Μεταθέσεις στρατιωτικών

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
peter1992
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 12:55 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από peter1992 »

Ναι αλλα θυσιαζεις αλλα οπως ανελιξη κλπ

Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Αλέξης »

Δηλαδή εννοείς ότι δεν παίρνεις βαθμούς ή ότι καθυστερείς πιο πολύ για να ανέβεις;
peter1992
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 12:55 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από peter1992 »

Εννοω οτι αν παρεις μεταθεση σε μοναδες κοντα στον τοπο κατοικιας σου η της επιλογης σου μετα απο αιτηση πιθανον να εισαι υπεραριθμος και να ανελιχθεις μεχρι ενα σημειο
Dakman

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Dakman »

Ας με αφήσουν εμενα κοντά στο σπίτι μου και ας μην πάρω ποτέ μου βαθμό. Καλύτερα χαμηλόβαθμος και με οικογένεια, παρά υψηλόβαθμος και να μην πώ τι...
Dakman

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Dakman »

Άλλα και στη τελική αφού δεν υπάρχει ρε παιδιά ούτε αξιοκρατία ούτε και κάποια κριτήρια επιλογής για τις μεταθέσεις. Σε δουλειά για να βρισκόμαστε. Βάζεις το βύσμα σου και πάς, δεν έχεις βύσμα σε πάνε. Τα πράγματα είναι απλά. Εμένα το μόνο που με τρελαίνει είναι με τους συναδέλφους απο τις παραμεθόριους περιοχές. Και στον τόπο τους για πάντα είναι, και τα ίδια λεφτά παίρνουν με τους υπόλοιπους και μένουν και στα ΣΟΑ - ΣΟΜΥ. Δηλαδή για όνομα του Θεού ρε παιδιά.5 μεταθέσεις έχω πάρει μέχρι τώρα και ο συμαθητής μου 3 εσωτερικές στο νησί του. Κατα τα άλλα δικαιοσύνη. Και 1 φορά χρειάστηκε για σοβαρό λόγο να παραμείνω σε φρουρά λόγο γέννας της συζήγου μου και εάν δεν έβαζα βύσμα θα το έχανα και το παιδί και την σύζηγο, γιατί με τις αναφορές που έκανα μου δίνανε παράταση 2 μήνες για να λύσω το πρόβλημα μου. Και μετά μου λέτε για τις μεταθέσεις;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Rafale »

peter1992 έγραψε:Εννοω οτι αν παρεις μεταθεση σε μοναδες κοντα στον τοπο κατοικιας σου η της επιλογης σου μετα απο αιτηση πιθανον να εισαι υπεραριθμος και να ανελιχθεις μεχρι ενα σημειο
βρε πητερ; Αυτο παλι που το ειδες; Υπαρχει καποια διαταγη που αναφερει οτι αν παρεις μεταθεση στο τοπο κατοικιας σου εξελισσεσαι μεχρι καποιο βαθμο ; Τι υπεραριθμοι λες ; Για στρατιωτικους μιλαμε Οχι για υπεραριθμους πανω σε λεωφορειο. Μην πετατε οτι ναναι

Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Αλέξης »

Μπορώ κάποια στιγμή να ζητήσω μετάθεση στο Μεγάλο Πεύκο, όπως προανέφερα για οικογενειακούς και καλά λόγους.
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Αλέξης »

Και τελικά αν ναί ποιές επιπτώσεις θα έχω και πως πρέπει να γίνει αυτό ώστε να το δεχτούν...
daino
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2010 6:29 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από daino »

Παιδια ποια σχολη εχει τις περισσοτερες μεταθεσεις;(σι, σσε, σμυ κλπ) Ή τα ιδια πραγματα ειναι σε ολες τις σχολες; Γιατι για παραδειγμα ακουσα οτι στην σι δεν παιρνεις μεταθεσεις η παιρνεις λιγες λογω επικινδυνοτητας (για ιπταμενους εννοω)
Δημητρης

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Δημητρης »

Εδωσα φετος πανελληνιες και θελω οικονομικο σσασ, μπορει καποιος να μου πει τι διαφορα εχουν οι μεταθεσεις σστην αεροπορια και στο στρατο
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από supermario »

Δημητρης έγραψε:Εδωσα φετος πανελληνιες και θελω οικονομικο σσασ, μπορει καποιος να μου πει τι διαφορα εχουν οι μεταθεσεις σστην αεροπορια και στο στρατο
Στην αεροπορια ειναι πιο αραιες και δεν ειναι σε συνορα και παρακμιακα μερη νομιζω.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από supermario »

Ρε παιδια μια απαντηση! Ειναι αναγκη! Αυριο καταθετω μηχανογραφικο και αμφιταλαντευομαι μεταξυ οικονομικου σσας και αξιωματικων ελ. Ασ! Κυριως για τις μεταθεσεις του οικονομικου σσας ενδιαφερομαι...

Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Οι μεταθέσεις πηγαίνουνε πακέτο και σε ποιο όπλο θα πας τελικά δεν ξέρω αν γίνεται τυχαία η επιλογή η όχι. Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι αν επιλεχτείς και πας στο στρατό ξηράς θα παίρνεις μεταθέσεις κάθε 2-4 χρόνια όπως παίρνουνε όλοι οι αξιωματικοί στον στρατό ξηράς. Το θέμα είναι ότι θέλεις να ασχοληθείς και επαγγελματικά με το οικονομικό (καριέρα) η πηγαίνεις επειδή σ'αρέσει και ο στρατός; Αν πηγαίνεις για καριέρα στο οικονομικό τότε θα απογοητευτείς
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από supermario »

Greek_Army έγραψε:Οι μεταθέσεις πηγαίνουνε πακέτο και σε ποιο όπλο θα πας τελικά δεν ξέρω αν γίνεται τυχαία η επιλογή η όχι. Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι αν επιλεχτείς και πας στο στρατό ξηράς θα παίρνεις μεταθέσεις κάθε 2-4 χρόνια όπως παίρνουνε όλοι οι αξιωματικοί στον στρατό ξηράς. Το θέμα είναι ότι θέλεις να ασχοληθείς και επαγγελματικά με το οικονομικό (καριέρα) η πηγαίνεις επειδή σ'αρέσει και ο στρατός; Αν πηγαίνεις για καριέρα στο οικονομικό τότε θα απογοητευτείς
μπα... Δεν θα το ελεγα οτι θελω καριερα... Απλα μου αρεσε η ιδεα του στρατου. Με ενθουσιαζε... Πρωτιστως θα μου αρεσε κατι πιο μαχιμο (οπως σσε) Αλλα επειδη απο ολους ακουω τα χειροτερα για αυτη τη σχολη (οτι βγαινεις τρελαρας και γυρνας ολη την ελλαδα σαν τσιγγανοσ, στενομυαλια κτλ) Στραφηκα σε σσας και ελ. Ασ. Απο τους 35 εισακτεους στο οικονομικο σσασ Οι 20 πανε στρατο ξηρασ... Να πω την αληθεια δεν κρυβω οτι ημουν και λιγο στρατοπορομενοσ... Αλλα αμα ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα να λειπει. Σιγουρα αν απο σσας με ριξουν στην ξηρα καθε 2-4 χρονια μετατιθεμαι; Δουλευω σταθερο ωραριο (μονο πρωι ή ερχομαι και βραδυ;) ; Μπορω παραλληλα τα απογευματα να δουλευω ως ιδιωτης για να ενισχυω το εισοδημα μου;

Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

Ξερει κανενας τις ακριβεις μεταθεσεις που μπορει να παρει εαν ειναι στο στρατο ξηρας; Εννοω που μπορει να παει... Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης