Συναντήσεις - 282 Μ/Κ ΤΠ (Λινοπότι - Κως)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Panos99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Φεβ 23, 2018 7:42 pm
Επικοινωνία:

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από Panos99 »

Εν τω μεταξύ το χαρτί δεν έχει έρθει ακόμα και δεν το βλέπω γι αυτή τη βδομάδα, πράγμα που σημαίνει ότι θα ρθεί τελευταία ώρα και θα γελάνε και οι πέτρες! Ούτε ακτινογραφία δεν θα προλάβουμε να βγάλουμε! Δεν συζητώ για καταστάσεις πορείας κλπ.
Άβαταρ μέλους
nikolo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 17, 2018 1:47 pm
Επικοινωνία:

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από nikolo »

Πήρα τηλέφωνο στο φρουραρχείο σήμερα για να ρωτήσω για τις κάρτες επιβίβασης και μου είπαν τα εξής:1) πάμε στο φρουραρχείο της περιοχής μας με το σημείωμα κατάταξης, φωτοτυπία του σημειώματος και την ταυτότητα μας για να πάρουμε την κατάσταση επιβίβασης

2) μετά πάμε στον Πειραιά με την κατάσταση επιβίβασης και βγάζουμε εισιτήριο

Επίσης, αν το χαρτί δεν έχει έρθει μέχρι τη Δευτέρα είπαν να πάρουμε τηλέφωνο στο αστυνομικό μας τμήμα κι αν δεν το έχουν να πάμε στη στρατολογία ΕικόναΕικόνα

Και τέλος το τηλέφωνο του φρουραρχείου είναι 210-7496355 (για Αθήνα πάντα) Εικόνα

Panos99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Φεβ 23, 2018 7:42 pm
Επικοινωνία:

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από Panos99 »

Μπράβο ρε nikolo!!
Στ

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από Στ »

Φίλε nikolo ευχαριστώ αν και μπήκα στο site και μου λέει ότι τα στοιχεία μου δεν αντιστοιχούν σε στρατευσιμο κάτι τέτοιο τέλος πάντων ελπίζω μόνο να μου αλλάξουν την ημερομηνία κατάταξης από 12 σε 14 γιατί δεν έχω καμία όρεξη να πληρώνω ξενοδοχεία όπως κάνεις μας άλλωστε!Εικόνα
Antonis92

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από Antonis92 »

Γεια παιδιά ! Κι εγώ παρουσιάζομαι 14/3 στο 282 και μετά 5 ΕΤΕΘ. Από Αθήνα κι εγώ
wierdthing

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από wierdthing »

Εγώ μάγκες μπαίνω 12 του μηνα και το κακό είναι ότι δεν έχω βρει μεταφορικά, το πιο φτηνό είναι το Σάββατο με πλοίο προς Κω και ξενοδοχείο Κυριακή, και το πιο γρήγορο είναι Δευτερα με αεροπλάνο προς Ρόδο και από Ρόδο με καράβι Κω στο οποιο φεύγεις 6 το πρωί και υποθέτω 1-2 θα είσαι στο στρατόπεδο. Το θέμα με όλα αυτά είναι ότι μέχρι και το πιο φτηνό είναι γύρο στα 100 ευρο και με αεροπλάνο συνολικά γύρο στα 130. Άμα βρει κάνεις τίποτα καλύτερο ας ειδοποιήσει και εμάς να ξέρουμε. Επίσης άμα έχει κανεις πληροφορίες για ΔΑΝ Νισύρου ας πει γιατί εκεί θα μπω Εικόνα.
Βασίλης

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από Βασίλης »

Και εμένα 12 μου λέει μπορείς να στο αλλάξουν στη στρατολογια λόγο αντικειμενικής δυσκολίας, αλλά θες το χαρτί πρώτα μάλλον το βλέπω για Σάββατο και μετά ξενοδοχείο...
Άβαταρ μέλους
nikolo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 17, 2018 1:47 pm
Επικοινωνία:

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από nikolo »

@Στ κάτι μου λέει ότι έβαλες τον ΑΣΜ σου, απλά χωρίς τα "/". Στη συγκεκριμένη φόρμα πρέπει να είναι συνολικά 13 ψηφία (έχει οδηγίες στην ίδια σελίδα). Αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα στείλε μήνυμα να το δούμε Εικόνα

@wierdthing κάποιος συνάδελφος έχει επίσης το ίδιο πρόβλημα και είχε γράψει πως θα ζητήσει να μπει 13.

Γενικά, παίζει και διαμέρισμα...0 ευρώ το βράδυ εκείνες τις μέρες στο νησί (καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολες οι εποχές, αλλά το αναφέρω).

Επίσης, με κλειστό το αεροδρόμιο του νησιού, μπορείς να τρολαρεις το σύμπαν και να πας μέσω Αλικαρνασσού.

Panos99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Φεβ 23, 2018 7:42 pm
Επικοινωνία:

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από Panos99 »

Φιλε wierdthing καλησπερα, αν δεις πιο πανω εχουν κι αλλοι το ιδιο προβλημα μαζι σου, ζητησε να σου αλλαξουν την ημερομηνια ωστε να μπεις 13 και να ταξιδεψεις 12. Παντως να ξερεις οτι και σαββατο να ταξιδεψεις τα εξοδα του πλοιου θα στα καλυψει ο στρατος.
Panos99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Φεβ 23, 2018 7:42 pm
Επικοινωνία:

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από Panos99 »

Nikolo παιζει και να γραφαμε ταυτοχρονα! Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 17, 2018 1:47 pm
Επικοινωνία:

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από nikolo »

Πάνο πιο πολύ παίζει να μπαίνω εδώ πλέον, παρά facebook Εικόνα

Επίσης, επειδή το forum έχει θεματάκια κωδικοποίησης χαρακτήρων, πριν η τιμή των δωματίων που ανέφερα είναι περίπου στα 20 ευρώ

wierdthing

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από wierdthing »

Παιδιά που περνώ τηλέφωνο για να ρωτήσω αν μπορούν να μου αλλάξουν την μέρα παρουσίασης; Στο φρουραρχείο;
Στ

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από Στ »

Έχω πάλι πρόβλημα με το site μάγκες βγάζει ένα κόκκινο πλαίσιο δίπλα από το επώνυμο μου επίσης δεν με αφήνει να χρησιμοποιησω "/" στο ΑΣΜ τέλος πάντων δεν πειράζει θα το μάθω από το χαρτί κατάταξης αν αξιωθεί η αστυνομία και μου το φέρει ποτε !
Άβαταρ μέλους
Antonis'92
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2018 10:30 am
Επικοινωνία:

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από Antonis'92 »

Έλα φίλε εγώ είμαι από Αθήνα και παρουσιάζομαι στο 282 μ/κ στις 14/3 και μετά στη μονάδα 5ο ετεθ. Οι αμφίβιοι καταδρομείς είναι σε αυτήν την μονάδα αν δεν κάνω λάθος...
Porfirios
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2018 11:36 pm
Επικοινωνία:

2018 Β΄ ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από Porfirios »

Ναι φίλε εκεί είναι... ελα να αλλάξουμε φβ αν έχεις να μιλήσουμε
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης