Νοσηλευτής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Νοσηλευτής

Δημοσίευση από Anonymous »

Εχω δηλωσει νοσηλευτρια... Ξερει κανενας να με ενημερωσει; Πληροφοριακα ρωταω για να μαθαινω τι παιζει με την ειδικοτητα που διαλεξα

pireotis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2010 6:04 am
Επικοινωνία:

Νοσηλευτής

Δημοσίευση από pireotis »

Γεια σου σου ευχομαι να μην πας σε καραβι γιατι την πατησες... κατα τα αλλα καλη τυχη
αλλα και αν πας... μαλλον θα φυγεις γρηγορα για πολιτης
καλη τυχη
ΠΟΛΙΤΗΣ,

Νοσηλευτής

Δημοσίευση από ΠΟΛΙΤΗΣ, »

Κοπελια σου αρεσει η νοσηλευτικη σαν επαγγελμα αν δεν σου αρεσει μην το εξασκησεις καθολου!

mvp
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2022 5:38 pm
Επικοινωνία:

Νοσηλευτής

Δημοσίευση από mvp »

Θα παρακολουθούσα αν ο δυκ γνωρίζει κατι Για τους νοσηλευτες λογω του πν ας μου απαντησει για αν μπαινουν νοσηλευτές στα καραβια και τι ισχυει περιπου
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Νοσηλευτής

Δημοσίευση από D.Y.K »

mvp έγραψε:Θα παρακολουθούσα αν ο δυκ γνωρίζει κατι Για τους νοσηλευτες λογω του πν ας μου απαντησει για αν μπαινουν νοσηλευτές στα καραβια και τι ισχυει περιπου


Andri έγραψε:Καλησπέρα, είμαι σειρά νοσηλευτών ΕΠΟΠ που μπήκαν τώρα τον Οκτώβρη, οι νοσηλευτές με εξειδίκευση βοηθός Αναισθησιολόγου και βοηθός χειρουργείου μένουμε ΝΝΑ και ίσως κάποια στιγμή κάποιοι ΝΝΚ. Οι βοηθοί γενικής νοσηλείας κάποιοι θα πάνε σε πολεμικά πλοία... Οι διασώστες επίσης ΝΝΑ αλλά τρώνε πολλά μπαλάκια του τύπου, ενέργειες εκτός ΝΝΑ τύπου διακομιδες σε νησιά, από πόλη σε πόλη που μοιράζουν διαδρομές και σε έχουν σε 12 ωρη ετοιμότητα και χτυπάει τηλ και πρέπει να πας ... Παρέλαβες από λιμάνι Πειραιά έκτακτων περιστατικων εν ενεργεία στελεχών με λιμενικό. Οι αναισθησιολογοι και χειρουργείου θεωρούνται βυσματικα


Χθεσινό μήνυμα νεοκαταταχθέντα ΕΠΟΠ με ειδικότητα νοσηλευτή στο πολεμικό ναυτικό.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του μέσω ΠΜ.

bampoleiro
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2022 7:24 pm
Επικοινωνία:

Νοσηλευτής

Δημοσίευση από bampoleiro »

Ειναι εδω κανας νοσηλευτης;
Andri
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2020 3:23 pm
Επικοινωνία:

Νοσηλευτής

Δημοσίευση από Andri »

Ναι εγώ
Lef1234
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2022 1:55 pm
Επικοινωνία:

Νοσηλευτής

Δημοσίευση από Lef1234 »

Andri έγραψε:Ναι εγώ
Φιλε μου ειμαι επιτυχων νοσηλευτης στο πν και παρουσιαζομαι στο καννελοπουλο 22/8

Μπορουμε να επικοινωνησουμε καπως σε προσωπικο μηνυμα να μου δωσεις καποιες πληροφοριες;

Kostas7!
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Αύγ 17, 2022 4:11 pm
Επικοινωνία:

Νοσηλευτής

Δημοσίευση από Kostas7! »

Καλησπέρα σας, είναι κάποιος εδώ που να γνωρίζει τίποτα Σχετικά με νοσηλευτές στην ΠΑ να μας πει κάποια πράγματα;
Margie1998

Re: Νοσηλευτής

Δημοσίευση από Margie1998 »

Καλησπέρα σας ήθελα να ρωτήσω ξέρει κανείς ποια είναι τα καθήκοντα ενός νοσηλευτή στο πολεμικό ναυτικό αν δεν σε πανε σε νοσοκομείο; Δηλαδή αν σε πανε σε φρεγάτες και είσαι σε κάποια βάση του π. Ν
Andr1

Re: Νοσηλευτής

Δημοσίευση από Andr1 »

Margie εγώ είμαι νοσηλευτής στο ΠΝ, αν πας Στόλο τα πλοία είναι σαλαμίνα και Αμφιάλη-Σκαραμαγκά. Θα σε βάζουν να κάνεις σαρώσεις (καθαριότητες) και γενικότερα λάτζα, καμαρότος σε Αξιωματικούς και στην καλύτερη βοηθός οπλονόμου αν ξέρεις 10 πράγματα. Γενικότερα δεν σε αντιμετωπίζουν σαν νοσηλεύτρια παρα μόνο όταν γίνει κάτι σοβαρό όπως να πέσει κάποιος και να σπάσει κάτι, να κοπεί κανά χέρι - δάχτυλο, να κάνεις καμια ένεση, να βάλεις φλέβα και να δώσεις φάρμακα όταν κουνάει και κάνουν εμετούς κ. Α. Μετά είναι και κατα πόσο το πουλάς, είσαι η μοναδική υγειονομικός μετα το γιατρό που οταν το καράβι κάθεται είσαι εσύ, τους αρέσει δεν τους αρέσει είναι θέση τετοια που δεν μπορούν να σου αναθέσουν πολλά γιατί πρέπει να είσαι standby. Υπάρχει και σχετική διαταγή που προβλέπει για το υγειονομικο προσωπικό αποκλειστικά τι καθηκοντα εκτελείς οταν λείπει ο γιατρός, οταν είναι εν πλω το καραβι, ιεραρχικά τι γινεται
Margie1998

Re: Νοσηλευτής

Δημοσίευση από Margie1998 »

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου
Είσαι ακόμα στο Π. Ν ;
Έχω αρκετές απορίες είναι η αλήθεια όπως και πολύς κόσμος που δεν γνωρίζει
Κανείς πολλά ταξίδια; Και διαρκούν πολλές ημέρες ;
Επίσης αυτό με τις βάρδιες δεν έχω καταλάβει στην ξηρά όταν είναι και στις φρεγάτες πως Πάει
Και τα λεφτά δεν έχω καταλάβει γιατί άλλου είδα οτι λέει αλλά και άλλου λέει αλλά. Έχω μπερδευτεί
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες