Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Giwrgos159

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Giwrgos159 »

Καλησπέρα σας

Είμαι υπόχρεος κατάταξης για τον Μάιο του 19.

Έχω κάποια προβλήματα υγείας και θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος εάν γνωρίζει τι θα γίνει με την στράτευσή μου. Έχω χρόνια γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση, πλατυποδία και είμαι 187 ύψος 156 κιλά βάρος και είμαι 27 χρόνων. Επίσης πάσχω και από χρόνιες εμβοές στα αυτιά μου και ο γιατρός μου απαγόρευσε να κάνω βολές. Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να πάρω αναβολή διότι έχω σκοπό να φύγω στην Γερμανία για δουλειά του χρόνου. Δεν έχω πρόβλημα να υπηρετήσω απλά άν γινόταν να έπαιρνα απαλλαγή θα με διευκόλυνε αρκετά για την επαγγελματική μου καριέρα. Είμαι φοιτητής που χρωστάω λίγα μαθήματα ακόμη και θέλω να κάνω πρακτική στην Γερμανία και να μείνω εκεί μετά. Υπάρχει περίπτωση να με βγάλουν ανίκανο Ι5;

nickgreek22
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 22, 2019 4:26 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από nickgreek22 »

Παιδιά καλησπέρα Θέλω και εγώ με την σειρά μου να κάνω την εξής ερώτηση Παρουσιάζομαι 10/10/19 στους διαβιβαστες στη Λάρισα Έχω ύψος 1,80 και βάρος 143kg... Ξέρει κάνεις με σιγουριά τι κατηγορία Ι θα πάρω ; τυγχάνω αναβολής ; Τι παίζεται γύρω από αυτό ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας
ΜΑRIOS

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από ΜΑRIOS »

KΑλησπερα, ειμαι 41 ετων ανυποτακτος... Εκοψα την ανυποταξια την προηγουμενη εβδομαδα για να εκμεταλευτω το νομο περι ανυποταξιας που ειναι μεχρι 31/12/2020 και παρουσιαζομαι στις 3/2 στο ναυτικο νοσοκομειο Πειραια για να περασω ΑΝΥΕ... Εχω σοβαρο προβλημα παχυσαρκιας με δεικτη Bmi 51 (1.74 υψος,153κιλα). Εχω και γνωματευση γιατρου για την παχυσαρκια... Η παχυσαρκια μου εχει δημιουργησει και αλλα προβληματα κυριως αναπνευστικα (απνοιες κλπ) αλλα και ορθοπεδικα οπου για αυτα δεν εχω επισημες γνωματευσεις! Υπαρχει καποιος να μου πει εμπειρικα αν θα με κρατησουν η θα μου δωσουν απαλλακτικο;

Εχω οικογενεια και επιχειρηση που κρεμεται απο εμενα και απλα καιγομε αν με κρατησουν... Εστω και για τις 20 μερες που πρεπει για να μπορεσω να πληρωσω και να φυγω...

Παρακαλω την βοηθεια σας!

Louk

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Louk »

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα.

Έχω πάρει 2ετή αναβολή λόγω παχυσαρκίας (με ύψος 1,71 και βάρος 151 κιλά) (ΔΜΣ=51,7) η οποία λήγει στις 22/05/2020 και λόγω της κατάστασης παρουσιάζομαι ιούνιο θα την πάρω την απαλλαγή ; Πώς το βλέπετε;

george

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από george »

Καλησπερα ειμαι 20 ετων 181 υψος και 86 κιλα τι Ι θα βγω
Theologosvr
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2020 3:59 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Theologosvr »

Παιδιά καλησπέρα 1.90 ύψος

120 κιλά

Βγαίνεις Γιώτας;

giannis6288
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 25, 2020 9:54 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από giannis6288 »

Απ'οτι έχω καταλάβει είναι λιιιγο σχετικό αυτό με το βάρος για παράδειγμα εγώ είμαι 1.90 105 κιλά όταν μπήκα δήλωσα 97 κιλά με τον φόβο ότι ίσως με έβγαζαν ι2 ... Και τελικά κανένας δε με ζύγισε και ι1 βγήκαΕικόναΕαν δεν δείχνεις πολλά κιλά γενικά μην αγχώνεσαι τις πρώτες μέρες μέχρι να ορκιστεί θα χάσεις πάνω από 5 κιλά (όπως και εγώ). Εαν νιώθεις ότι δεν τη παλεύεις βγάλε ι3 με ότι συνεπάγεται αυτό
Branelo

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Branelo »

Παιδια εγω μπαινω με Ε ΕΣΣΟ τωρα Σεπτεμβρη. Ειμαι 1,77 και 92 κιλα, Τωρα το πως δεν μου φαινεται δεν νομιζω να εχει κάποια σημασια. Αυτο σημαίνει οτι θα με βαλουν Ι2; Τα σωματομετρικα στοιχεία που εβαλα στην φόρμα του Parousiasi εχουν καποια σημασία η θα μας ξανατσεκαρουν οταν παρουσιαστούμε ; Εχουν καποια ουσιαστική διαφορα Ι1 κ Ι2; Επίσης, εχω δηλωσει ΕΛΔΥΚ, οι Ι2 μπορουν να πανε ετσι;
Paramyth
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Σεπ 05, 2023 2:43 am
Επικοινωνία:

Re: Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Paramyth »

Καλησπέρα παιδιά, έχω διαβάσει αρκετά ποστ, καθώς και το ΦΕΚ.

Με ΔΜΣ 43.2,139 κιλά 1.80εκ. Ξέρω ότι με βγάζουν με διετή αναβολή, αλλά στα 27 μετα από πτυχίο δεν γίνεται να πάρω αναβολή, θέλω να υπηρετήσω ως ι4 έστω.

Να σημειώσω πως έχω υποθυρεοειδισμό, άλλα σωματικά μπορώ να τρέξω (μην φανταστείτε,1 χιλιόμετρα και 2 περπάτημα τα έχω) , Και για τα κιλά που έχω δεν μου φαίνονται. Επισης, έβγαλα 3 σερί σεζόν με 12 ώρα και αρκετή ορθοστασία.

Το νόημα είναι, αν τους πω ότι θέλω να υπηρετήσω, θα με βγάλουν ι4 να κάνω την θητεία μου να τελειώνω; Ή όχι;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες