Απώλεια καρτέλας Ιατρικών Εξετάσεων για ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
sergeant93
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Αύγ 12, 2022 9:01 pm
Επικοινωνία:

Απώλεια καρτέλας Ιατρικών Εξετάσεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από sergeant93 »

Παιδια καλησπερα. Εχω ενα προβλημα. Εγω ειχα δηλωσει στην φετινη προκυρηξη εποπ ξηρα και αεροπορια, εκανα τις ιατρικες εξετασεις και υπεγραψαν ολοι οι γιατροι και στις 2 καταστασεις, η μια του πεζικου και η αλλη της αεροποριας. Ομως εχασα το χαρτι με τις ιατρικες εξετασεις στου στρατου ξηρας και προς μεγαλη ατυχια μου με καλουν για πκε στο στρατο ξηρας. Η ειρωνια ειναι οτι εχω ακομα τις ιατρικες εξετασεις της αεροποριας παρολο που δεν με καλουν για πκε σε αυτο το σωμα. Η ερωτηση ειναι η εξης; Αν παρουσιαστω στις πκε με το χαρτι των ιατρικων εξετασεων της αεροποριας και δουν απο πισω ειδικοτητα της αεροποριας ενω εγω υποτιθεται οτι παρουσιαζομαι για πκε για ειδικοτητα του στρατου ξηρας λετε να απορριψουν το χαρτι μου και να βγω εκτος η θα το δεχτουν αν τους εξηγησω το λαθος μου. Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για το τοσο μεγαλο μηνυμα.
giorgos2419
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2022 12:58 pm
Επικοινωνία:

Απώλεια καρτέλας Ιατρικών Εξετάσεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από giorgos2419 »

Μόλις έκανες αίτηση σου έβγαλε στο τελικό στάδιο το χαρτί της αίτησης σου και τον πίνακα με τους γιατρούς. Αυτα τα χαρτιά έχουν κάτω κάτω ένα κωδικό αίτησης. Αρα πιστεύω πως αφού δεν βρίσκεις το χαρτί θα πρέπει να ξαναπερασεις τους γιατρούς πάλι από την αρχή και να σου βάλουν την υπογραφή. Μπορεις βέβαια να πάρεις αύριο το πρωί τηλέφωνο στο γενικό επιτελείο και να ρωτήσεις για σιγουρα.
Άβαταρ μέλους
anonymous19970
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 2:02 pm
Επικοινωνία:

Απώλεια καρτέλας Ιατρικών Εξετάσεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από anonymous19970 »

Εννοειται οτι δεν θα το δεχτουν αυτο. Σκεψου οτι η επιτροπη μολις περασεις και τις ιατρικες εξετασεις στο στρατιωτικο νοσοκομειο θα πρεπει να υπογραψει στην πισω πλευρα απο τις υπογραφες των γιατρων οπου θα γραφει και την ειδικοτητα που εχεις επιλεξει. Οποτε θα πεις στην επιτροπη να υπογραψει σε διαφορετικη ειδικοτητα απο αυτην που εχεις περασει?
Άβαταρ μέλους
sergeant93
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Αύγ 12, 2022 9:01 pm
Επικοινωνία:

Απώλεια καρτέλας Ιατρικών Εξετάσεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από sergeant93 »

EΥχαριστω πολυ για την ανταποκριση σας. Εχω ομως και μια αλλη ερωτηση. Εγω περασα στην ξηρα διαβιβαστης στις ειδικες δυναμεις. Αν καποιος δεν μπορει να ανταποκριθει στην ειδικοτητα που επελεξε τον διωχνουν απο το στρατευμα η τον βαζουν σε καποια αλλη ειδικοτητα η γενικη επιστασια; . Ας πουμε οτι εγω δεν τα καταφερω στις ειδικες δυναμεις με μεταθετουν στο απλο πεζικο?
Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Απώλεια καρτέλας Ιατρικών Εξετάσεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από re pate kala re »

sergeant93 έγραψε:EΥχαριστω πολυ για την ανταποκριση σας. Εχω ομως και μια αλλη ερωτηση. Εγω περασα στην ξηρα διαβιβαστης στις ειδικες δυναμεις. Αν καποιος δεν μπορει να ανταποκριθει στην ειδικοτητα που επελεξε τον διωχνουν απο το στρατευμα η τον βαζουν σε καποια αλλη ειδικοτητα η γενικη επιστασια; Ας πουμε οτι εγω δεν τα καταφερω στις ειδικες δυναμεις με μεταθετουν στο απλο πεζικο;


Η γνωστή παλιά πονηριά μπαίνω με μόρια ειδικών αλλά επειδή Δεν είμαι και τόσο κομάντο Αράζω ΠΖ, λοιπόν αρχικά αμα δηλώσεις ειδικές υποχρεωτικά αθλήματα ειδικών, αν τωρα μπεις σαν ειδικοδυναμος και μετα απο χρόνο φύγεις και πας πζ για τα 7 χρόνια θα είσαι κομπλε αλλά θα μετρήσει αρνητικά στην κρίση για τν μονιμοποίηση γιατί για να φύγεις πρέπει να βγεις Ι2

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος re pate kala re την Δευ Αύγ 15, 2022 8:01 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
sergeant93
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Αύγ 12, 2022 9:01 pm
Επικοινωνία:

Απώλεια καρτέλας Ιατρικών Εξετάσεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από sergeant93 »

Καλησπερα. Η αληθεια ειναι πως δεν δηλωσα ειδικες δυναμεις για να παω εμμεσα στο πεζικο Αλλα επειδη οταν εκανα αιτηση τοτε πια ειδικοτητα ηθελα νομιζα οτι δηλωσα διαβιβαστης στο πεζικο και μετα αντιληφθηκα οτι δηλωσα διαβιβαστης ειδικων δυναμεων, γιατι μπερδεψα το ειδικων δυναμεων με Το ενοπλων δυναμεων, βλακεια εκ μερους μου. Η αιτηση ομως ειχε σταλει. Δεν ξερω αν μπορω να τα καταφερω ειδικες δυναμεις γιατι δεν εχω καποια εμπειρια αλλα εχω μονο εμπειρια σαν οβα στο πολεμικο ναυτικο σε φρεγατα που και εκει δεν ειναι κρουαζιερα. Ομως φιλε σε καμια περιπτωση δεν θελω να αλλαξει το γιωτα μου
Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Απώλεια καρτέλας Ιατρικών Εξετάσεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από re pate kala re »

sergeant93 έγραψε:Καλησπερα. Η αληθεια ειναι πως δεν δηλωσα ειδικες δυναμεις για να παω εμμεσα στο πεζικο Αλλα επειδη οταν εκανα αιτηση τοτε πια ειδικοτητα ηθελα νομιζα οτι δηλωσα διαβιβαστης στο πεζικο και μετα αντιληφθηκα οτι δηλωσα διαβιβαστης ειδικων δυναμεων, γιατι μπερδεψα το ειδικων δυναμεων με Το ενοπλων δυναμεων, βλακεια εκ μερους μου. Η αιτηση ομως ειχε σταλει. Δεν ξερω αν μπορω να τα καταφερω ειδικες δυναμεις γιατι δεν εχω καποια εμπειρια αλλα εχω μονο εμπειρια σαν οβα στο πολεμικο ναυτικο σε φρεγατα που και εκει δεν ειναι κρουαζιερα. Ομως φιλε σε καμια περιπτωση δεν θελω να αλλαξει το γιωτα μου


Κομπλέ σορυ που ήμουν απότομος, δυστυχώς σαν Ι1 δεν μπορείς, οπότε με το καλο στις ειδικές μια ιδέα είναι θα συνηθίσεις

Άβαταρ μέλους
sergeant93
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Αύγ 12, 2022 9:01 pm
Επικοινωνία:

Απώλεια καρτέλας Ιατρικών Εξετάσεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από sergeant93 »

Κανενα προβλημα φιλε, ετσι και αλλιως ολοι μας παλευουμε για ενα εξασφαλισμενο μελλον περα απο την αγαπη για την πατριδα και ανεκαθεν ο στρατος ηταν μια λυση. Να φανταστεις ειμαι αποφοιτος πανεπιστημιου και λογω ανεργειας Εξω βρηκα διεξοδο σαν οβα ναυτικο γιατι εκανα θητεια εκει και σε καραβι. Πιστεψε με ειναι πολυ ζορικα Σε πολλους τομεις οποτε στην φετινη προκυρηξη αποφασισα να δοκιμασω την τυχη μου στα αλλα σωματα σαν εποπ. Δεν ειναι ομως το θεμα τοσο το ζορυ ετσι και αλλιως στην ζωη οπου και να πας υπαρχει ζορυ οσο η ιδεα του να λειπεις συχνα σε ταξιδια και να μην μπορεις να προγραμματισεις και να χεις ζωη
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης