Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Νικολας

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Νικολας »

Καλησπερα σας και χρονια πολλα! Ειμαι με 6 μηνη αναβολη υγειας, χρειαζομαι το πιστοποιητικο τυπου Α για το προσκομησω σε μια υπηρεσια απλα για να δουν οτι δεν ειμαι ανυποτακτος η' λιποτακτης!H ερωτηση μου ειναι στο πιστοποιητικο θα γραφει και το ορο της αναβολη η' απλα οτι ειμαι νομιμα εκτος στρατου;
johnny1993
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 11, 2018 11:11 pm
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από johnny1993 »

Παιδια καλησπερα τα πιστο[οιητικα στρατολογικης κατστασης τυπου Α και Β ποτε τα ζητανε; Μετρανε στο δημοσιο?
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος με σιγουριά πόσο διαρκεί η ισχύ του πιστοποιοητικου στρατολογικης καταστατης τυπου Α ΑΠΟ την ημερομηνια έκδοσης;

ευχαριστώ

fsafa

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από fsafa »

ΚΥΝΗΓΟΣ έγραψε:Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος με σιγουριά πόσο διαρκεί η ισχύ του πιστοποιοητικου στρατολογικης καταστατης τυπου Α ΑΠΟ την ημερομηνια έκδοσης;

ευχαριστώ



6 μήνες.

Glg

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Glg »

Καλησπέρα σε όλους, οι πειθαρχικές ποινές (κρατήσεις φυλακές κλπ) αναγράφονται στο πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α; και εαν ναι, παίζουν τόσο σημαντικό ρόλο οι 2 - 3 φυλακές πχ;
ΜΠΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗ

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από ΜΠΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗ »

Καλησπέρα σας.απο το υπουργειο δικαιοσυνης θελω να ζητησω απο την στρατολογικη υπηρεσια σερρων πιστοποιητικο τυπου α΄για διορισμο υποψηφίου για διοτισμο. τα τηλ που βρισκω δεν λειτουργουν.

θα ηθελα να μου δωσετε το τηλ φαχ το οποιο να ειναι σε χρηση γιατι η γραμμη 2321053212 δεν ανταποκρινεται

Κώστας

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Κώστας »

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Σήμερα παρέλαβα ένα πιστοποιητικό τύπου Α πλήρης και μέσα δεν αναφέρει ότι πολέμησα στην Κύπρο το 1974, παρόλο που έχω ακόμη βεβαίωση που το αποδεικνύει αυτό. Γιατί δεν είναι γραμμένο στο πιστοποιητικό τύπου Α;

Μπορώ να το κυνηγήσω με κάποιο δικηγόρο για να αλλάξει αυτό;

ΔΕΑ 331

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από ΔΕΑ 331 »

Το τύπου Α για εμένα που είμαι εφέδρος ανθυπολοχαγός τών ειδικών δυνάμεων Γνωρίζει κανένας αν θα είναι το ίδιο με έναν απλό οπλίτη. Αν και έχω χρόνια που έχω απολυθεί δεν είχα χρειαστεί να πάρω. Σε φίλο μου που έχω δεί γράφει που παρουσιάστηκε με ποια ικανότητα και πότε απολύθηκε οριστικά. Τα ίδια θα γράφει και σε εμάς τους ΔΕΑ;
Άβαταρ μέλους
mech82
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 07, 2011 9:43 pm
Επικοινωνία:

Re: Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από mech82 »

Έκανα ένα αίτημα έτσι για να το δω, για πιστοποιητικό πλήρες, και έχει σίγουρα ένα λάθος και λείπουν και κάποια πράγματα που δεν ξέρω κατά πόσον έπρεπε να έχει.

Το βασικό ερώτημα μου λοιπόν είναι τι εννοούμε όταν λέμε στρατολογικές μεταβολές;

Καταρχήν, λοιπόν, το πιστοποιητικό μου καταγράφει λάθος μονάδα απόλυσης (γράφει την πρώτη μονάδα τοποθέτησης, ενώ μετά είχα πάρει μετάθεση και απολύθηκα από 2η μονάδα που λείπει)
Ενώ αναγράφεται το πτυχίο στα αλεξίπτωτα,
παρόλαυτά δεν αναγράφονται αλλά δύο σχολεία που ολοκλήρωσα (στο ένα μάλιστα πρώτος στην κατάταξη)
Επίσης δεν αναγράφεται και μια μικρή απόσπαση (περίπου μηνός) τον καιρό που ήμουν τοποθετημένος στην πρώτη μονάδα.
paliofantaraki

Re: Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από paliofantaraki »

Εχει κανει καποιος αιτηση προσφατα για πιστοποιητικο; Μου έβγαλε σε μηνυμα οτι εγινε ληψη της υποβολης και παραπανω ειχε μηνυμα σφαλματος σε κοκκινο πλαισιο οτι δε μπορειτε να υποβαλλετε αιτηση πιστοποιητικου λογω στρατιωτικης καταστασης. Τελικα τι απ' τα δυο ισχυει; Σημειωτεων οτι προ 2 μηνων ειχα συμμετασχει σε ασκηση ως εφεδρος. Υπαρχει περιπτωση αυτο να επηρεαζει η ειναι απλα σφαλμα της σελιδας?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες