Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Να υπηρετήσεις εκ νέου ΔΕΝ γίνεται. Το να σε καλέσουν για μετεκπαίδευση είναι άλλο θέμα και φυσικά αυτό υφίσταται κατά καιρούς.

xristos1988
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 05, 2015 6:57 pm
Επικοινωνία:

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από xristos1988 »

Καλησπερα θελω να σας ρωτησω εαν υπαρχει καποιος τροπος ωστε να ξαναυπηρετησω την θητεια μου, ξερω ακουγεται τρελο αλλα δεν πηγα ειδικες δυναμεις και μου κοστισε πολυ ακριβα αυτο...
υπαρχει καποιος τροπος να ξανακανω την θητεια μου; Με τηλεφωνο που ειχα στη στρατολογια μου ειπαν οχι αλλα πιστευω οτι επειδη ειμαστε στην Ελλαδα ολο και καποιο παραθυρακι θα υπαρχει!
Μπορω να καταταγω σαν στρατιωτης στον Κυπριακο στρατο ωστε να παρω το χαρτι των ειδικων δυναμεων; Δεν μιλαω για ΕΛΔΥΚ αλλα για τον στρατο τις Κυπρου, σαν ελληνας πολιτης μπορω να υπηρετησω δηλαδη στον στρατο της Κυπρου χωρις να εμπλεκεται ο ελληνικος στρατος;

Καμια αποψη κτλ; Πραγματικα χρειαζομαι βοηθεια...
Άβαταρ μέλους
GR-ARMY
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Απρ 04, 2017 9:16 pm
Επικοινωνία:

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από GR-ARMY »

φυσικα και τα δυο είναι άκυρα και δεν γίνονται. Οσο για τις ειδικές δυνάμεις, δεν έχασες τίποτα.
Άβαταρ μέλους
GR-ARMY
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Απρ 04, 2017 9:16 pm
Επικοινωνία:

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από GR-ARMY »

Αν το σκέφτεσαι από άποψη μορίων, υπάρχουν και άλλοι τρόποι να μαζέψεις και πιο ποιοτικοί.
gr_ar

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από gr_ar »

xristos1988 έγραψε:Καλησπερα θελω να σας ρωτησω εαν υπαρχει καποιος τροπος ωστε να ξαναυπηρετησω την θητεια μου, ξερω ακουγεται τρελο αλλα δεν πηγα ειδικες δυναμεις και μου κοστισε πολυ ακριβα αυτο...
υπαρχει καποιος τροπος να ξανακανω την θητεια μου; Με τηλεφωνο που ειχα στη στρατολογια μου ειπαν οχι αλλα πιστευω οτι επειδη ειμαστε στην Ελλαδα ολο και καποιο παραθυρακι θα υπαρχει!
Μπορω να καταταγω σαν στρατιωτης στον Κυπριακο στρατο ωστε να παρω το χαρτι των ειδικων δυναμεων; Δεν μιλαω για ΕΛΔΥΚ αλλα για τον στρατο τις Κυπρου, σαν ελληνας πολιτης μπορω να υπηρετησω δηλαδη στον στρατο της Κυπρου χωρις να εμπλεκεται ο ελληνικος στρατος;

Καμια αποψη κτλ; Πραγματικα χρειαζομαι βοηθεια...


Όχι. Διάβασμα και πανελλήνιες και δεν υπάρχει παραθυράκι, στρώσε τον πισινό σου.

Vox
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 26, 2019 6:20 am
Επικοινωνία:

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από Vox »

Τοσοι και τοσοι θελουν να εξαγοραζουν την θητεια τους... Εγω που θελω να ξανα παω ομως τι κανω;
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Πρώτη φορά βλέπω κάποιον να ψάχνει τρόπο να ξαναπάει φαντάρος...

Γενικά δεν έχεις να κάνεις κάτι, αν έχεις τέτοια κάψα δώσε εξετάσεις να μπεις σαν μόνιμος ή έχε το νου σου για κάποια προκήρυξη.

Vox
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 26, 2019 6:20 am
Επικοινωνία:

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από Vox »

Φανταρος δεν ειμουν Στρατιωτης ειμουν. Μονιμος θα ηθελα να παω Κυπρο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο.
fsafa

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από fsafa »

Vox έγραψε:Φανταρος δεν ειμουν Στρατιωτης ειμουν. Μονιμος θα ηθελα να παω Κυπρο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο.


Πανελλήνιες Εξετάσεις να μπεις σε ΣΣΕ ή ΣΜΥ.

Χρηστος

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από Χρηστος »

Μια ερωτηση θελω να σας κανω... εχω τελειωσει πεζικο μπορω να ξανα παω στρατο να υπηρετησω ειδικες δυναμεις.
Ορεστς

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από Ορεστς »

Καλησπέραα. εγώ υπηρέτησα πεζικό εθνοφυλακας 6 μήνες πέρσυ. θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου πει.. Αν μπορώ να ξανά καταταχθω στης ειδικές δυνάμεις αλεξίπτωτα η προεδρική φρουρά
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ορεστς έγραψε:Καλησπέραα. Εγώ υπηρέτησα πεζικό εθνοφυλακας 6 μήνες πέρσυ. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου πει. Αν μπορώ να ξανά καταταχθω στης ειδικές δυνάμεις αλεξίπτωτα η προεδρική φρουρά


Δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Patriot

Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από Patriot »

Καλησπερα, υπαρχει η δυνατοτητα να υπηρετησω στα ΟΥΚ η τις καταδρομες γενικα της Κυπρου (Εθνικη Φρουρα);

Ειμαι Ελλαδιτης και υπηρετησα στην ΕΛΔΥΚ το 2007

apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Μπορώ να υπηρετήσω εκ νέου;

Δημοσίευση από apricot99 »

Patriot έγραψε: Σάβ Μάιος 16, 2020 6:56 pm Καλησπερα, υπαρχει η δυνατοτητα να υπηρετησω στα ΟΥΚ η τις καταδρομες γενικα της Κυπρου (Εθνικη Φρουρα) ; Ειμαι Ελλαδιτης και υπηρετησα στην ΕΛΔΥΚ το 2007
Πρεπει να εισαι πολιτης της Κυπρου για να μπεις στην Ε. Φ. Σαν μονιμος http://www.army.gov.cy/el/stadiodromia
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες