561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιάννης

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από Γιάννης »

Τι λόχο ήσουν εγώ λόχο Διοικήσεως με δικά Δουρο Σειρά 256
κοζανη

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από κοζανη »

Και εγώ Από Νοέμβριο 88 έως Ιανουάριο 99.196 σειρά. Αξέχαστες εμπειρίες.42 μέρες σχινάκια.2 νυχτερινά τετραήμερα 2 ανταρτοπολέμους,1 εφταήμερο πλωτά και δεκάδες άλλες ασκήσεις. Δεν μιλάμε για πορείες που ήταν σχεδόν σε καθημερινή βάση. Βολές με όλα τα όπλα.
Σταύρος

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από Σταύρος »

Σειρα 202 ημουν στο 561τπ Λ. Υ. Τ. απο Ιανουάριο 1990 μεχρι Μάρτιο 1991 Πεταλο 3 μήνες... Διηκητής Πίος.
Γιάννης

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από Γιάννης »

250 σειρά 97Ε.3ος λόχος. διοικητής ο Δούρος το μπεκροκούναβο.μετά από 14 μήνες με τις τρίτες πήγα πέπλο στο 534 στον λόχο διοικήσεως. διοικητής ο Μουχτάρης...

Γιάννης

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από Γιάννης »

Ναι τον θυμάμαι
nikos211

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από nikos211 »

Το 1991 μαιος Μεχρι μαρτιο 1992. Σειρα 211 απο θεσσαλονικη με δικα το στεφανο πιο μετα τον γεροβασειλιου... Λοχος 2. Με τσαλαγραδα παπα αντωνογιανακη πολυ ιστορια. Φυλακιο πεταλου και φυλακιο αγιας παρασκευης... Τωρα περασαν αυτα ολοι ειμαστε ντακοτες πλεον... Αλλα πιστευω οτι την πατριδα η σειρα μου την υπηρετησε. Δεν ειχαμε καρανικες τοτες
Neos

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από Neos »

Μιας και υπάρχει η απορία από κάποιους, το 561 είναι στον Προβατώνα και στεγάζεται μέχρι και σήμερα σε λυόμενα. Έχει όμως έναν εξαιρετικό διοικητή.
Χρήστος

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από Χρήστος »

Αδερφέ λόχο διοικήσεως ήμουν στο 561 μέχρι Απρίλη 2000 Μάγειρας 259 σειρα
Γιάννης

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από Γιάννης »

Που είσαι ρε χρήστο
Ψηλός

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από Ψηλός »

Σειρά 272. Στο 561 ήταν οι καλύτεροί μήνες στο στρατό! Οποίος υπηρέτησε εκεί το καλοκαίρι 2001 μέχρι άνοιξη 2002 ας στείλει σε αυτό το στρατόπεδο, ας στείλει.

Ανδρέας

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από Ανδρέας »

561 Μ/Κ ΤΠ απο Μάϊο 2001 έως Ιούλιο 2002 2ος λόχος!
ΓΙΩΡΓΟΣ

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

276 σειρα στο 561 μεχρι 27/9 2002.
Μαν

561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από Μαν »

Κάποια Επιθετα Που θυμάμαι από τους μάγειρες και τους Σιτιστες Από τις σειρες (558 και μετα) του 561 στη καβησσο ειναι: Βαλλας, Παπαδόπουλος, Βογιατζής, Πανταβος, Μπεκακος, Ιωάννου, σύκας,
FanisZervos

Re: 561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από FanisZervos »

Υπηρετώ στο 561 ΜΚ ΤΠ. Έχω να πω τα καλύτερα. Καινούργιες υποδομές καμία σχέση με αυτά που ακούγονται. Ο διοικητής και οι υπόλοιποι άνθρωποι που είναι υπεύθυνοι για εμάς είναι άξιον σεβασμού. Είναι δίπλα μας σε ότι χρειαζόμαστε, πάντα πρόθυμοι να μας βοηθήσουν και να μας συμβουλέψουν
Dimrozos

Re: 561 Μ/Κ ΤΠ - Προβατώνας

Δημοσίευση από Dimrozos »

Γειά σας από παλιοσειρα 86στ η 185 σειρά. Το 1987 το 561 ξταν στην Θερμή Θεσσαλονίκη. Το Μάρτιο 1987 μεταφέρθηκε στην Καβισσο Έβρου. Μένανε σε σκηνακια μέχρι τον Οκτώβριο 1987 όταν πήρα μετάθεση. Τα μαγειρεία ήταν με ξύλα. Νεανικά χρονια που περασαν οριστικα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες