Φοιτητικές άδειες ένστολων

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
elenitsa_1990
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2010 12:20 am
Επικοινωνία:

Φοιτητικές άδειες ένστολων

Δημοσίευση από elenitsa_1990 »

γεια σας παιδια, θελω να ρωτησω κατι. βγηκε μια προκηρυξη για ειδικους φρουρους και σε τρεις μερες ληγει η προθεσμια. να σας ρωτησω κατι; ειμαι στο τριτο ετος οικονομικου και ενδιαφερομαι να μπω στο στρατο η την αστυνομια. αν δωσω για ειδικος φρουρος και μπω θα με αφησουν να τελειωσω τη σχολη και να μπω μετα στην αστυφυλακων η αξιωματικων αστυνομιας με εσωτερικες η εξωτερικες εξετασεις; ειμαι 20 χρονων. ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος elenitsa_1990 την Σάβ Σεπ 11, 2010 12:03 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Φοιτητικές άδειες ένστολων

Δημοσίευση από alexissak »

τον χρόνο έχεις 20μέρες φοιτητική άδεια. αν σπουδάζεις αθήνα κ τοποθετηθείς αθήνα σίγουρα θα βολεύεσαι οπότε είναι δυνατόν να παρακολουθείς μαθήματα. τώρα πια για απόσπαση αν σπουδάζεις εκτός αθήνας είναι λίγο δύσκολο γιατί οι φοιτητές αστ/κοι αυξήθηκαν ραγδέα τα τελευταία έτη. δεν υπάρχουνε εσωτερικές εξετάσεις για τους ε. φ για την σχολή αστ/κων κ αξ/κων
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Σάβ Σεπ 11, 2010 3:07 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Jima

Φοιτητικές άδειες ένστολων

Δημοσίευση από Jima »

Παιδιά κάτι ψιλοάσχετο...

1) Σε περίπτωση που κάποιος πετύχει σε εξετάσεις στο πανεπιστήμιο (και γραφτεί φυσικά) μπορεί ώς φοιτητής να δώσει και ώς ειδικός φρουρός χωρίς να διαγραφεί απο το Πανεπιστήμιο;

2) Σε περίπτωση που πετύχεις Ε. Φ και είσαι στη σχολή (4μηνη αν δεν κάνω λάθος), και παραταύτα πετύχεις και σε εξετάσεις στο πανεπιστήμιο, θα σου επιτραπεί η είσοδος στο Πανεπιστήμιο χωρίς να σε διαγράψουν απο την Αστυνομία;

Παρακαλώ απαντήστε μου όσοι γνωρίζετε σίγουρα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Φοιτητικές άδειες ένστολων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Jima έγραψε:Παιδιά κάτι ψιλοάσχετο...

1) Σε περίπτωση που κάποιος πετύχει σε εξετάσεις στο πανεπιστήμιο (και γραφτεί φυσικά) μπορεί ώς φοιτητής να δώσει και ώς ειδικός φρουρός χωρίς να διαγραφεί απο το Πανεπιστήμιο;

2) Σε περίπτωση που πετύχεις Ε. Φ και είσαι στη σχολή (4μηνη αν δεν κάνω λάθος), και παραταύτα πετύχεις και σε εξετάσεις στο πανεπιστήμιο, θα σου επιτραπεί η είσοδος στο Πανεπιστήμιο χωρίς να σε διαγράψουν απο την Αστυνομία;

Παρακαλώ απαντήστε μου όσοι γνωρίζετε σίγουρα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


1. Φυσικά και γίνεται
2. Κάθε χρόνο δικαιούσαι 20 μέρες φοιτητική άδεια το θέμα είναι το πανεπιστήμιο να είναι στην ίδια πόλη με το τμήμα που ανήκεις γιατί πλέον δύσκολα δίνουνε αποσπάσεις
τρυφωνας

Φοιτητικές άδειες ένστολων

Δημοσίευση από τρυφωνας »

Καλημερα παιδια,

περασα ειδ. Φρ. Και ηθελα να ρωτησω επειδη σπουδαζω παραλληλα σε αει,
εαν και κατα ποσο θα μου χορηγουνται η φοιτητικη αδεια και ποσο ειναι;
προφανως καποιοεπιδομα δεν υπαρχει... ;

ευχαριστω

alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Φοιτητικές άδειες ένστολων

Δημοσίευση από alexissak »

Φοιτητική άδεια δικαιούσαι 20 μερες τον χρόνο για 4+2 ετη. Δεν μπορείς δηλαδή να εισαί αιωνιος φοιτητής. Επιδομα δεν υπάρχει.

Nansy

Re: Φοιτητικές άδειες ένστολων

Δημοσίευση από Nansy »

Εάν κάποιος είναι δευτεροετής σε σχολή σώματος ασφαλείας που έχει περάσει με πανελλήνιες μπορεί να κάνει φέτος το 5 % και παράλληλα να γραφτεί και στο πανεπιστήμιο που θα περάσει;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες