Έφεδρος στους ΟΥΚ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
PlatsaPloutsa
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2023 11:14 pm
Επικοινωνία:

Re: Έφεδρος στους ΟΥΚ

Δημοσίευση από PlatsaPloutsa »

Ένας Δημήτρης που μου έστειλε ότι προετοιμάζεται και αυτός για ΟΥΚ με ανώνυμο μήνυμα μπορεί να μου στείλει και ένα τρόπο επικοινωνίας ή να φτιάξει λογαριασμό αν θέλει να του απαντήσω
NaftisOyk

Re: Έφεδρος στους ΟΥΚ

Δημοσίευση από NaftisOyk »

ΟΥΚ έγραψε: Τετ Δεκ 22, 2021 10:35 am Στην 2022 εσσο θα πάρουν φέτος εφέδρους ουκ ;
Μάγκες το 2020 είχε βγει μια προκήρυξη για ΟΥΚ να μπουν είτε από οβα ενώ είναι οβα η άτομα που είναι ήδη οβα του πολεμικού ναυτικού … ξέρετε αν θα βγει ξανά τέτοια προκήρυξη ;
FAAzo

Re: Έφεδρος στους ΟΥΚ

Δημοσίευση από FAAzo »

Εάν τελειώσω ιατρική στο Πανεπιστήμιο, μπορώ να πάω γιατρός έφεδρος ουκ; Είναι βυσματικό; Θα κάνω σκληρή προπόνηση (θα μάθω) ή τούφα;

Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω ιατρική δεν θέλω μεν να κάνω θητεία ως απλός στρατιώτης εφόσον γίνω γιατρός γιατί μπορεί να είμαι πιο χρήσιμος για την πατρίδα ως γιατρός, αλλά δεν θέλω να είμαι γιατρός που ειδικές δυνάμεις ή όχι δεν έμαθε τίποτα και πέρασε θητεία στον αφρό.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Re: Έφεδρος στους ΟΥΚ

Δημοσίευση από Nassos »

FAAzo έγραψε: Δευ Μαρ 18, 2024 4:49 pm Εάν τελειώσω ιατρική στο Πανεπιστήμιο, μπορώ να πάω γιατρός έφεδρος ουκ; Είναι βυσματικό; Θα κάνω σκληρή προπόνηση (θα μάθω) ή τούφα;

Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω ιατρική δεν θέλω μεν να κάνω θητεία ως απλός στρατιώτης εφόσον γίνω γιατρός γιατί μπορεί να είμαι πιο χρήσιμος για την πατρίδα ως γιατρός, αλλά δεν θέλω να είμαι γιατρός που ειδικές δυνάμεις ή όχι δεν έμαθε τίποτα και πέρασε θητεία στον αφρό.
Με γνώσεις Καταδυτικής Ιατρικής μπορεί να σε δεχθούν στη ΔΥΚ ως βοηθό όμως.

Στις Ειδικές Δυνάμεις θα έχεις ευκαιρία να μάθεις Α΄Βοήθειες Πεδίου Μάχης βάσει TCCC (Tactical Combat Casualty Care). Κανονικά θα έπρεπε να είναι υποχρεωτικό για όλα τα Όπλα/Σώματα.
Hellinas
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μαρ 19, 2024 10:43 pm
Ενδιαφέροντα: Αυτό βελτίωση
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Re: Έφεδρος στους ΟΥΚ

Δημοσίευση από Hellinas »

Καλησπέρα συμπατριώτες,
Ήθελα να ρωτήσω, μήπως μπορεί κάποιος να μου πει, εάν οι ΟΥΚ έχουν ανώτερο βαθμό όταν πάνε να απολυθούν, όπως οι ΔΕΑ που απολύονται ως ανθυπολοχαγοί. Ευχαριστώ πολύ.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες