Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που σπουδάζει εξ αποστάσεως προπτυχιακό μπορεί να πάρει αναβολή;
apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από apricot99 »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Οκτ 18, 2023 2:19 pm Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που σπουδάζει εξ αποστάσεως προπτυχιακό μπορεί να πάρει αναβολή;
Ναι, θα παρεις πιατοποιητικο από την γραμματεία του πανεπιστημιου σου ότι σπουδάζεις και έγινε.
apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από apricot99 »

Tzontravolta έγραψε: Κυρ Αύγ 27, 2023 4:47 pm Εγώ είναι γεννηθείς το 96’ και μου έχει δοθεί αναβολή λόγω σπουδών (ΑΕΙ - πτυχίο) μέχρι 31/12/23.

Είμαι σε μεταπτυχιακό και από όσο καταλαβαίνω μπορεί να χορηγηθεί αναβολή έως το 28ο ηλικιακό έτος.
Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να πάρω άλλο ένα έτος αναβολής μέχρι 31/12/24 λόγω μεταπτυχιακών σπουδών ή πως μετρούνται τα ηλικιακά έτη;
Μεχρι τα 28 είναι για πτυχειο και για μεταπτυχιακό, μετά μπορείς για διδακτορικό μονο.
Spyridon20
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μαρ 18, 2024 6:38 am
Τοποθεσία: Αχαρνές Αττικής
Επικοινωνία:

ΙΕΚ αρτοποιός, τέλος σπουδών ερωτηση.

Δημοσίευση από Spyridon20 »

Καλημερα σας. Τελειώνω τις σπουδές μου στο ΙΕΚ σαν αρτοποιός-ζαχαροπλαστης τον Ιούλιο και την πρακτική μου μαζι γιατί εργάζομαι με ενσημα. Έχω απαλλαγή μέχρι τελη του 2027 λογω σπουδών. Μπορώ να ζητήσω να πάω στρατό οποιαδήποτε στιγμή μέχρι τα τέλη του 2027; Επίσης με το πτυχίο μου σαν αρτοποιός θα με πάνε κάπου συγκεκριμένα; Ο μπαμπάς μου έχει πεθάνει, μου είπαν ότι θα πάω 9 μήνες και η μητέρα μου έχει θέματα υγείας (επιληπτικός κρίσεις, χειρουργεία στον εγκέφαλο) . Θα πρέπει να προσκομίσω κάποια έγγραφα; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την απάντηση σας.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες