Δοκιμασία κολύμβησης για ΕΠΟΠ (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Aris12
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Απρ 08, 2021 9:52 am
Τοποθεσία: Ορεστιάδα
Επικοινωνία:

Δοκιμασία κολύμβησης για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Aris12 »

Γεια σας! Είμαι καινούριος σε αυτό το forum και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που αφορά τις αθλητικές δοκιμασίες στο στρατό ξηράς! Στην νέα προκήρυξη ΕΠ. ΟΠ 2021 λέει πως και στις ειδικές Δυνάμεις αλλά και στο Όπλων Σωμάτων έχει κολύμπι! Στις ειδικές δυνάμεις το καταλαβαίνω! Αλλά στο Όπλων Σωμάτων γιατί να έχει κολύμπι ως δοκιμασία επιλογής; Μου φάνηκε περίεργο και θα ήθελα να εξακριβώσω αν όντως το δίνουμε σαν άθλημα η απλώς είναι ένα λάθος της προκήρυξης 😅😅😅
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Δοκιμασία κολύμβησης για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Politis1994 »

Το δινουμε και να σ πω την αλήθεια. Ειναι το πιο ευκολο άθλημα. Το έβαλαν για τον ιδιο λογο που εβαλαν και τα αλλα για να κοπει κοσμακης... Και γυναίκες. Ακομα και στις στρατιωτικές σχολές διν9υξ 5 αθληματα.
Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Δοκιμασία κολύμβησης για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από theodoros »

ετσι και αλλιως σε νησι θα τους στειλουν να μην ξερουν και κολυμπιΕικόνα
Kokinos
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί Φεβ 09, 2021 12:48 pm
Επικοινωνία:

Δοκιμασία κολύμβησης για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Kokinos »

50Μ σε 3' νομίζω είναι ότι πιο γελοίο υπάρχει. Φυσικά και είναι δύσκολα τα αθλήματα για κάποιους και δεν το περιμένανε αυτό η αλήθεια είναι εάν είναι αυστηροί και δεν γίνει πάρτυ από τα πολυμπριζα στις αθλητικές δοκιμασίες θα κοπούν πολλοί και ιδίως γυναίκες οι οποίες 7/10 δεν πετάνε τη σφαίρα στο όριο! Επίσης τα αθλήματα είναι δίκαια και λίγα θα έλεγα εξ άλλου Επαγγελματίες οπλίτες ζητάει όχι λουλουδες. Αν ήθελε γραφιαδες και κοιλαραδες δεν θα χε αθλήματα θα μπαιναν όλοι ! Και το κολύμπι μπήκε επίσης για να αποκλείσει και κάποιους εσκεμμένα!
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Δοκιμασία κολύμβησης για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Politis1994 »

Συμφωνω μαζι σας σε ολα. Ομως στην αεροπορία λουλουδες θα μπουν βισματα των βισματων που δεν θα εχουν παει καν στα αθλήματα το πιστεύω. Δεύτερον στην αεροπορία ο καθένας παει οπου θελει μεταθεση δίπλα στο σπιτάκι του για όσα χρονια θελει το παλούκι θα το φανε πι στρατεοι και οι ναυτεοι...
Άβαταρ μέλους
Nasia99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2021 1:51 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Δοκιμασία κολύμβησης για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Nasia99 »

Politis1994 έγραψε:Συμφωνω μαζι σας σε ολα. Ομως στην αεροπορία λουλουδες θα μπουν βισματα των βισματων που δεν θα εχουν παει καν στα αθλήματα το πιστεύω. Δεύτερον στην αεροπορία ο καθένας παει οπου θελει μεταθεση δίπλα στο σπιτάκι του για όσα χρονια θελει το παλούκι θα το φανε πι στρατεοι και οι ναυτεοι...


Για να καταλάβω... Στην αεροπορία έχει τις λιγότερες μεταθέσεις; Η γενικά τις πιο εύκολες; Θέλω να μπω ΕΠΟΠ και το μόνο που με κάνει να το σκέφτομαι πολύ είναι το θέμα με τις μεταθέσεις γιατί δε θέλω να φύγω από την Αθήνα, η έστω θα ήθελα να είμαι κοντά στην Αθήνα.

Gwgw96
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2021 4:06 pm
Επικοινωνία:

Δοκιμασία κολύμβησης για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από Gwgw96 »

Καλησπερα! Να κανω μια ερωτηση μηπως ξερεις ποσο χρονο δινουν απο την ληξη των αιτησεων μεχρι τα αθληματα
Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Δοκιμασία κολύμβησης για ΕΠΟΠ (2021)

Δημοσίευση από theodoros »

Nasia99 έγραψε:
Politis1994 έγραψε:Συμφωνω μαζι σας σε ολα. Ομως στην αεροπορία λουλουδες θα μπουν βισματα των βισματων που δεν θα εχουν παει καν στα αθλήματα το πιστεύω. Δεύτερον στην αεροπορία ο καθένας παει οπου θελει μεταθεση δίπλα στο σπιτάκι του για όσα χρονια θελει το παλούκι θα το φανε πι στρατεοι και οι ναυτεοι...


Για να καταλάβω... Στην αεροπορία έχει τις λιγότερες μεταθέσεις; Η γενικά τις πιο εύκολες; Θέλω να μπω ΕΠΟΠ και το μόνο που με κάνει να το σκέφτομαι πολύ είναι το θέμα με τις μεταθέσεις γιατί δε θέλω να φύγω από την Αθήνα, η έστω θα ήθελα να είμαι κοντά στην Αθήνα.



στο λεω καλοπροαίρετα αν σκέφτεσαι να μπεις στον στρατο και να εισαι για παντα στην αθηνα καλυτερα να αλλαξεις επαγγελμα,πηγαινε ειδικος φρουρος

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες