Σημείωμα κατάταξης (2009)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
nigga
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 22, 2009 2:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από nigga »

Η μαλακια ειναι οτι ζω στο εξωτερικο μια επιπροσθετη ερωτηση αν πω ας πουμε οτι ειμαι μουσικος και κινιματογραφιστης θα ζιτισουν να δουν δουλεια μου;

Στέφος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 7:19 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Στέφος »

Ε παιδια καλησπερα... Πως μπορω να μαθω στα σιγουρα αν θα μπω το μαιο; Εχω κλεισει τα 19 απο το γενναρη και φοβαμαι μην με πανε για αυγουστο... Πως το τσεκαρω στα σιγουρα χωρις αμφιβολιες και χωρις "ε δε ξερουμε ακομα καλεστε/περαστε σε καμια βδομαδα! " ;

thnx... ! ...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από yandr »

Δεν υπάρχει τρόπος φίλε μου.

Μόνο μέσω στρατολογίας μπορείς να βεβαιωθείς, αλλά ακόμη και τότε θα είναι αργά.

Εάν έχεις κάποιο γνωστό στο στρατό ίσως μπορεί να μάθει κάτι, ωστόσο δεν αξίζει να ανησυχείς και να στεναχωριέσαι.
ydroxoos2
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 10:56 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ydroxoos2 »

Πηρα τηλεφωνω στην στρατολογια και μου ειπαν τα χαρτια καταταξης θα ερθουν αυτη την εβδομαδα στην αστυνομια !
Στέφος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 7:19 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Στέφος »

Δλδ απο Δευτερα μεχρι την Παρασκευη να περιμενουμε το κιτρινο φακελο στην πορτα μας;
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Ναι και αν δεν είναι κίτρινος μην τους πιστέψεις! Εικόνα
Anonymous

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα,
Εχω κοψει την αναβολη μου τον Νοεμβριο και μου είπαν στο ΡΟΥΦ που είχα παει οτι θα μπώ τον Μαιο 2009.

Ακομη δεν μου έχει ερθει καποιο χαρτι. Υπαρχει τροπος να μαθω που θα με παρουν (Πεζικο, Ναυτικο η αεροπορία) καθως και ποιες ημερομηνίες μπαίνουν για το πεζικο, ναυτικο και αεροπορία αντίστοιχα;

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Anonymous

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για το σιτε.
Είχα κόψει την αναβολή μου το Δεκέμβριο και μου είχαν πει από τη στρατολογία οτι θα μπω τον Μαιο. Αλλά δε μου έχει ερτηει ακόμα το χαρτί Πήγα λοιπόν στη στρατολογία να ρωτήσω και με έστειλαν στο αστυνομικό τμήμα της περιφέρειάς μου.Πήγα άλλα ούτε εκεί έχει έρθει τπτ. Να αρχίσω να ανησυχώ; .
Το πρώτο χαρτί μου είχε έρθει πυροβολικό Θήβα, θα ξανά έρθει πάλι για εκεί; .

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος του Φορουμ για να ανοιξω το τοπικ, συγγνωμη αν ειναι λαθος.
ydroxoos2
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 10:56 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ydroxoos2 »

Αν πας στην στρατολογια μπορεις να ρωτησεις και να μαθεις ποτε παρουσιαζεσαι !

agathodaimon
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 5:49 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από agathodaimon »

Απο ότι ξέρω φίλε Μανώλη θα παρουσιαστείς εκει που σου είχε ερθει το χαρτί πρώτη φορά. Τώρα δεν γνωρίζω εάν σου έρθει κανά δεύτερο χαρτί για να παρουσιαστείς. Μάλλον για αυτό θα πρέπει να επιμείνεις Και στη στρατολογία αλλά και στην αστυνομία αν και η αστυνομία ειναι υπεύθυνη για αυτό. Το μόνο που ξέρω να σου πω σίγουρα είναι οτι θα παρουσιαστείς μια βδομάδα πριν απο Εμάς που μπαίνουμε κανονικά, δλδ κατα τις 11-13 Μαΐου. Εγω πχ. Παρουσιάζομαι 18 Mαΐου.

Άντε και καλή μας θητεία!Εικόνα
Anonymous

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Anonymous »

Φίλε πάρε τηλέφωνο από Δευτέρα στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου ή καλύτερα πάνε από εκεί και ζήτα το σημείωμα κατάταξής σου. Πολλές φορές το αμελούν και σε παίρνουν τηλέφωνο μερικές μέρες πριν... Σε γνωστό μου, τον πήραν τηλέφωνο 3 μέρες πριν παρουσιαστεί... Ούτε να πανικοβληθεί δεν πρόλαβε! Έτσι συνέβει με μένα την πρώτη φορά και έψαχνα να βρω ΙΕΚ να γραφτώ να πάρω την αναβολή. Γι αυτό πάνε από εκεί και πάρτο. Και από όσο ξέρω, σπάνια σου έρχεται να παρουσιαστείς στο ίδιο μέρος όπως την πρώτη φορά. Σε μένα το 2001 ήρθε να παρουσιαστώ Κόρινθο, πήρα αναβολή λόγω Πανελλαδικών και κατόπιν λόγω φοίτησης στο ΤΕΙ, και τώρα μου ήρθε να πάω Αυλώνα τεθωρακισμένα.

Πάντως κυνήγα το!

george27
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 3:22 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από george27 »

Καλησπέρα σας.

Στις 29 Απριλίου έκοψα την αναβολή μου και έαν δεν κανω λάθος μπαίνω με την ΕΣΣΟ Αυγούστου. Πότε θα έρθει το χαρτι κατάταξης έτσι ώστε να έχω το νου γιατί έχω ακούσει ιστορίες για Αστυνομικά τμήματα που άργησαν να ενημερώσουν!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Anonymous

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημερα παιδια! Εχω μια απορια. Ειχα αργησει να περασω περιοδευων. Περιπου με 1 χρονο καθυστερηση! Και μου εχουν πει πολλα ατομα πως μεσα αυγουστου θα παρουσιαστω! Σε πολλα παιδια στειλανε σημειωμα καταταξης! Σε εμενα οχι... Ποσες μερες πριν παρουσιαστουμε ερχεται τ σημειωμα; Ειναι συγκεκριμενες οι μερες η οχι; Εχω αρχισει να αγχωνομαι... Μη γινει καμια στραβη και με θεωρησουν ανυποτακτο! Ποιος αλλος ειναι για 505 στη γ εσσο ; Αυτο δηλωσα. Πιστευω να παω!

Αντώνιος
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 12:38 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Αντώνιος »

Μιλώντας με τη στρατολογία, τα σημειώματα κατατάξης έχουν ήδη αρχίσει να αποστέλλονται και θα έχουν παραληφθεί άπαντα απο τις αστυνομικές αρχές μέχρι και τις 20 Ιουλίου. Οπότε αναμονή και μέσα στην επόμενη εβδομάδα μια βόλτα από το Α. Τ. Μιλώντας με το Αστυνομικό τμήμα προσπαθείστε να βρείτε υπέυθυνο στο γραφείο επιδόσεων γιατί οι υπόλοιποι δεν έχουν ιδέα, να φανταστείτε οτι στη γραμματεία του Α. Τ. Της περιοχής μου μου είπαν οτι τον Αυγουστο δεν υπάρχει σειρά! Τρελά γέλια!

Όταν παραλάβω το σημείωμά μου θα σας ενημερώσω για να δούμε αν είναι ΟΚ οι ημερομηνίες. Μην αγχώνεστε!

Καλή θητεία... Σε όλους μας

Anonymous

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα παιδια. Βλεπω πολλοι απο εσας εχετε παραλαβει το χαρτι καταταξης! Σε εμενα γιατι δεν ηρθε ακομα; Μη γινει καμια στραβη και με θεωρησουν ανυποτακτο! Κανονικα με τη σειρα του αυγουστου πρεπει να μπω και εγω... Γνωριζε κανεις τι γινεται; Μηπως πρεπει να παρω τηλεφωνο στη στρατολογια;Εικόνα
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης