Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
gate7
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2011 5:03 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gate7 »

Εγω θα πω τη δικια μου εμπειρια που ειναι και πολυ προσφατη, γιατι μολις την προηγουμενη βδομαδα εδωσα τα αθληματα στο κεν αρτας. Μας ζητησε να κανουμε 1χλμ σε 5 λεπτα,20 καμψεις κ 4 ελξεις με οποια λαβη θελαμε. Ηταν παντως παααρα πολυ χαλαρος. Να φανταστειτε τις καμψεις και τις ελξεις ουτε καν τις μετρησε και στις ελξεις ουτε καν μας κοιτουσε. Μονο στο 1 χλμ ηταν καπως τυπικος, αλλα γενικα φαινοταν οτι δεν ηθελε να κοψει.
Mavericnick

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Mavericnick »

Παιδιά καλησπέρα. Πρόσφατα έδωσα αθλήματα για ειδικές δυνάμεις στο ΚΕΝ Θήβας. Τα όρια πού έδιναν για να γίνεις δεκτός είναι αυτά που αναφέρει Ο gate7 (1χλμ σε 5 λεπτα,20 κάμψεις κ 4 έλξεις ). Προσωπικά εγώ έκανα το 1 χλμ σε 3:50, έκανα 55 κάμψεις και 14 έλξεις (ειδικά στα δύο τελευταία στην ομάδα που ήταν για καταδρομείς δεν έκανε από ότι είδα κάποιος παραπάνω). Παρόλαυτα Έμαθα ότι η μετάθεση που μου ήρθε είναι Για έρευνας πληροφορικής ΓΕΣ και πιστέψτεμε Δεν έβαλα μέσο προφανώς με επέλεξαν γιατί έχω δίπλωμα +μεταπτυχιακό+διδακτορικό στους Ηλ. Μηχανικούς και μηχανικους Υπολογιστών και 18 ερευνητική εμπειρία στο εξωτερικό. Το θέμα είναι ότι αυτό τώρα δεν αλλάζει μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει για πιο λόγο δεν με επέλεξαν για ειδικές δυνάμεις εφόσον πας εκεί εθελοντικά και δίνο
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Mavericnick έγραψε:Παιδιά καλησπέρα. Πρόσφατα έδωσα αθλήματα για ειδικές δυνάμεις στο ΚΕΝ Θήβας. Τα όρια πού έδιναν για να γίνεις δεκτός είναι αυτά που αναφέρει Ο gate7 (1χλμ σε 5 λεπτα,20 κάμψεις κ 4 έλξεις). Προσωπικά εγώ έκανα το 1 χλμ σε 3:50, έκανα 55 κάμψεις και 14 έλξεις (ειδικά στα δύο τελευταία στην ομάδα που ήταν για καταδρομείς δεν έκανε από ότι είδα κάποιος παραπάνω). Παρόλαυτα Έμαθα ότι η μετάθεση που μου ήρθε είναι Για έρευνας πληροφορικής ΓΕΣ και πιστέψτεμε Δεν έβαλα μέσο προφανώς με επέλεξαν γιατί έχω δίπλωμα +μεταπτυχιακό+διδακτορικό στους Ηλ. Μηχανικούς και μηχανικους Υπολογιστών και 18 ερευνητική εμπειρία στο εξωτερικό. Το θέμα είναι ότι αυτό τώρα δεν αλλάζει μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει για πιο λόγο δεν με επέλεξαν για ειδικές δυνάμεις εφόσον πας εκεί εθελοντικά και δίνο


Δεν αλλάζει όχι, προφανώς θα τους φανείς ποιο χρήσιμος σε αυτό το σώμα πάρα στις ειδικές δυνάμεις

egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από egweimai »

Και καμία έλξη να μην κάνετε δεν υπάρχει περίπτωση να ΜΗΝ σας πάρουν. Τι να πρωτοπώ. Δυστυχώς δεν έχω χρόνο. Σκεφτείτε το καλά πριν πάτε. Όσο για τα αθλήματα και γενικότερα για τη φυσική σας κατάσταση μην ανησυχείτε καθόλου. Και καμία κάμψη να μην κάνεις δεν πρόκειται να σε διώξουν. Το δύσκολο τελικά είναι να φύγεις κι όχι να μείνεις! Θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο κείμενο γι' αυτά που έχω δει ως τώρα.

Γιώργος

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιώργος »

Καλησπέρα είμαι 17 χρονών και θέλω να μπω ειδικές δυνάμεις από φυσική κατάσταση είμαι σκατά και θέλω να ξεκινήσω όσο είναι νωρίς γυμναστήριο και συγκεκριμένα θέλω να προπονηθώ στα αθλήματα που έχει, το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω μια σωστή απάντηση για τους πραγματικούς χρόνους και τις επαναλήψεις γιατί ο καθένας γράφει τα δικά του! Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια σωστή απάντηση... ; Τώρα τον Φεβρουάριο θα περάσω περιοδεύων και θα δηλώσω Ε. Δ δόκιμος νομίζω μεγάλο πεύκο με στέλνουν.
Καταδρομεας

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Καταδρομεας »

Το 1 μιλι σε7μιση λεπτα,30 καμψεις,10 ελξεις,30 κοιλιακους εκανα εγω. Καποιοι αλλοι εκαναν 1 χλμ σε 5 λεπτα 20 καμψεις,4ελξεις,20 κοιλιακους. Οπως καταλαβαινεις ειναι αναλογα με τον εξεταστη αλλα οπως και να χει ΚΑΝΕΙΣ δεν κοβεται, εκτος κι αν κανεις το 1 μιλι σε 15 λεπτα...
Γιώργος

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιώργος »

Χαχα οκ ευχαρίστω πολύ!
Myrmidonas

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Myrmidonas »

Γιωργο για να σε κατατοπησω εχουμε την ιδια ηλικια. τα χαρτια για περιοδευων τα εκανα πριν 3 μερες. οτι και να δηλωσεις δν θα το υπολογισουν. οταν θα κανεις τα χαρτια σου θα σου δωσουν ενα αλλο χαρτι το αποδεικτικο απογραφης με εναν αριθμο πανω. μπες στην ιστοσελιδα της στρατολογιας και κατω αριστερα εχει ενα μπανερ που λεει πληροφοριες κατανομης. πατα το και συμπληρωσε τα στοιχεια σου σε μια αιτηση που θα σου βγαλει και θα μαθεις σε ποιο σωμα στρατου θα καταταγεις. εγω ειχα κακως δηλωσει αεροπορια και ευτυχως ειμαι στρατο ξηρας. μονο αν πας στρατο ξηρας μπορεις να πας ΕΔ εκτος και αν εισαι τυχερος και πας κληρωτος. αντε καλη στρατευση.
86Γ ΕΣΣΟ 182 ΣΕΙΡΑ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2012 5:36 am
Τοποθεσία: α/τ
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 86Γ ΕΣΣΟ 182 ΣΕΙΡΑ »

Το πιο σημαντηκο ειναι να κανης το μιλη σε 7 λεπτα τα υπολοιπα ειναι για το θεαθηναι ουτος η αλλος στα πεν θα αποκτησεις φυσικη κατασταση ειται τοθελεις ειται δεν το θελεις

ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΑΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2012 8:47 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΑΣ »

Να κανω μια ερωτηση παρουσιαζομαι κετθ αυλωνα στο ταγμα ειδικων δυναμεων ως πεζοναυτης αλλα θελω να παω καταδρομεας περναω και αλλα αθληματα
Άβαταρ μέλους
FAITHGR
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Αύγ 08, 2012 11:09 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική, Υπολογιστής, Ταινίες
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από FAITHGR »

Greek_Army έγραψε:Για τους ΔΕΑ Ειδικών Δυνάμεων υπάρχει ολόκληρο θέμα και εννοείται ότι περνάνε άλλες δοκιμάσιες οι δόκιμοι από τους φαντάρους
Δηλωσα εθελοντης στρατου στις Ε. Δ. Πεζοναυτων και θελω να δηλωσω δοκιμος οταν θα παρουσιαστω, γνωριζεις τι παραπανω κανουν οι δοκιμοι απο τους φανταρους;

Θαρσείν χρή ταχ' αύριον έσετ' άμεινον.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Διάβασε το άρθρο και τα από κάτω άρθρα και θα καταλάβεις
Άβαταρ μέλους
FAITHGR
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Αύγ 08, 2012 11:09 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική, Υπολογιστής, Ταινίες
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από FAITHGR »

Οκ ευχαριστω!
Θαρσείν χρή ταχ' αύριον έσετ' άμεινον.
Θανος8

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Θανος8 »

Καλησπερα!13 του μηνα παρουσιαζομαι Αυλωνα. Εαν δωσω τα αθληματα για Ειδικες Δυναμεις, ορκιζομαι ως τι; Ως ΛΟΚατζης που θελω καπου αλλου ή στο κεντρο που θα παρουσιαστω και θα φυγω μετα για καποια μοναδα ΛΟΚατζηδων;
Ευχαριστω και αν μπορειται κατατοπειστε με.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες