Μεταθέσεις στρατιωτικών

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Manolis Katsipis

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Manolis Katsipis »

Καλησπερα σας! Ειμαι ενας μαθητης 3ης λυκειου που προσπαθει να δωσεις βασεις για το μελλον του... Σκεπτομουν για οικονομολογος στο ΣΣΑΣ αλλα εχω μια πολυ συγκεριμενη ερωτηση! Μετα την θητεια των 12 ετων εξακολουθούν να υπαρχουν μεταθέσεις;

Να αναφέρω οτι θα δηλώσω Πολεμικο Ναυτικο, λογω της φημης οτι οι μεταθεσεις ειναι λιγότερες.

Ευχαριστω εκ των προτέρων !

Άβαταρ μέλους
DABIS700
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Αύγ 10, 2015 9:33 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από DABIS700 »

Καλημέρα μήπως ξέρουμε πότε παίρνουμε την προκαταβολή σε μια μετάθεση; Σε πόσες μέρες απο το φπ; Το φπ το παίρνω στης 17 κ δεν έχω πάρει ακόμα καμία ειδοποίηση ούτε Προκαταβολή. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Δόκιμος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 04, 2016 10:05 pm
Τοποθεσία: Κελευστης
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Δόκιμος »

Μηπως γνωρίζετε εάν οι μόνιμοι του στρατού στο τέλος της καριέρας Τους πάνε σε Τόπο συμφερόντων;
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από marsupilami »

Δόκιμος έγραψε:Μηπως γνωρίζετε εάν οι μόνιμοι του στρατού στο τέλος της καριέρας Τους πάνε σε Τόπο συμφερόντων;
αν υπαρχει σχετικο στρατοπεδο με το οπλο που εχουν νια αλλα προς το πολυ τελος και θα μετρησει πολυ αννεχει οικογενεια και παιδια...

Άβαταρ μέλους
Δόκιμος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 04, 2016 10:05 pm
Τοποθεσία: Κελευστης
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Δόκιμος »

Ευχαριστώ
Μαρια

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Μαρια »

Γεια σας, θελω να ρωτησω καποιον ο οποιος εχει περασει την σχολη ευελπιδων. Ποσες μεταθεσεις υπαρχουν μετα την σχολη; και αν μπορεις να επιλεξεις τα μερη που θα πας
Μαρία

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Μαρία »

Οι γυναίκες στην σσε έχουν πολλές μεταθέσεις; Και σε περίπτωση γάμου ή εγκυμοσύνης τι γίνεται;
Ανώνυμος

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Ανώνυμος »

Δεν έχει πολλές μεταθέσεις γενικά η πολεμική αεροπορία οπότε μην φοβάσαι
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από marsupilami »

Μαρία έγραψε:Οι γυναίκες στην σσε έχουν πολλές μεταθέσεις; Και σε περίπτωση γάμου ή εγκυμοσύνης τι γίνεται;


Προβλεπονται οι ιδιες μεταθεσεις και για τις γυναικες και για τους αντρες οσον αφορα την εγκυμοσυνη υπαρχει ειδικη αδεια που δινεται στο γυναικειο προσωπικο και αδεια για την ανατροφη του τεκνου.

Πανος

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Πανος »

Γνωριζει κανεις αν στις φρουρες προτιμησης σε πανε στην 3η επιλογη αν θεωρεισαι ικανοποιημένος άρα δεν παιρνεις μορια;

katzisra11
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 14, 2019 12:50 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από katzisra11 »

Καλησπερα σας, θελω να ρωτησω καθε ποτε περνει μεταθεση στρατιωτικος ξηρας στον βαθμο Συνταγματαρχη με δυο παιδια (αν παιζει ρολο)

Ευχαριστω.Εικόνα

Τασος

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Τασος »

Εαν μολις τελειωσω τη σχολη (πχ ευελπιδων), δωσω πανελληνιες και περασω ς'ενα πανεπιστημιο (πχ στη Θεσσαλονικη) θα με μεταφερουν οσο πιο κοντα γινεται στον τοπο σπουδης μου η δεν ισχυει κατι τετοιο;
Fsasa

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Fsasa »

Τασος έγραψε:Εαν μολις τελειωσω τη σχολη (πχ ευελπιδων), δωσω πανελληνιες και περασω ς'ενα πανεπιστημιο (πχ στη Θεσσαλονικη) θα με μεταφερουν οσο πιο κοντα γινεται στον τοπο σπουδης μου η δεν ισχυει κατι τετοιο;
Δεν.
Γεωργία

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Γεωργία »

Γειά σας είμαι μαθήτρια της γ Λυκείου και σκέφτομαι να δηλώσω ΣΜΥΑ ξέρετε τι ισχύει για τις μεταθέσεις και αν κάποια στιγμή έρθω μόνιμα στον τόπο μου μιας και έχουμε εδώ αεροπορική βάση. Επίσης τί ισχύει για γάμους εγκυμοσύνη παιδιά και τα σχετικά?
Άβαταρ μέλους
GofGof
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Τετ Μάιος 25, 2016 1:01 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από GofGof »

Το ακριβώς ίδιο σύστημα με τους καθηγητές απλά για στρατιωτικούς. Δηλαδή μόρια σου δίνουν οι ξένες γλώσσες, πτυχία, μεταπτυχιακά, διδακτορικά, χρόνια υπηρεσίας, βαθμολογία σχολείου εφαρμογής κ. Α. Κάθε μετάθεση έχει συντελεστή μορίων με το μεγαλύτερο να είναι στην παραμεθόριο. Μόρια αφαιρούνται από ποινές καθώς και από το συντελεστή ορισμένων μεταθέσεων όπως εξωτερικού που είναι αρνητικός. Όταν θες να πάρεις μετάθεση δηλώνεις προτίμηση και ανάλογα με τα μόρια και τις ανάγκες για τον βαθμό που έχεις εκείνη την δεδομένη στιγμή καθώς και με την προτίμηση των υπολοίπων μπορεί να πάρεις την μετάθεση που θες.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες