι αυστηρα κ ολα σε ταξη... Το φαι μια χαρα. Κ γενικα πιστευω οτι ειμαι τυχερος που ειμαι εκει. Οποιος πει οτι ο στρατος ειναι δισκολος, Δεν την παλευει... Ειναι μια λεξη κ μονο. Πιθαρχεια. Απλα περναμε μια χαρα... Μονο η χασουρα χρονου ειναι αυτο που με πειραζει. Και συμβουλη να πατε οσο νοριτερα μπορειτε. Ειμαι 26, εχω βαλει τη ζωη μου σε προγραμμα με δουλεια κ γυναικα και νιωθω το στρατο μεγαλη χασουρα. Οσο μικροτερος τοσο το καλυτερο. Αυτα με αγαπη και μη μασατε. Θελει χαβαλε, καθολου μα καθολου αγχος και πολυ θετικη σκεψη και ενεργεια!
sakis1988
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιαν 13, 2010 10:01 pm
Τοποθεσία: zakinthos
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από sakis1988 »

Μπορω να πω οτι ο 3 λοχος που ειμαι εγω εχει λιγο παραπανω τρεξιμο... Κατα τα αλλα μια χαρα ειναι!
cpap79
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 18, 2009 1:12 am
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από cpap79 »

Τριτος Λόχο ημουν και εγω φιλε πριν 10 χρονια περιπου, μια χαρα και απο σκοπια μονο φυλακιο ειχαμε μια εβδομαδα εκει είσαι ακομα?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τρί Φεβ 23, 2010 10:38 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Billys_ker
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιαν 29, 2010 10:05 pm
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Billys_ker »

Απο Δευτέρα 8/2 μέσα και τώρα 5ήμερη άδεια ορκωμοσίας...

Στην αρχή και ειδικά η πρώτη-δεύτερη μέρα ήταν περίεργη με πολύ τρέξιμο μετά συνήθισα στο όλο κλίμα γρήγορα. Είμαι 2ο λόχο 1η διμοιρία με τον κύριο ΤΣΑΜΗ να μας φωνάζει όταν πρέπει.Εικόνα Γενικά για το 289 βλέπω πάντως είναι ήρεμο κέντρο σε σχέση με άλλα που μου λένε. Αυτά τα λίγα για την ώρα και απο πέμπτη απόγευμα πάλι μέσα. Η αλήθεια είναι ότι φένεται αιώνας η μέρα εκεί λόγο του ότι είναι γεμάτη αλλά τι να κάνουμε θα περάσει...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Billys_ker την Τρί Φεβ 23, 2010 5:27 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
KAITH
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 430
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 21, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: αλεξ/πολη-βολος
Επάγγελμα: ανεργη
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από KAITH »

έγραψε:Παρουσιάστηκα εκει τον μαιο και σε σχεση με εμπειριες αλλων παιδιων απο αλλα κεντρα, το 2/39 μαλλον ειναι λιγο δυσκολο αλλα και παλι μη νομιζετε οτι μιλαμε για κατι το φοβερο. Στα συν του ειναι οτι το μεσολογγι ειναι ωραια πολη οταν εχεις εξοδους αλλα μιλαμε για πολυ περιορισμενο χρονο σε αυτες (εκτος π-σ-κ).

οι εγκαταστασεις ειναι ψιλοτραγικες και φροντιστε να εχετε μαζι σας αμετρητα ψιλα για τα μηχανηματα που πουλανε νερο μιας και το κψμ εκει ανοιγει σπανια.

απο αποψη λοχων τωρα κατα γενικη ομολογια ο πρωτος ειναι ο καλυτερος για τους στρατιωτες αλλα αν εξαιρεσει κανεις τον τεταρτο δεν εντοπισα τιποτε φρικτες διαφορες μεταξυ των τριων πρωτων.

εχετε στο μυαλο σας οτι "κεντρο ειναι θα περασει" και οτι η υπολοιπη θητεια εχει ελαχιστες ομοιοτητες με το κεντρο. Α και τη θεωρια που θα σας διδαξουν εκει προσπαθηστε να την μαθετε αφου ετσι θα γλιτωσετε αρκετο πρηξιμο στη μοναδα που θα πατε.


ειδωμεν λοιπον! Εδω θα'μαστε και θα τα λεμεΕικόνα
διαλεξε μια δουλεια που σ'αρεσει και δε θα χρειαστει να δουλεψεις ουτε μια μερα στη ζωη σου.. (κομφουκιος)
αννα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 13, 2010 5:36 pm
Τοποθεσία: κομοτηνη
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από αννα »

Παιδια γνωριζει κανεις αν στο 2/39 μεσολογγι εχει atm για αναληψη χρηματων; Καποιος που εκανε εκει την θητεια του θα γνωριζει.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από D.Y.K »

αννα έγραψε:Παιδια γνωριζει κανεις αν στο 2/39 μεσολογγι εχει atm για αναληψη χρηματων; Καποιος που εκανε εκει την θητεια του θα γνωριζει.



Όσο έμεινα εγώ στο Μεσολόγγι δεν είχε ATM όχι, τώρα εάν άλλαξαν τα πράγματα δεν γνωρίζω!
Πάντως βολέψου καλού κακού μέχρι την ορκομωσία με τα χρηματάκια που θα έχεις απο πρίν και μετά στις εξόδους σου θα μπορείς άνετα να κάνεις ανάληψη χρημάτων απο οποιαδήποτε τράπεζα επιθυμείς στην πόλη!
αννα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 13, 2010 5:36 pm
Τοποθεσία: κομοτηνη
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από αννα »

D.Y.K έγραψε:
αννα έγραψε: Παιδια γνωριζει κανεις αν στο 2/39 μεσολογγι εχει atm για αναληψη χρηματων; Καποιος που εκανε εκει την θητεια του θα γνωριζει.



Όσο έμεινα εγώ στο Μεσολόγγι δεν είχε ATM όχι, τώρα εάν άλλαξαν τα πράγματα δεν γνωρίζω!
Πάντως βολέψου καλού κακού μέχρι την ορκομωσία με τα χρηματάκια που θα έχεις απο πρίν και μετά στις εξόδους σου θα μπορείς άνετα να κάνεις ανάληψη χρημάτων απο οποιαδήποτε τράπεζα επιθυμείς στην πόλη!
σε ευχαριστω για την πληροφορια!

αννα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 13, 2010 5:36 pm
Τοποθεσία: κομοτηνη
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από αννα »

αννα έγραψε:
D.Y.K έγραψε:
αννα έγραψε: Παιδια γνωριζει κανεις αν στο 2/39 μεσολογγι εχει atm για αναληψη χρηματων; Καποιος που εκανε εκει την θητεια του θα γνωριζει.



Όσο έμεινα εγώ στο Μεσολόγγι δεν είχε ATM όχι, τώρα εάν άλλαξαν τα πράγματα δεν γνωρίζω!
Πάντως βολέψου καλού κακού μέχρι την ορκομωσία με τα χρηματάκια που θα έχεις απο πρίν και μετά στις εξόδους σου θα μπορείς άνετα να κάνεις ανάληψη χρημάτων απο οποιαδήποτε τράπεζα επιθυμείς στην πόλη!
σε ευχαριστω για την πληροφορια!

δεν μου λες D.Y.K πληντηρια εχει τουλαχιστον για να πλενουμε καμια καλτσα;Εικόνα

nikxat
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 02, 2010 6:40 am
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από nikxat »

ATM έχει στην πόλη. Το κοντινότερο είναι της Αγροτικής σκάρτα 10λεπτά περπάτημα (που ούτως ή άλλως θα το κάνεις για να φτάσεις στην πόλη)

Πλυντήρια για μας τους νεοσύλλεκτους μέσα στο στρατόπεδο δεν ακούστηκε κάτι.
Έξω φυσικά υπάρχει.(Στον δρόμο που περνάει από τα Goodys δίπλα στα Courier)

Ότι άλλο θές πές μου
Thanos

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Thanos »

nikxat έγραψε:Sorry για την καθυστερηση. Το στρατόπεδο είναι στην διασταύρωση της Αγριλιάς. Αριστερά (αν πηγαίνεις από Αθήνα) περίπου ένα χιλιομετρο μέσα.
Δεξιά προς Αγριλιά στα 2,5 χιλιόμετρα είναι το πεδιό βολής.

Γενικά (για να ξέρει και η 311 που ίσως ψαξτεί σιγά σιγά) Καλά είναι. Και μέσα και έξω. Δεν έχει μεγάλη ποικιλία το Μεσολλόγι αλλά σε φαντάρο
δεν μετράει πολύ αυτό. Φθηνά είναι, κοπελίτσες υπάρχουν και οι άνθρωποι μια χαρά.

Δεν ξέρω σαν μονάδα πως θα ήταν εκεί. Φαντάζομαι με εξαίρεση την ΜΕ θα είναι ζόρι. Αλλά σαν κέντρο και με Ανθρώπους όπως ο λοχαγός μου είναι καλά. Το καλά δεν πάει να πεί κωλοχανίο. Το 2/39 δεν είναι Αυλώνας. Και ζόρι έχει και 5 βολές και καμπάνες ψιλοτραβηγμένες αλλά στην μονάδα μετά πας και δεν έχεις πρόβλημα.

Αυτα!


ποιον ειχες λοχαγο; Αν δεν μπορεις να πεις το ονομα του πες μου τα αρχικα, με ενδιαφερει γιατι περασα Εποπ και σαν φανταρος ειχα υπηρετηση στο Μεσολογγι το 2006 και τωρα εμαθα οτι ο υπολοχαγος που ειχα τοτε (τωρα ειναι λοχαγος) ξαναπηγε με μεταθεση εκει και για να πω την αληθεια αν τον εχουμε θα ειμαστε τυχεροι, μπορει να ηταν αυστηρος αλλα ηταν δικαιος που για τον στρατο αυτο ειναι πολυ σημαντικο.
nikxat
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 02, 2010 6:40 am
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από nikxat »

Μάλλον είναι αργά τώρα φίλος δεν σε πρόλαβα.
RS

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από RS »

Ισως αλλαξαν τα πραγματα οπως και σε καθε στρατοπεδο σε σχεση με πριν απο εναν χρονο που παρουσιαστηκα εκει... Αλλα μαγκες εχω να σας πω οτι τοσο το στρατοπεδο οσο και το Μεσολογγι τα θυμαμαι με πολλη αγαπη.

Ευχομαι το στρατοπεδο να ειναι το ιδιο καλο οσο το προλαβα εγω. Δεν ξερω εαν τωρα που πλεον απολυθηκα τα βλεπω ολα ροδινα ενω δεν ηταν, παντως και οσο ημουν εκει θυμαμαι να ειμαι ευχαριστημενος απολυτα ενω στη μοναδα που πηγα μετα, δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε τοσο. Και πηγα στο Μεσολογγι μη εχοντας καμια σχεση με τον τοπο και ζωντας παρα πολλα χιλιομετρα μακρια.

Η πολη απο την αλλη, πανεμορφη και οι ανθρωποι της μια χαρα. Χωρια που οι γυναικες εκει ειναι πολλες και ομορφες. Μπορω να πω οτι σε καθε εξοδο ερωτευομουν και απο μια!

Ολα καλα να σας πανε και... Υπομονη ουτε που θα το καταλαβετε.

ΥΓ: Πρωτος Λοχος, Τριτη Διμοιρια !

ΤΙΒ

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από ΤΙΒ »

Παιδια ξερει κανεις που ειναι το στρατοπεδο ανσρχη καραχρηστου

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες