414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο - Πεντέλη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
takamine216
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2009 6:57 pm
Επικοινωνία:

414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο - Πεντέλη

Δημοσίευση από takamine216 »

Καλημέρα παιδια! Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την ειδικότητα του ψυχολόγου.

Παρουσιάστηκα στο Κ. Ε. ΥΓ. Στην Άρτα το Μάιο και μάλλον αυτή την ειδικότητα θα μου δώσουν. Απ' ό, τι μας εξήγησε ο εκεί ψυχολόγος απαλλάσεσαι από υπηρεσίες, μα είναι γενικά αμφίβολο το πως θα σε αντιμετωπίσουν οι άλλοι!

Μάλλον αρχές Ιουλίου θα φύγουμε για Πεντέλη και μετά θα πάμε στις μονάδες. Στην Πεντέλη τι απίζει; Επειδή είμαστε μόλις καμιά 30αριά άτομα μαζί με τους κοινωνιολόγους... Αυτό είναι καλό; Είμαι από Αθήνα, τι θεωρείται καλή μετάθεση για εμάς; Για Μυτιλήνη και Λήμνο έχει κανείς κάτι υπ' όψιν του (ΣΤΕΠ κλπ.) ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον απαντήσει!
Anonymous

414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο - Πεντέλη

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμαι στην ιδια κατασταση μονο που παρουσιαστικα στο Κε. Υπ. Κοινωνιολογος ειμαι. Λογικα με το πτυχειο θα παιξει μεταταξη αλλα δεν ειναι κ σιγουρο. Παμε για εκπαιδευση 414 στη Πεντελη ενα μηνα. Μετα ειναι το θεμα. Εγω θα ηθελα να ακουσω καποια πραγματα για Στεπ ειδικα για Μυτιληνη Μονο Αν ξερει καποιος. Ευχαριστω.
Lv

414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο - Πεντέλη

Δημοσίευση από Lv »

Παιδια καλησπερα πηρα μεταθεση για 414 γνωριζει κανεις τι παιζει εκει; απο αποψη υπηρεσιων και λοιπα.. ευχαριστω
ReD-RevolutioN
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 4:46 am
Επικοινωνία:

414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο - Πεντέλη

Δημοσίευση από ReD-RevolutioN »

Ρε φιλε δεν μας παρατας λες εγω. Ακους εκει πηρες μεταθεση στο 414 :P

Μου αρεσει που ρωτας κιολας και ποσο θα σε πάνε οι υπηρεσιες. Μαλλον προσβαλλεις την νοημοσυνη αρκετων εδω μεσα.

Συγγνωμη Mr Greek_Army αλλα δεν αντεξα!
Σκοπέτο93

414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο - Πεντέλη

Δημοσίευση από Σκοπέτο93 »

Παιδιά ξέρει κανείς στο 414 αν μπω σου βάζουν αντικείμενο από άποψη ειδίκευσης γιατί έχω πτυχίο κοινωνικού λειτουργού, βλέπεις κάνα περιστατικό και τέτοια ή είσαι λούφα όλη την ημέρα, μιλάω καθαρά να πάω για ειδίκευση και μετά να μεταφερθώ σε άλλη μονάδα
john1s1

414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο - Πεντέλη

Δημοσίευση από john1s1 »

Γεια σε ολους και καλη χρονια !

Θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να παω στο 414 ΣΝΕΝ απο αθηνα. Στο google maps δεν μου βγαζει διαδρομη με μεσα. Θα το εκτιμουσα αν μπορουσατε να με κατατοπησετε.

Ευχαριστω πολυ.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο - Πεντέλη

Δημοσίευση από Nassos »

Θα πάρεις από μετρό χαλανδριού το 461 στ. Χαλανδρι - π. Πεντελη - χαλανδρι (κυκλική)
qwerty

414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο - Πεντέλη

Δημοσίευση από qwerty »

Γνωρίζει κάποιος αν το ΚΒΙΕΣ δέχεται και φαντάρους για να κάνουν τη θητεία τους ή μόνο μόνιμο προσωπικό;
ceetos

414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο - Πεντέλη

Δημοσίευση από ceetos »

Καλησπέρα,

Πήρα μετάθεση για 414 ως ψυχολόγος.

Μπορείτε να μου πείτε τι περίπου παίζει; Σε χώνουν υπηρεσίες κλπ; Επίσης, θα μπορώ να κοιμάμαι σπίτι μου;

Nondas93
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Δεκ 15, 2020 7:40 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο - Πεντέλη

Δημοσίευση από Nondas93 »

Τι τύχη που βρήκα το σχόλιο σου! Κατατάσσομαι τον Μάρτη, και επειδή φαντάζομαι απο τον Αύγουστο έχεις μάθει τι ισχύει στο ΚΒΙΕς, έχω διάφορες απορίες, αν έχεις την καλοσύνη να τις απαντήσεις θα σου ήμουν υπόχρεος!

Αρχικά, κατάφερες να μετατεθείς στο 414, συγκεκριμένα λόγω του αντικειμένου σου, ή απλά ήταν η τύχη με το μέρος σου; Γνωρίζεις εαν ύπαρχει ακόμα επιπλέον διαθεσιμότητα για αυτούς που υπηρετούν θητεία; Πήρες μετάθεση στο ΚΒΙΕΣ απευθείας μετα τη βασική εκπαίδευση ή αφού εκανες 5μηνο παραμεθοριο;

Εχω τελειώσει Βιολογική Ανθρωπολογία, και έχω επι της ουσίας μπόλικη εμπειρία σε εργαστήριο.

Σχετικά με διανυκτέρευση εκτός στρατοπέδου γνωρίζω (απο φίλους που έχουν απολυθεί) μονο οτι α) έχει να κάνει με διαθεσιμότητα προσωπικού για τις υπηρεσίες, καθως και τον δοιηκητή που σου τύχει, και β) εάν έχεις συγγενή Α' βαθμού που διαμένει κοντά. Θέλω να σε ρωτήσω τι ξέρεις σχετικά με αυτό διότι μένω κοντά (μισαωρο με αμαξι) μαζι με την αρραβωνιαστικιά μου ΑΛΛΑ συμβιωνει μαζι μας και η μητέρα μου (διαζευγμένη προ πολλου) διοτι είναι άνεργη.

Ευχαριστω!

Dim644775

Re: 414 Στρατιωτικό Νοσοκομείο - Πεντέλη

Δημοσίευση από Dim644775 »

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς τι παίζει με τις εξόδους κτλ ως ψυχολόγος στο 414; Πηρα μετάθεση αλλά ακούω γενικά ότι τρώνε φουλ εμπλοκές επειδή έχουν λίγα άτομα και ότι έχεις πολλές υπηρεσίες. Ξέρεις κανείς τι ισχύει;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες