Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giorgos19957
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Μάιος 01, 2023 10:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από giorgos19957 »

Καλησπέρα έχω κάνει 2 χειρουργεια λόγω θυρεοειδή.
υπάρχει περίπτωση να πάρω ι5 παθολογικο για αυτό τον λόγο;
είναι κάποιος να έχει παρόμοια περίπτωση;
MrNoName

Κατάταξη μετά από διετή αναβολή υγείας και σωματική ικανότητα

Δημοσίευση από MrNoName »

Καλησπέρα σας,
Παρουσιαζομαι στις 19/7 έπειτα από δύο συνεχόμενες αναβολές λόγω υγείας (αγχωδης διαταραχή). Θα υπηρετήσω. Η απορία μου είναι τι σωματική ικανότητα θα με βγάλουν. Θα υπάρξει κάποια νεα εξέταση και θα με κρίνουν βάση αυτής, ή θα με βγάλουν κατευθείαν Ι4;
Δε θέλω να υπηρετήσω άοπλο. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;
Edwwww

Re: Κατάταξη μετά από διετή αναβολή υγείας και σωματική ικανότητα

Δημοσίευση από Edwwww »

Λογικά φίλε πας για άοπλος, εκτός και αν παρουσιάσεις χαρτί από ψυχίατρο που να γνωματεύσει ότι πλέον δεν αντιμετωπίζει τέτοια θέματα. Και θα περάσεις και από ψυχίατρο σε στρατιωτικό νοσοκομείο για να εγκρίνει την σωματική σου ικανότητα.
flamuris

Re: Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από flamuris »

Τελικά γνωρίζει κάποιος ρε παιδιά να μας πει αν ένα άτομο εκ γεννετής με έναν όρχι υπηρετή ή παίρνει απαλλαγή; Τόσα χρόνια έχουν περάσει υπαρχεί εμπεριστατωμένη απάντηση απο άτομο που πήγε και του πήρε απαλλαγή για αυτόν τον λόγο;
Edwwww

Re: Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Edwwww »

Υπάρχει το ΦΕΚ με την σωματική ικανότητα, αν μπεις στον κόπο να το διαβάσεις θα καταλάβεις αν όχι θα ρωτάς από εδώ και από εκεί.
Peter23

Re: Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Peter23 »

Καλησπερα σε ολους! Θελω να ρωτησω αν καποιος εχει ενα μη παθολογικο τελειως αθωο φυσιματακι (δηλαδη η καρδια του ειναι 100% φυσιολογικη και λειτουργικη χωρις καμια παηθηση) αν θα εχει προβλημα για να περασει το σχολειο των ουκ. Οσους εχω ρωτησει μεχρι στιγμης μου εχουν πει οτι δε θα εχω κανενα προβλημα διοτι το αθωο φυσιμα δεν περιλαμβανεται στο ΦΕΚ με τις παθησεις που σε βγαζουν Ιωτά και πραγματι το εψαξα και δεν συμλεριλαβανεται. Εσεις τι λετε γιαυτο; Θα εκτιμουσα καθε απαντηση. Καλο βραδυ
la2000

Re: Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από la2000 »

Καλησπερα, μετα απο τροχαιο υπεστει ρηξη θωρακικης αορτης με αποτελεσμα να μου τοποθετησουν STENT. Παιρνω Salospir το οποιο ειναι αντιπηκτικο. Εκτος απο αυτο, εσπασα το χερι μου και μου τοποθετησαν λαμα με βιδες αλλα και την λεκανη στην οποια ειχα εξωτερικη οστεοσυνθεση. Οι βιδες και οι λαμα εχουν αφερεθει πλεον. Δεν εχω καποιο προβλημα στην καθημερινοτητα μου, αθλουμε κανονικα χωρις κοπωση και προβληματα. Ξερει καποιος να μου απαντησει αν θα βγω Ι κατι; Υπαρχει περιπτωση να ολοκληρωσω κανονικα την θητεια μου; Το ονειρο μου ηταν να μπω στις ειδικες δυναμεις, θα μπορεσω να το κανω;
Ευχαριστω πολυ!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης