Πλατυποδία στο στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΑΜ

Πλατυποδία στο στρατό

Δημοσίευση από ΑΜ »

Καλημέρα, παρουσιάζομαι 12 Σεπτέμβρη Θήβα. Έχω πλατυποδία αλλά όχι σε τεράστιο βαθμό. Πρέπει να βγάλω κάποιο χαρτί ιδιώτη ορθοπεδικού πριν μπω ή οι ιατρικές εξετάσεις του στρατού αρκούν ούτως ώστε να διαγνωστεί το πρόβλημά μου αυτό;
Korina pindarakou
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 22, 2017 5:27 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Πλατυποδία στο στρατό

Δημοσίευση από Korina pindarakou »

Νομίζω ότι απαγορεύεται να στρατευσεις πλατυποδα. Κουράζεται με το που θα κουραστεί ο πιο χαλιας. Ξέρει όλα τα μυστικά, γιατί τον πήρανε φαντάρο ενω δεν έπρεπε. πολλες φορές ή πλατυποδα συνοδεύεται και με άλλα προβλήματα. ενα χαμένο ι.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Πλατυποδία στο στρατό

Δημοσίευση από Signaller »

Κανονικά υπηρετούν Τώρα αν θα πάρουν κάποιο Ι3, Ι4 σχετικό είναι, αλλά οι πιθανότητες είναι ελάχιστες Εικόνα Κανονική θητεία
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Μαργαρίτα

Πλατυποδία στο στρατό

Δημοσίευση από Μαργαρίτα »

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω δώσει πανελλήνιες και περνάω σίγουρα στρατό αλλά έχω μια ελαφρύς πλατυποδία. Θα αντιμετωπίσω πρόβλημα;
Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Πλατυποδία στο στρατό

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Φίλε δυστυχώς απ ότι είδα Κάθε μόνιμη ανωμαλία συγγενής ή επίκτητη ως προς τον αριθμό, τον άξονα, το μήκος και τις σχέσεις των μελών, ακρωτηριασμοί, πλατυποδία δεν γίνονται δεκτά, αν θες να μάθεις περισσότερα περί του θέματος μπορείς να το βρεις στο google. Εγώ για πιο σίγουρα θα επικοινωνούσα με τη σχολή.
Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Pudakos

Πλατυποδία στο στρατό

Δημοσίευση από Pudakos »

Καλησπέρα σε όλους. Παρουσιαζομαι στις 17 του μήνα στον Έβρο. Έχω βλεσοποδια. Κάτι αντίστοιχο της πλατυποδιας. Δεν με πονάνε ποτέ όμως τα πόδια μου και δεν κουράζομαι από την ορθοστασία. Θέλω όταν έρθει κλιμάκιο ειδικών δυνάμεων να δηλώσω... Απλά υπάρχει περίπτωση κάπως να μην το πω πως έχω το συγκεκριμένο "θέμα" και να μην το ελέγξουν και εκείνοι; Ξέρει κανείς πως θα το κοιτάξουν; Η αλήθεια είναι πως είμαι ευαίσθητος άνθρωπος (ξέρω δεν μετράει καθόλου στον στρατό) αλλά αν βγω Ι2 Θα στεναχωρηθω πολύ και όλη η υπόλοιπη θητεία μου θα είναι πολύ άσχημη με το να ξέρω πως το όνειρο μου από 13ων ετών δεν θα πραγματοποιηθει. Ξέρει κανείς αυτό που ρώτησα πιο πάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Elite

Re: Πλατυποδία στο στρατό

Δημοσίευση από Elite »

Προς όλους εσάς που γράφετε για την πλατυποδια και ότι κοβεσαι στις ειδικές. Αρχικά το θέμα είναι να μην σε επηρεάζει, κανείς δε πρόκειται να σε κοψει λόγω αυτού (υπηρέτησα κανονικά με ελαφρυα βλαισοπλατυποδια ειδικές και ήμουν και από τους γρηγορότερους. Απλά θα βοηθήσει ιδιαίτερα στην πορεία να πάρεις καλύτερα αρβύλα και την αρχή να πάρεις ένα λίγο πιο μαλακό πάτο γιατί των αρβυλψν θα σας δυσκολέψει όπως όλους θεωρώ. Και για αθλητικά παπούτσια προτείνω κυρίως ψιλοφλατ παπούτσια ακριβά όμως για να στε άνετοι και δε θα έχετε κανένα θέμα. Καλά παπούτσια θέλει στα αθλητικά ούτε ειδικά ούτε πάτους ειδικούς εκτός αν έχετε τεράστιο θέμα. Το σημαντικότερο είναι να κάνετε ασκήσεις δείτε μερικές. Τωρα αν έχετε πολύ μεγάλο θέμα και με δυσκολία περπατάτε καλό θα ήταν να πάτε γιατρό
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες