ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

eleftheria έγραψε:παιδια αν επιτρεπεται με τι βαθμο απολυτηριο πηγαινεται; Εγω εχω τεε με 17. Οταν κατεθεσα τα χαρτια μου στον Απροπυργο μου ειπε ο αξιωματικος οτι απο 16-17 και πανω θα μπουν επειδη Ειναι λιγες οι θεσεις και πολλα ατομα φετος



Toυ ειπες του νερομπατσου να παει να γ@@@@θει; Τι παπαριες λενε στα παιδια αυτοι οι ΝΕΡΟΜΠΑΤΣΟΙ... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

Κώστας έγραψε:Παιδια μην αγχωνεσετε αυτοι που χουν υψηλο απολυτηριο οπως εγω (20) αγγλικα και πολυτεκνια ειμαστε πιο σιγουροι αλλα ποτε δεν ξερεις ετσι;
κατι πιο πρακτικο θα ηθελα να ρωτησω για αυτους που επιλεγουν εσωτερικη φοιτηση οταν λεει δωρεαν μας παρεχει σιτηση και διαμονη θα ηθελα να μαθω αν εχει περασει κπ απο εσωτερικη φοιτηση ποσα χρηματα (ορθολογικα σκεπτομενος παντα, βαζοντας και τον παραγοντα πως εισαι μακρια απο το σπιτι σου πολλα χιλιομετρα), του χρειαζονταν καθε μηνα; Ευχαριστω...
και υπομονη παιδια


Διαμονη και φοιτηση δωρεαν στις εσωκλειστες σχολες... Τωρα για τα χρηματα που θα χρειαστεις εσυ πρωσοπικα, σαφως παρα μα παρα πολυ λιγοτερα απο εναν φοιτητη που σπουδαζει σε μια οποιαδηποτε σχολη με ενοικιο. Το ακριβες ποσο θα το κανονισεις εσυ ο ιδιος αναλογα βεβαια και με τις οικονομικες δυνατοτητες της οικογενειας σου και τις αναγκες σου... Οποτε κανεις δεν μπορει να σου πει ποσα χρηματα περιπου ή ακριβως θα ξοδευεις;
surfer

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από surfer »

Γεια σας
εχω δηλωσει για μηχανικος πρωτη επιλογη μηχανιωνα
ειναι κανενας αλλος για μηχανιωνα;

κ ξερουμε μηπως ποτε θα βγουνε τα αποτελεσματα;
Xristos

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από Xristos »

Να ρωτησω εμεις που ειμαστε απο την 3 κατηγορια πηγαινουμε συνηθως στην 1η επιλογη, μας;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

xristos έγραψε:να ρωτησω εμεις που ειμαστε απο την 3 κατηγορια πηγαινουμε συνηθως στην 1η επιλογη, μας;

εξαρταται απο τον συνολικο βαθμο ή μορια που βγαζεις. το εχουμε ξαναπει πως γινεται η καταταξη στις σχολες διαβαστε καμια 10 σελιδες πιο πισω και θα το βρειτε.
Αλεξανδρος

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από Αλεξανδρος »

Μου εξηγει καποιος γιατι χρειαζονατι απο το προξενειο επικυρωση τα πτυχια αγγλικης γλωσσας και δε τα δεχονται μονο επικυρωμενα απο δικηγορους και κεπ?
Nightmare
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Απρ 24, 2010 6:56 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από Nightmare »

Βγήκαν οι Βάσεις και πέρασα ΑΕΝ :) ευχομαι καλά αποτελέσματα να είχατε όλοι και καλή σταυδιοδρομία... :)
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

Nightmare έγραψε:Βγήκαν οι Βάσεις και πέρασα ΑΕΝ :) ευχομαι καλά αποτελέσματα να είχατε όλοι και καλή σταυδιοδρομία... :)

ΣυγχαρητηριαΕικόναΕικόναΕικόνα. Καλη σταδιοδρομια... Τωρα αρχιζει ο γολγοθας... Ευχομαι να σου αρεσει το επαγγελμα και να μεινεις οσο τραβαει η ψυχη σου...
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

Βασεις ΑΕΝ (Πλοιαρχοι &Μηχανικοι)

Σχολη Πλοιαρχων Εμπορικου Ναυτικου (Γεν. Σειρα) :Πρωτος:16106 Τελευταιος:6102 μορια

Σχολη Μηχανικων Εμπορικου Ναυτικου (Γεν. Σειρα) :Πρωτος:14049 Τελευταιος:2548 μορια

Καλα τετοιες βασεις ειναι για γελιαΕικόναΕικόναΕικόνα
... ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος greko_27 την Τετ Αύγ 25, 2010 4:45 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
arogeo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 5:55 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από arogeo »

Που μπορω να δω τις βασεις γενικα;
Πέγκυ

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από Πέγκυ »

Συγγνώμη μια παρατήρηση: Πώς το παιδί (χωρίς αυτό να σημαίνει πώς έχω πρόβλημα με τον επιτυχοντα/επιτυχούσα) που περνάει με 5 και 2 ανάλογα πλοιαρχων/μηχανικών πώς θα βγάλει τη σχολη; Μήπως θα΄πρεπε να αναβαθμιστεί και αυτή η σχολή;
tourlidas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 3:10 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από tourlidas »

greko_27 έγραψε:Βασεις ΑΕΝ (Πλοιαρχοι &Μηχανικοι)

Σχολη Πλοιαρχων Εμπορικου Ναυτικου (Γεν. Σειρα) :Πρωτος:16106 Τελευταιος:6102 μορια

Σχολη Μηχανικων Εμπορικου Ναυτικου (Γεν. Σειρα) :Πρωτος:14049 Τελευταιος:2548 μορια

Καλα τετοιες βασεις ειναι για γελιαΕικόναΕικόναΕικόνα
...


Και αν δεν κάνω λάθος έμειναν και 3 κενές θέσεις στη γενική σειρά στους μηχανικούς. Θα μπορούσε να πάει πιο κάτω η βάση.

tourlidas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 3:10 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από tourlidas »

Πέγκυ έγραψε:Συγγνώμη μια παρατήρηση: Πώς το παιδί (χωρίς αυτό να σημαίνει πώς έχω πρόβλημα με τον επιτυχοντα/επιτυχούσα) που περνάει με 5 και 2 ανάλογα πλοιαρχων/μηχανικών πώς θα βγάλει τη σχολη; Μήπως θα΄πρεπε να αναβαθμιστεί και αυτή η σχολή;


Εντάξει, το πρόβλημα είναι δικό του. Αυτός διάλεξε τη σχολή αυτή. Το ότι μπήκε από τους τελευταίους, δεν σημαίνει σίγουρα ότι δεν μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις της σχολής. Από τη στιγμή που καταργήθηκε η βάση του 10, το αποτέλεσμα ήταν αναμενόμενο.

Εδώ υπήρχαν επιτυχόντες σε Τ. Ε. Ι. Με 880 μόρια... Τι να πεις...

Ελπίζω μόνο να μη γίνονται "βάρος" στους υπόλοιπους, όσοι δεν μπορούν να τα καταφέρουν...

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

Πέγκυ έγραψε:Συγγνώμη μια παρατήρηση: Πώς το παιδί (χωρίς αυτό να σημαίνει πώς έχω πρόβλημα με τον επιτυχοντα/επιτυχούσα) που περνάει με 5 και 2 ανάλογα πλοιαρχων/μηχανικών πώς θα βγάλει τη σχολη; Μήπως θα΄πρεπε να αναβαθμιστεί και αυτή η σχολή;


Πεγκυ πιστευεις οτι αυτος με το 2 οπως και οι περισσοτεροι μπηκαν στις ΑΕΝ γιατι ηθελαν να γινουν ναυτικοι; ... Οχι βεβαια αλλα οι περισσοτεροι το κανουν για να εχουν αργοτερα ενα καλο χαρτι για να μπουν ποιο ευκολα στο λιμενικο ως υπαξιωματικοι ή αξιωματικοιΕικόνα. Καλα αυτος με το 2 αξιωματικος στο ΛΣ δεν ΠΕΡΝΑΕΙ με τιποταΕικόνα. Ελα ομως που ο χρησοχοειδης θα το βαλει στις πανελληνιες και τον οκτωβριο ψηφιζεται η ρυθμιση... Κατσε να δεις σε 4 με 5 χρονια πως θα αδεισουν οι σχολες αυτες οταν μπει το λιμενικο στις πανελληνιες... Οι περισσοτεροι δεν το ξερουν και θα την πατησουν αγρια οταν αποφοιτησουν και βρουν τις πορτες του Λιμενικου κλειστεςΕικόνα
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος greko_27 την Τετ Αύγ 25, 2010 8:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης