Στρατόπεδο Καποτά

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
JohnChol97
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Φεβ 18, 2022 1:51 am
Επικοινωνία:

Στρατόπεδο Καποτά

Δημοσίευση από JohnChol97 »

Καλησπέρα, ως Μενιδιάτης σκέφτονται μόλις συμπληρώσω τους 5 μήνες να αιτηθώ μετάθεση από τη Χίο στο Στρατόπεδο Καποτά Αχαρνές. Ήθελα να μάθω, πρώτα αν γίνεται αυτό γιατί εγώ είμαι πεζικό και από όσο ξέρω στο Καποτά είναι Τένξ. Οπότε θα με στείλουν κάπου αλλού Αθήνα ή έχουν τμήμα πεζικού εκεί και δεν θα είναι θέμα; . Δεύτερων, για όσους είναι εκεί ήθελα να ρωτήσω πως πάνε οι υπηρεσίες, αν είναι καλά τα πράγματα από άποψη εγκαταστάσεων, οργάνωσης, αν δίνουν κανονικά την διανυκτέρευση σε όσους μένουν Αχαρνές κτλ. Για να δω αν αξίζει να το κάνω αυτό γιατί μεν θα είμαι σπίτι μου αλλά από όσο ξέρω η θητεία μου θα αυξηθεί από 9μηνη σε 12μηνη.Ευχαριστώ.

fsafsa

Στρατόπεδο Καποτά

Δημοσίευση από fsafsa »

Και πως θα πας ρε φίλε στο Καποτά χωρίς βύσμα μας δουλεύεις; Εικόνα
Άβαταρ μέλους
JohnChol97
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Φεβ 18, 2022 1:51 am
Επικοινωνία:

Στρατόπεδο Καποτά

Δημοσίευση από JohnChol97 »

Εγώ ήξερα ότι ο Καποτας δεν θέλει απαραίτητα βισμα αλλά ναι έχω αν χρειαστεί, το θέμα μου είναι να μάθω αν αξίζει τους 3 μήνες που θα φάω έξτρα.
fsafsa

Στρατόπεδο Καποτά

Δημοσίευση από fsafsa »

JohnChol97 έγραψε:Εγώ ήξερα ότι ο Καποτας δεν θέλει απαραίτητα βισμα αλλά ναι έχω αν χρειαστεί, το θέμα μου είναι να μάθω αν αξίζει τους 3 μήνες που θα φάω έξτρα.


Από που το ήξερες; Και το χειρότερο στρατόπεδο της Αθήνας βύσμα θέλει, εγώ στη θέση σου αν με έπαιζε καλά στην μονάδα που είμαι τώρα θα καθόμουν εκεί,-3 μήνες + επιπλέον ΤΑΠ.

310LELE
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1304
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 8:50 pm
Επικοινωνία:

Στρατόπεδο Καποτά

Δημοσίευση από 310LELE »

Συγγνώμη για το άσχετο μήνυμα αλλά μέχρι τώρα νόμιζα ότι το στρατόπεδο Καποτά ήταν μυθοπλασία από το Κωνσταντίνου και Ελένης!
Άβαταρ μέλους
JohnChol97
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Φεβ 18, 2022 1:51 am
Επικοινωνία:

Στρατόπεδο Καποτά

Δημοσίευση από JohnChol97 »

Ήξερα φίλε από συγγενείς κτλ. Που έχουν υπηρετήσει οτι ο Καποτας γενικά μπαίνεις εύκολα αν είσαι από Αχαρνές γιατί στέλνουν άτομα να μαζέψουν κόσμο όπως κάνουν οι ειδικές δυνάμεις και εύζωνες, με προτεραιότητα όσους μένουν κοντά εκεί. Τέλος πάντων, εμένα ήρθαν τα τενξ στο στρατόπεδο αλλά με την γκαντεμια που με ακολουθεί, έγινε μέρα που ήμουν εκτός στρατοπέδου και τους έχασα, πήραν όλους τους Μενιδιάτες εκτός από μένα Εικόνα
Anastasis1900
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2022 3:29 pm
Επικοινωνία:

Στρατόπεδο Καποτά

Δημοσίευση από Anastasis1900 »

Στο Καποτά φίλε μου δεν έχει μόνο το ΤΕΝΞ (που είναι μηχανικό). Έχει και άλλες μονάδες υλικού πολέμου, εφοδιασμού μεταφορών, τεχνικού. Επίσης το ότι μένεις στην ίδια πόλη δεν σημαίνει ότι θα πας εκεί.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες