Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
edwww

Re: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από edwww »

GiorgosPr έγραψε: Τρί Ιούλ 25, 2023 9:46 am Καλησπέρα. Σε περίπτωση που έχεις πάρει αναβολή για λόγους υγείας αλλά έχεις κριθεί ι1, υπάρχει πιθανότητα να μην επιλεγεις από τις ΕΔ;

Θα ήθελα να υπηρετήσω σε οποιοδήποτε σώμα των ΕΔ, αν παίζει κάποιο ρόλο.

Ευχαριστώ πολύ.
viewtopic.php?t=13559&start=15

Κάπου εκεί μέσα θα βρεις την απάντηση που ψάχνεις.
rodakinos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2023 9:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από rodakinos »

Καλησπέρα, μου ήρθε σήμερα σημείωμα κατάταξης με την Ε' ΣΞ για να παρουσιαστώ Πεζικό (ΥΕΑ). Θέλω όμως να πάω ειδικές δυνάμεις (οχι ως ΥΕΑ), ποιες είναι οι επιλογέςς μου;
Mixalhs11
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2023 1:03 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Mixalhs11 »

Χαίρεται ξέρει κανείς αν από Ε Έσσο μπαίνεις ειδικές δυνάμεις η έχω καθυστέρηση ; Διότι περιμένω και δεν έχει βγει η κατάταξη μου ακόμα και πηγα στη στρατολογία και μου λένε περνά τη Δευτέρα γιατί δε ξέρανε τι παίζει και λέγαν κάτι για συμπληρωματικούς.
rodakinos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2023 9:15 pm
Επικοινωνία:

Πεζικο (ΥΕΑ) -> Ε.Δ.

Δημοσίευση από rodakinos »

Καλησπέρα, έχω καταταχθεί να παρουσιαστώ με την Ε' ΣΞ τον επόμενο μήνα σε πεζικό (ΥΕΑ). Δεν θέλω όμως να παω ΥΕΑ, και θέλω να δηλώσω ειδικές δυνάμεις. Μπορω να μεταφερθώ σε Ε. Δ.; τι επιλογές έχω;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Re: Πεζικο (ΥΕΑ) -> Ε.Δ.

Δημοσίευση από Nassos »

rodakinos έγραψε: Τετ Αύγ 30, 2023 10:54 pm Καλησπέρα, έχω καταταχθεί να παρουσιαστώ με την Ε' ΣΞ τον επόμενο μήνα σε πεζικό (ΥΕΑ). Δεν θέλω όμως να παω ΥΕΑ, και θέλω να δηλώσω ειδικές δυνάμεις. Μπορω να μεταφερθώ σε Ε. Δ.; Τι επιλογές έχω;
Την ημέρα της κατάταξης θα τους πεις ότι δεν ενδιαφέρεσαι για ΥΕΑ.

Για τις Ειδικές Δυνάμεις, θα έρθει κλιμάκιο για επιλογή, θα δηλώσεις συμμετοχή, θα σε βάλουν να κάνεις κάτι απλές ασκήσεις, και οι επιτυχόντες θα πάρουν φύλλο πορείας για ΚΕΕΔ.
Giorgospol
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2023 4:20 pm
Τοποθεσία: Κιλκις
Επικοινωνία:

Re: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Giorgospol »

Καλησπέρα παρουσιάζομαι Κεεμ ως οδηγός γίνεται να πάω ειδικές Δυναμεις μετά την ορκωμοσία?
Chr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Οκτ 16, 2023 9:45 pm
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Ενδιαφέροντα: Ειδικές δυνάμεις
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Chr »

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Είμαι γεννημένος 5 Αυγούστου του 2005 και έχω δηλώσει ειδικές δυνάμεις (είμαι από Αγρίνιο) Ποτέ προκειτε να με πάρουν γιατί έχω ακούσει πως παίρνουν απο σύγκεκριμενες πόλεις σε κάθε σειρά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Edwwww

Re: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Edwwww »

Chr έγραψε: Δευ Οκτ 16, 2023 10:27 pm Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Είμαι γεννημένος 5 Αυγούστου του 2005 και έχω δηλώσει ειδικές δυνάμεις (είμαι από Αγρίνιο) Ποτέ προκειτε να με πάρουν γιατί έχω ακούσει πως παίρνουν απο σύγκεκριμενες πόλεις σε κάθε σειρά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επικοινώνησε με την στρατολογική υπηρεσία που ανήκεις.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Re: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

Chr έγραψε: Δευ Οκτ 16, 2023 10:27 pm Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Είμαι γεννημένος 5 Αυγούστου του 2005 και έχω δηλώσει ειδικές δυνάμεις (είμαι από Αγρίνιο) Ποτέ προκειτε να με πάρουν γιατί έχω ακούσει πως παίρνουν απο σύγκεκριμενες πόλεις σε κάθε σειρά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Δεν ισχύει αυτό.
Chr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Οκτ 16, 2023 9:45 pm
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Ενδιαφέροντα: Ειδικές δυνάμεις
Επικοινωνία:

Re: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Chr »

Ααα εντάξει. Δηλαδή δεν υπάρχει σίγουρη ημερομηνία που μπορεί να με πάρουν; Συγνωμη αν κουράζω απλα όταν πήρα τηλέφωνο που είπαν με το νέο έτος. Δεν μοθ ανέφεραν συγκεκριμένα κάποιο μήνα.
Επισκέπτης

Re: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σοσσσς παρουσιαζομαι ιωαννινα τεχνικο 6/11/23 και θελω να παω ειδικες δυναμης τι κανωωωω
Επισκέπτης

Re: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα ρωτήσω μιας και παρουσιαζομαι τον Μάρτιο στο Πευκό και θα ήθελα να συνεχίσω στα ΛΟΚ. Εάν για κάποιο χ, ψ λόγω κοπώ στις αθλητικές δοκιμασίες, μπορώ να συνεχίσω (μετά τα σβεν) την θητεία μου στην ΠΦ; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Tshp7

Re: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Tshp7 »

Για να κοπείς από τα αθλήματα για λοκ, πρέπει να μην έχεις σχέση με τη γυμναστική!20 κάμψεις/κοιλιακούς,3 έλξεις και 1 μιλη σε 7+ λεπτά (αν θυμάμαι καλά) λίγο αν ασχοληθείς τα πέρασες. Για σχαλ είναι πιο δύσκολα, αλλά αν έχεις βύσμα όλα γίνονται!
Anonymous123
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2024 2:43 pm
Επικοινωνία:

Re: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous123 »

Ξερει κανεις στα κεεδ εαν αποφεύγετε η εξέταση της δισχρωματοψιας γιατι εχω δισχρωματοψια. Εαν δεν αποφεύγετε ακουνε απο λόγια καθολου; Ωστε να παραμείνεις ι1
savra
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Αύγ 25, 2023 4:33 pm
Επικοινωνία:

Re: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από savra »

Anonymous123 έγραψε: Κυρ Ιαν 21, 2024 12:50 am Ξερει κανεις στα κεεδ εαν αποφεύγετε η εξέταση της δισχρωματοψιας γιατι εχω δισχρωματοψια. Εαν δεν αποφεύγετε ακουνε απο λόγια καθολου; Ωστε να παραμείνεις ι1
Ρίξε μια ματιά σε αυτό το νήμα εδώ:viewtopic.php?t=9126&start=30. Κάποιοι λένε ότι εξετάζεται η δυχρωματοψία και ότι βγαίνεις ι2. Άλλος λέει ότι έχει δυσχρωματοψία και υπηρέτησε ι1 στις ειδικές δυνάμεις (αλλά βγήκε ακατάλληλος για οδηγός). Τα συμπεράσματα δικά σου. Όταν με το καλό παρουσιαστείς στο ΚΕΕΔ, μπες στο φόρουμ για να ενημερώσεις ποια είναι η διαδικασία που συνάντησες, αν βγήκες ι1 κτλ. Καλή θητεία!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες