501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Πετρος

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από Πετρος »

Καλησπέρα... Είμαι εξ αναβολής αλλά έχω i1... Μου είπαν εκεί είναι το κέντρο των ψυχλοογων... Πόσες μέρες ακριβώς κάθομαι... ;
Πετρος

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από Πετρος »

Δεν έχω κανένα πρόβλημα ψυχικό ή σωματικό...
Κώστας

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από Κώστας »

Καλησπέρα Παρουσιαζομαι Μάρτη υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει πώς να πάω εκεί από Αθήνα;

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Κώστας έγραψε:Καλησπέρα Παρουσιαζομαι Μάρτη υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει πώς να πάω εκεί από Αθήνα;



Για να υπηρετήσει στην οργανική δύναμη του 501 ΤΠ πρέπει στο δελτίο κατάταξης να γράφει ότι καλείσαι να παρουσιαστείς στο 595 Α/Μ ΤΠ ΝΕΑ ΣΑΝΤΑ και να επιλέγεις ΠΕΖΙΚΟ.

Μετά από αυτό πρέπει το ΓΕΣ να σε τοποθετήσει στη συγκεκριμένη μονάδα

(501 ΤΠ).

Stratos2023

Re: 501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από Stratos2023 »

Κατατάσσομαι την Τετάρτη στην Ασσηρο.
εντυπώσεις κανεις;
klironomoss

Re: 501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από klironomoss »

Καλησπέρα... Παρουσιαζομαι Παρασκευή στην Άσσηρο... Κάποιος που μπορεί να μου πει τι παίζει με τα κινητά?
Xari

Re: 501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από Xari »

Γειά σας παρουσιάζομαι 23/05 και η μονάδα ακριβώς που βρίσκεται είναι μέσα στον ασσηρο ή κάπου έξω από το χωριό
Nickpetridis1255
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 2:29 am
Επικοινωνία:

501 Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (501 Μ/Κ ΤΠ) (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)

Δημοσίευση από Nickpetridis1255 »

Καλησπερα σας. Παρουσιαζομαι στο συγκεκριμενο στρατοπεδο (ΑΣΣΗΡΟΣ) μπορει καποιος να με βοηθησει με το τι παιζει στο συγκεκριμενο στρατοπεδο; Ειμαι πυροβολικο απο οτι βλεπω
Nickpetridis1255
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 2:29 am
Επικοινωνία:

Re: 501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από Nickpetridis1255 »

Καλησπερα παιδια. Παρουσιαζομαι στο συγκεκριμενο στρατοπεδο.(πυροβολικο) μπορειτε να μου πειτε τι παιζει με το συγκεκριμενο στρατοπεδο?
ChrisKan

Re: 501 Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (501 Μ/Κ ΤΠ) (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)

Δημοσίευση από ChrisKan »

Nickpetridis1255 έγραψε: Πέμ Αύγ 31, 2023 2:10 pm Καλησπερα σας. Παρουσιαζομαι στο συγκεκριμενο στρατοπεδο (ΑΣΣΗΡΟΣ) μπορει καποιος να με βοηθησει με το τι παιζει στο συγκεκριμενο στρατοπεδο; Ειμαι πυροβολικο απο οτι βλεπω
Πέρσι τον 15αυγουστο απολύθηκα από το 507 που είναι ακριβώς δίπλα από το 501. Ανήκει στη 34 ΜΚ ταξιαρχία. Είχε καλό φαγητό, όχι πολύ δύσκολες σκοπιές (σε σχέση με άλλα στρατόπεδα πχ εβρο) , απλα πρέπει να είσαι πάντα προσεγμένος γιατί κυκλοφορούν φλόγες και αστέρια. Τώρα το χειμώνα θα σε πηγαίνει καλά από υπηρεσίες. Το κλάμα θα πέσει προς τον Απρίλιο-μαιο που στέλνουν αποσπάσεις σε κααυ και λέσχη και εκεί θα σφίξουν τα πράγματα. Αλλά είναι καλά σε σχέση με άλλα στρατόπεδα. Το καλύτερο κυλικείο επίσης το είχε το πυροβολικό. Με λίγα λόγια θα έχεις καλή θητεία.
Nickpetridis1255
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 2:29 am
Επικοινωνία:

Re: 501 Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (501 Μ/Κ ΤΠ) (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)

Δημοσίευση από Nickpetridis1255 »

ChrisKan έγραψε: Πέμ Αύγ 31, 2023 2:47 pm
Nickpetridis1255 έγραψε: Πέμ Αύγ 31, 2023 2:10 pm Καλησπερα σας. Παρουσιαζομαι στο συγκεκριμενο στρατοπεδο (ΑΣΣΗΡΟΣ) μπορει καποιος να με βοηθησει με το τι παιζει στο συγκεκριμενο στρατοπεδο; Ειμαι πυροβολικο απο οτι βλεπω
Πέρσι τον 15αυγουστο απολύθηκα από το 507 που είναι ακριβώς δίπλα από το 501. Ανήκει στη 34 ΜΚ ταξιαρχία. Είχε καλό φαγητό, όχι πολύ δύσκολες σκοπιές (σε σχέση με άλλα στρατόπεδα πχ εβρο) , απλα πρέπει να είσαι πάντα προσεγμένος γιατί κυκλοφορούν φλόγες και αστέρια. Τώρα το χειμώνα θα σε πηγαίνει καλά από υπηρεσίες. Το κλάμα θα πέσει προς τον Απρίλιο-μαιο που στέλνουν αποσπάσεις σε κααυ και λέσχη και εκεί θα σφίξουν τα πράγματα. Αλλά είναι καλά σε σχέση με άλλα στρατόπεδα. Το καλύτερο κυλικείο επίσης το είχε το πυροβολικό. Με λίγα λόγια θα έχεις καλή θητεία.
τι σημαινει φλογες και αστερια ; επισης εγω θα παω για εκπαιδευση εκει 2 εβδομαδες ( ή οσο ειναι τελος παντων) μετα μπορει να με στειλουν αλλου. θα μπορω το σκ να βγαινω και να κοιμαμαι σπιτι μου?... επισης στο κυλικειο τι πραγματα ειχε απο φαγητο?. και απο κοριους κλπ τι παιζει. συγνωμη αν σε κουρασα ...
ChrisKan

Re: 501 Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (501 Μ/Κ ΤΠ) (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)

Δημοσίευση από ChrisKan »

Nickpetridis1255 έγραψε: Πέμ Αύγ 31, 2023 3:01 pm
ChrisKan έγραψε: Πέμ Αύγ 31, 2023 2:47 pm
Nickpetridis1255 έγραψε: Πέμ Αύγ 31, 2023 2:10 pm Καλησπερα σας. Παρουσιαζομαι στο συγκεκριμενο στρατοπεδο (ΑΣΣΗΡΟΣ) μπορει καποιος να με βοηθησει με το τι παιζει στο συγκεκριμενο στρατοπεδο; Ειμαι πυροβολικο απο οτι βλεπω
Πέρσι τον 15αυγουστο απολύθηκα από το 507 που είναι ακριβώς δίπλα από το 501. Ανήκει στη 34 ΜΚ ταξιαρχία. Είχε καλό φαγητό, όχι πολύ δύσκολες σκοπιές (σε σχέση με άλλα στρατόπεδα πχ εβρο) , απλα πρέπει να είσαι πάντα προσεγμένος γιατί κυκλοφορούν φλόγες και αστέρια. Τώρα το χειμώνα θα σε πηγαίνει καλά από υπηρεσίες. Το κλάμα θα πέσει προς τον Απρίλιο-μαιο που στέλνουν αποσπάσεις σε κααυ και λέσχη και εκεί θα σφίξουν τα πράγματα. Αλλά είναι καλά σε σχέση με άλλα στρατόπεδα. Το καλύτερο κυλικείο επίσης το είχε το πυροβολικό. Με λίγα λόγια θα έχεις καλή θητεία.
τι σημαινει φλογες και αστερια ; Επισης εγω θα παω για εκπαιδευση εκει 2 εβδομαδες (ή οσο ειναι τελος παντων) μετα μπορει να με στειλουν αλλου. Θα μπορω το σκ να βγαινω και να κοιμαμαι σπιτι μου; ... επισης στο κυλικειο τι πραγματα ειχε απο φαγητο; . και απο κοριους κλπ τι παιζει. Συγνωμη αν σε κουρασα ...
Ότι έχει λοχαγους συνταγματαρχες κλπ και ο τότε ταξίαρχος που είχαμε (τώρα είναι αλλος) έβγαινε αρκετές φορές μόνος του με τα πόδια μέσα στο στρατόπεδο που σημαίνει ότι θα πρέπει να έχεις το νου σου για να χαιρετήσεις. Από κοριούς ήταν καλά αλλά αυτό έχει να κάνει και με εσάς τους ίδιους που θα πρέπει να είστε προσεκτικοί. Το κυλικείο είχε σφολιάτες, κρουασάν κλπ. Η κάθε μονάδα έχει το δικό της κυλικείο για να έχει και κάποια έσοδα. Του πυροβολικου είχε το πιο καλό τότε. Τώρα όσον αφορά τις υπηρεσίες αυτό δεν μπορώ να στο πω με σιγουριά. Παίζει ρόλο πόσο μεγάλη θα είναι η σειρά, πόσοι θα είναι αοπλοι κλπ. Τώρα να είσαι όλο το σκ έξω λίγο δύσκολο. Σε εμάς το στέλεχος που έβγαζε τις υπηρεσίες προσπαθούσε όσο γινόταν να μας έχει έξω μισούς Σάββατο μισούς Κυριακή. Αλλά όλα αυτά που σου λέω αφορούν ένα χρόνο πριν. Πίστεψε με όμως επειδή πήγα και σε άλλα στρατόπεδα και έμαθα από άλλους για αλλά στρατόπεδα, το συγκεκριμένο είναι μια χαρά και δίπλα στην Θεσσαλονίκη.
Υ. Γ. Χαίρομαι αν σε βοήθησα
Nickpetridis1255
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 2:29 am
Επικοινωνία:

Re: 501 Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (501 Μ/Κ ΤΠ) (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)

Δημοσίευση από Nickpetridis1255 »

ChrisKan έγραψε: Πέμ Αύγ 31, 2023 3:41 pm
Nickpetridis1255 έγραψε: Πέμ Αύγ 31, 2023 3:01 pm
ChrisKan έγραψε: Πέμ Αύγ 31, 2023 2:47 pm

Πέρσι τον 15αυγουστο απολύθηκα από το 507 που είναι ακριβώς δίπλα από το 501. Ανήκει στη 34 ΜΚ ταξιαρχία. Είχε καλό φαγητό, όχι πολύ δύσκολες σκοπιές (σε σχέση με άλλα στρατόπεδα πχ εβρο) , απλα πρέπει να είσαι πάντα προσεγμένος γιατί κυκλοφορούν φλόγες και αστέρια. Τώρα το χειμώνα θα σε πηγαίνει καλά από υπηρεσίες. Το κλάμα θα πέσει προς τον Απρίλιο-μαιο που στέλνουν αποσπάσεις σε κααυ και λέσχη και εκεί θα σφίξουν τα πράγματα. Αλλά είναι καλά σε σχέση με άλλα στρατόπεδα. Το καλύτερο κυλικείο επίσης το είχε το πυροβολικό. Με λίγα λόγια θα έχεις καλή θητεία.
τι σημαινει φλογες και αστερια ; Επισης εγω θα παω για εκπαιδευση εκει 2 εβδομαδες (ή οσο ειναι τελος παντων) μετα μπορει να με στειλουν αλλου. Θα μπορω το σκ να βγαινω και να κοιμαμαι σπιτι μου; ... Επισης στο κυλικειο τι πραγματα ειχε απο φαγητο;. Και απο κοριους κλπ τι παιζει. Συγνωμη αν σε κουρασα ...
Ότι έχει λοχαγους συνταγματαρχες κλπ και ο τότε ταξίαρχος που είχαμε (τώρα είναι αλλος) έβγαινε αρκετές φορές μόνος του με τα πόδια μέσα στο στρατόπεδο που σημαίνει ότι θα πρέπει να έχεις το νου σου για να χαιρετήσεις. Από κοριούς ήταν καλά αλλά αυτό έχει να κάνει και με εσάς τους ίδιους που θα πρέπει να είστε προσεκτικοί. Το κυλικείο είχε σφολιάτες, κρουασάν κλπ. Η κάθε μονάδα έχει το δικό της κυλικείο για να έχει και κάποια έσοδα. Του πυροβολικου είχε το πιο καλό τότε. Τώρα όσον αφορά τις υπηρεσίες αυτό δεν μπορώ να στο πω με σιγουριά. Παίζει ρόλο πόσο μεγάλη θα είναι η σειρά, πόσοι θα είναι αοπλοι κλπ. Τώρα να είσαι όλο το σκ έξω λίγο δύσκολο. Σε εμάς το στέλεχος που έβγαζε τις υπηρεσίες προσπαθούσε όσο γινόταν να μας έχει έξω μισούς Σάββατο μισούς Κυριακή. Αλλά όλα αυτά που σου λέω αφορούν ένα χρόνο πριν. Πίστεψε με όμως επειδή πήγα και σε άλλα στρατόπεδα και έμαθα από άλλους για αλλά στρατόπεδα, το συγκεκριμένο είναι μια χαρά και δίπλα στην Θεσσαλονίκη.
Υ. Γ. Χαίρομαι αν σε βοήθησα
Εγώ αφού θα παρουσιαστώ εκεί θα μπορώ δηλαδή το σκ να κάνω διανυκτέρευση σπίτι μου;
Επίσης και κάτι τελευταίο
Ξες καμία πληροφορία για Γ σώμα στρατού πως είναι τα πράγματα εκεί;
grigor2023
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Αύγ 07, 2023 10:45 am
Τοποθεσία: Κιλκίς
Επάγγελμα: Φοιτητής
Επικοινωνία:

Re: 501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από grigor2023 »

Παρουσιάζομαι τη Τρίτη εκεί. Πως είναι τα πράγματα; Παρουσιάζεται κανένας άλλος εκεί την ίδια μέρα; Ευχαριστώ!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες