Χωρισμός

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Betty
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Μαρ 15, 2010 6:03 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Betty »

Εγώ, μετά από 4 χρόνια που ήμουν με τον άντρα μου, ένιωσα κάποια στιγμή να πνίγομαι. Γενικά, δεν ήξερα τι μου το προκαλούσε αυτό. Έτσι του εξήγησα πως νιώθω και του είπα ότι θέλω να μείνω μόνη μου για ένα διάστημα να ξέκαθαρίσω αν ήταν αυτός που μου έφταιγε ή κάτι άλλο. Γενικά να κάτσω να σκεφτώ. Δέχτηκε και έτσι έμεινα ενάμιση μήνα μόνη μου. Ηρέμησα κι επέστρεψα στη σχέση μου με την οποία είμαι ακόμα μαζί (κι έχουν περάσει 2 χρόνια). Ούτε χώρισα ούτε τίποτα. Μπορώ να πω μάλιστα ότι μετά τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα. Γι'αυτό ας μην κάνουμε σενάρια πάνω σε ότι μας λέει ο άλλος... Μπορεί απλά να θέλει χρόνο...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

ΜΕ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ οτι καθε σχεση και κατι που βιωνει ενα ζευγαρι ειναι διαφορετικο δεν μπορουμε να πουμε τιποτα με σιγουρια. Ο χρονος και η σωστη σκεψη θα κρινουν το αποτελεσμα της καθε σχεσης
HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

cristi έγραψε:ΜΕ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ οτι καθε σχεση και κατι που βιωνει ενα ζευγαρι ειναι διαφορετικο δεν μπορουμε να πουμε τιποτα με σιγουρια. Ο χρονος και η σωστη σκεψη θα κρινουν το αποτελεσμα της καθε σχεσης

συμφωνω
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Αν καποιος δεν ειναι σιγουρος για τα συναισθηματα του χωριζει, αν βλεπει οτι μετανιωσε που χωρισε γυριζει πισω (αν δεχτει κ ο αλλος). Το να ζητησω χρονο που σημαινει "χωριζω για λιγο αλλα θα ξαναεπιστρεψω " δε μου αρεσει. Δηλαδη γιατι ο αλλος να κατσει να περιμενει μια απαντηση απο εμενα; Επειδη και καλα Μ'αγαπαει; Και αν εγω σε αυτο το χρονο "εκμεταλευτω" την ελευθερια μου; Εγω δεν ειμαι συμφωνη με αυτο, δε κραταω καβατζες. Χωριζω οταν δεν νιωθω καλα, κ αν μετανιωσω ριχνω τα μουτρα και γυριζω ειτε με δεχτει ειτε οχι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsiripobina την Σάβ Μαρ 27, 2010 3:58 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:Αν καποιος δεν ειναι σιγουρος για τα συναισθηματα του χωριζει, αν βλεπει οτι μετανιωσε που χωρισε γυριζει πισω (αν δεχτει κ ο αλλος). Το να ζητησω χρονο που σημαινει "χωριζω για λιγο αλλα θα ξαναεπιστρεψω " δε μου αρεσει. Δηλαδη γιατι ο αλλος να κατσει να περιμενει μια απαντηση απο εμενα; Επειδη και καλα Μ'αγαπαει; Και αν εγω σε αυτο το χρονο "εκμεταλευτω" την ελευθερια μου; Εγω δεν ειμαι συμφωνη με αυτο, δε κραταω καβατζες. Χωριζω οταν δεν νιωθω καλα, κ αν μετανιωσω ριχνω τα μουτρα και γυριζω ειτε με δεχτει ειτε οχι.
δεν ειναι και τοσο ευκολο να χωριζεις οταν υπαρχουν εστω και λιγα συναισθηματα για τον αλλον. Αυτα ειναι που σε κρατουν και ζητας το χρονο. Το να ζητας χρονο δεν σημαινει βεβαια οτι θα ξαναεπιστρεψεις κιολας. Αυτο δεν το ξερουμε. Ειναι φλου. Μπορει να ρθει και να σου πει "πηρα το χρονο μου αντε γεια". Βεβαια το να καθεται ο αλλος η η αλλη και να περιμενει πανω σε ενα τηλεφωνο ποτε θα τελειωσει ο χρονος και σημειωτεον να μην ξερει και την εκβαση της σχεσης (μπορει να γυρισει αλλα μπορει και οχι ) μου μοιαζει περισσοτερο σαν μελλοθανατου καθημενου σε ηλεκτρικη καρεκλα και δεν το βρισκω σωστο και δικαιο. Και κλεινω προσωπικα εγω αυτο το θεμα διοτι πιστευω οτι το εξαντλησα. Τσιριπομπακι μου σου ευχομαι Να εχεις ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ.(οσες κροτιδες πεφτουνε του πασχα την ημερα τοσες χαρες σου ευχομαι να εχεις καθε μερα ). Τα λεμε μετα πασχα φιλια. Να προσεχεις

tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Δε θα ξαναμπεις μια βδομαδα μεσα; Εικόνα Και απο εμενα ευχες, καλη Ανασταση (σε ολα ελπιζω).
Οσο για αυτα που γραφεις απο πανω θα συμφωνησω...
HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

Να μην στεναχωριεται καμια σας απο τι ακοουω τα καλα παιδια δεν εξαφανιστηκαν οποτε δεν αξιζει... Παμε γι αλλα!
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Για τη καθεμια μας (και το καθενα), το καλυτερο παιδι ειναι ενα και ας ειναι και στα ματια αλλων το χειροτερο. Το οτι παμε για αλλα οταν κατι δε προχωραει, μαζι σου. Αλλα δυσκολα παιρνεις μια τετοια αποφαση αν δε σκεφτεσαι μονο με τη λογικη.
HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

tsiripobina έγραψε:Για τη καθεμια μας (και το καθενα), το καλυτερο παιδι ειναι ενα και ας ειναι και στα ματια αλλων το χειροτερο. Το οτι παμε για αλλα οταν κατι δε προχωραει, μαζι σου. Αλλα δυσκολα παιρνεις μια τετοια αποφαση αν δε σκεφτεσαι μονο με τη λογικη.

μαζι σου κ γω αλλα κυκλοφορουν πολλα λαμογια κ δεν μπορω να βλεπω τις κοπελες να στεναχωριουνται στεναχωριεμαι κ γω μαζι...
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Αχου το... Εικόνα
κοιταξε να εισαι σωστος εσυ απεναντι σε κοπελες και ασε τους αλλους να κανουν οτι τους αρεσει, η καθε κοπελα κρινει μονη της. Και αν θελει να ειναι μαζι του ειναι επιλογη της.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Greek_Army »

HΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ έγραψε:
tsiripobina έγραψε:Για τη καθεμια μας (και το καθενα), το καλυτερο παιδι ειναι ενα και ας ειναι και στα ματια αλλων το χειροτερο. Το οτι παμε για αλλα οταν κατι δε προχωραει, μαζι σου. Αλλα δυσκολα παιρνεις μια τετοια αποφαση αν δε σκεφτεσαι μονο με τη λογικη.

μαζι σου κ γω αλλα κυκλοφορουν πολλα λαμογια κ δεν μπορω να βλεπω τις κοπελες να στεναχωριουνται στεναχωριεμαι κ γω μαζι...


επίσης υπάρχουνε και πολλές κοπέλες που δεν είναι και πολύ "αθώες" μην ρίχνεις το βάρος στους άντρες
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Εννοειται κ αυτο...
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Su-35 »

HΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ έγραψε:
tsiripobina έγραψε:Για τη καθεμια μας (και το καθενα), το καλυτερο παιδι ειναι ενα και ας ειναι και στα ματια αλλων το χειροτερο. Το οτι παμε για αλλα οταν κατι δε προχωραει, μαζι σου. Αλλα δυσκολα παιρνεις μια τετοια αποφαση αν δε σκεφτεσαι μονο με τη λογικη.

μαζι σου κ γω αλλα κυκλοφορουν πολλα λαμογια κ δεν μπορω να βλεπω τις κοπελες να στεναχωριουνται στεναχωριεμαι κ γω μαζι...

Ε και εσυ τι στεναχωριεσαι; Κορες σου ειναι;Εικόνα
mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από mak »

cristi αφηερωμενο απο τον κιαμο δε την παλευω δε την παλευω...

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες