Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από Anonymous »

Οσο αφορα για το Ι4 που χα πει αμα σε πανε Αθηνα εχο λαμα στο ποδι εδω και 3χρονια και δν μπορω να τρεξω η να στεκομαι πολυ ωρα ορθιος η να κουβαλαω βαρια πραγματα... Πας ΑΘΗΝΑ η δικαιουσε τπτ;
Anonymous

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από Anonymous »

Cristi δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μην παει καποιος που ειναι Ι4 καθολου παραμεθωριο;
Anonymous

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα σας θα ηθελα να ρωτησω κατι. Συμμετειχα στον διαγωνισμο εποπ του στρατου ξηρας και ο ορθοπεδικος με εβγαλε Ι/3. Οταν θα παω για την θητεια μου θα με εχουν Ι/3 η θα με εξετασουν ξανα; Ευχαριστω!
Anonymous

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από Anonymous »

Βαγγος έγραψε:Καλησπερα σας θα ηθελα να ρωτησω κατι. Συμμετειχα στον διαγωνισμο εποπ του στρατου ξηρας και ο ορθοπεδικος με εβγαλε Ι/3. Οταν θα παω για την θητεια μου θα με εχουν Ι/3 η θα με εξετασουν ξανα; Ευχαριστω!
ΘΑ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ ΞΑΝΑ ΟΤΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ ΣΤΟ ΚΕΝ
zelico
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 7:31 pm
Επικοινωνία:

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από zelico »

Χαιρετώ!

Θα μπορούσε κανείς να μου πεί το εξής;

Εάν έχει κάποιος κάποια προβλήματα που τον βγάζουν Ι, τότε μπορεί να πάρει μαζί του τις διάφορες γνωματεύσεις για αυτά, ή θα του τις πάρουνε στην είσοδο του στρατοπέδου;

Επίσης εάν έχεις π. Χ. Διάφορα (π. Χ. Ορθοπεδικά/οφθαλμολογικά, ... ) τότε σε στέλνουν σε νοσοκομείο για όλα; Πώς πάει αυτό;

Επίσης σχετικά με το βιβλιάριο υγείας, εάν δεν το έχεις τι παίζει; Το ίδιο και με την ακτονογραφεία.

Riet
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιαν 25, 2010 3:03 pm
Επικοινωνία:

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από Riet »

Πιος βγαζει την αποφαση για το ι3; Ο γιατρος στο κεντρο; Ι θα με παραπεμψει σε καποιο σταρτιωτικο νοσοκομειο για να δουν τις εξετασεις μου; Π. Χ 401... Υπαρχει περιπτωση να μου δοσουν καμια 6μινι αναβολη; Και καλα με προφαση οτι μπορει να γινω καλα; Και εχω δικαιωμα να την αρνηθω; ...
rchris

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από rchris »

Φίλε Riet Το μόνο που ξέρω και μπορώ να σου πω είναι ότι το τι Ι θα βγεις το αποφασίζει ο γιατρός την μέρα που θα παρουσιαστείς. ...
Guest

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από Guest »

Ενημερωθηκα απο γνωστο που ξερει και μου ειπε οτι ειναι καλυτερα να παω απο μονος μου στο 401 να με εξετασουν για τον καταρακτη στο ματι πριν παρουσιαστω σε καποια μοναδα.

θελω να ρωτησω τα εξης :

1) ειμαι φοιτητης σε ΤΕΙ πρεπει να κοψω την αναβολη πρωτα για να προχωρησω στις εξετασεις και σε αυτα ή δεν υπαρχει λογος;

2) ποια ειναι η διακασια για να παω στο 401 ωστε να με εξετασουν; Τι χαρτια χρειαζονται;

ευχαριστω (αν δεν ξερεις καποιος την ακριβη διαδικασια, θα βοηθουσε αν μου λεγατε που να απευθυνθω)
Ηλιας - Αιγιο

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από Ηλιας - Αιγιο »

Περασα προσφατα την γνωστη διαδικασια φρουραρχειου (για Ι5 παθολογικο παω) ... Με καλεσαν απο επιτροπη 20 μερες μετα, και με το απλο χαρτι γιατρου που ειχα (Δ. Νοσοκομειο) μου προτειναν 2ετη αναβολη. Τους εξηγησα πως δεν θελω αναβολη, αν ειναι να μπω να μπω... Με εστειλαν σε γιατρο του 401 ο οποιος μου ζητησε να μπω το μαιο κανονικα, μου εδωσε και ενα χαρτι για αμεση μεταβαση στο 401 την μερα της καταταξης μου, διοτι για να με εξετασουν θα πρεπει να ειμαι φανταρος...
Guest

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από Guest »

Μπορεις να μου εξηγησεις καλυτερα την διαδικασια που πρεπει να κανω για να φτασω και γω στην επιτροπη να δουν τα χαρτια μου και να εξεταστω απο γιατρο στο 401; Δεν εχω κοψει τη αναβολη που εχω απο το ΤΕΙ ακομα

σε ευχαριστω
MLOU
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 27, 2010 8:10 am
Επικοινωνία:

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από MLOU »

Για να παρεις ι4 τι παθηση πρεπει να εχεις; κατι παιζει με εναν πινακα με παθησεις; Μπορει καποιος να μου τον στειλει; οι παθησεις στη σπονδυλικι στυλη περιλαμβανονται καπου?
MLOU
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 27, 2010 8:10 am
Επικοινωνία:

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από MLOU »

Α! το κυριοτερο! αν εχουμε ηδη γνωματευσεις απο γιατρους κλπ τις δινουμε καπου; Που και ποτε?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φίλε μου οταν μπεις στον στρατό την πρώτη μέρα περνάς από γιατρό. Ότι πρόβλημα του πεις ότι έχεις θα σου βγάλει παραπεμπτικό για 401 και θα σε εξετάσουνε στρατιωτικοί γιατροί και αυτοί θα κρίνουνε την σωματική ικανοτήτα σου
newone

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από newone »

Μια απλη απορια μιας και μπαινω τον Μαιο...

σε περιπτωση που εχουμε κανει καποια εγχειρηση οπως πχ εγω κιρσοκηλη θα ηταν χρησιμο να εχω καποια χαρτια που να δειχνουν οτι οντως ηταν αυτη η εγχειρηση (ασχετως οτι κανει μπαμ οτι ειναι αυτου του ειδους λογω του σημειου) ή ουτως ή αλλως θα με στειλουν για εξετασεις;

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων! ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατηγορίες Σωματικής Ικανότητας (Ι1 - Ι5)

Δημοσίευση από Greek_Army »

TΗν πρώτη μέρα που θα παρουσιαστείς στον στρατό. Θα περάσεις διάφορες διαδικάσεις. Μια απο αυτές θα είναι να συμπληρώσεις ενα ας πουμε τετράδιο. Που σε ρωτάνε γενικά τι παθήσεις έχεις περάσεις. Αυτά θα στα ρωτήσει και ο γιατρός αν του πεις ότι έχεις κάνει εγχείρηση και του δείξεις και το σημείο. Τότε σίγουρα θα σε στείλει σε στρατιωτικό νοσοκομείο
...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες