Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Busterakos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Busterakos »

BlueNavy έγραψε: Τετ Σεπ 20, 2023 2:22 am
Odyseas έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 11:33 pm
Busterakos έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 4:07 pm
Έχουν κυριολεκτικά λυσσάξει με τους οβα, ούτε βυσματικοι φαντάροι να ήταν.
Για βυσματικοι δεν ξέρω αλλά είναι ήδη εκπαιδευμένοι φαντάροι οπότε λογικό μου φαίνεται. Ξέρεις πολλές εταιρίες να προτιμούν καινούργιους από αυτούς που έχουν ήδη ξοδέψει χρόνο και χρήμα να εκπαιδεύσουν;
Ας τους πάθουν πρώτα να κολυμπάνε για να μη κόβονται σε ελεύθερο 50 μέτρα κολύμπι σε πισίνα. Δεν σημαίνει ότι ένας εκπαιδευμένος είναι καλύτερος από έναν νέο που θα εκπαιδευτεί από την αρχή. Όλα είναι σχετικά.
Καλά αυτό ισχύει σε πάντως τύπου επαγγέλματα
Giannaros25

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Giannaros25 »

BlueNavy έγραψε: Τετ Σεπ 20, 2023 2:22 am
Odyseas έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 11:33 pm
Busterakos έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 4:07 pm
Έχουν κυριολεκτικά λυσσάξει με τους οβα, ούτε βυσματικοι φαντάροι να ήταν.
Για βυσματικοι δεν ξέρω αλλά είναι ήδη εκπαιδευμένοι φαντάροι οπότε λογικό μου φαίνεται. Ξέρεις πολλές εταιρίες να προτιμούν καινούργιους από αυτούς που έχουν ήδη ξοδέψει χρόνο και χρήμα να εκπαιδεύσουν;
Ας τους πάθουν πρώτα να κολυμπάνε για να μη κόβονται σε ελεύθερο 50 μέτρα κολύμπι σε πισίνα. Δεν σημαίνει ότι ένας εκπαιδευμένος είναι καλύτερος από έναν νέο που θα εκπαιδευτεί από την αρχή. Όλα είναι σχετικά.
Που κολλάει το αν ξέρουν να κολυμπάνε σε μια πισίνα; Που είναι τελείως άχρηστο άθλημα για τον λόγο ότι σε ειδικότητες υγειονομικού και τέτοια δεν θα σου χρησιμεύσει πουθενά εδώ όπλα δεν πιάνουν... Το ότι είναι εκπαιδευμένοι καλύτερα είναι πολλά ++ από έναν πολίτη που μπαίνει μέσα και βαράει προσοχή με το δεξί πόδι. Παραπάνω χρόνος να τον μάθεις τα βασικά πρώτα απ' όλα και μετά να τον εκπαιδεύσεις στην ειδικότητα χαμένος χρόνος δηλαδή. Σκέψου πως ζητάνε έξω άτομα με εμπειρία και προϋπηρεσία ΕΕ ένα τέτοιο πράγμα είναι οι οβα που κατά την γνώμη μου αυτούς πρέπει να παίρνουν πρώτα και μετά τους υπόλοιπους
Anonymous888

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous888 »

Ερώτηση, οσοι είναι γεννηθεντες το 97 μπορούν να κάνουν φέτος αίτηση;
EricHalland

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από EricHalland »

Ναι είναι η τελευταία φορά για τους 97 φέτος.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες