Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
StefanosPap
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 20, 2019 10:53 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από StefanosPap »

Θα βγει και ΕΠΟΠ πέρα από ΟΒΑ

https://www.in.gr/2019/12/20/greece/panagiotopoulos-erxontai-proslipseis-stis-enoples-dynameis-ti-tha-ginei-ti-stratiotiki-thiteia/

NAVY

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από NAVY »

Καλημερα σε ολους θα ηθελα παιδια να πω καποια σκεψη μου. Και αν μπορει καποιος να μου απαντησει. Διαβασα την ανακοινωση του υπουργου αμυνας Παναγιωτοπουλου οτι θα κανει προσληψεις επιλεκτων ΕΠΟΠ- στελεχων και στους τρεις κλαδους. Μου δημιουργιθηκε ομως η απορια σε μια λεπτομερεια. Στην λεξη Αληθεια τι υπονοει με αυτο; Για το μορφωτικο επιπεδο; Δηλαδη να βαλει κριτηριο να ειναι αποφοιτοι τριτοβαθμιας εκπαιδευσης και οχι λυκειου; Απλα σκεψεις κανω! Τι μπορει να εννοει το Θα αυστηροποιησει τα κριτηρια επιλογης; Και αν ναι... Που; Σε πιο τομεα; Μηπως παιδια βαλουν κριτηρια πολυ πιο δυσκολα και αφησει μεγαλη μεριδα υποψηφιων απ εξω; Απλα σκεψεις κανω. Αν μπορει καποιος να πει την γνωμη του... Ευχαριστω πολυ καλημερα σας!
αποστολης

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από αποστολης »

StefanosPap έγραψε:Θα βγει και ΕΠΟΠ πέρα από ΟΒΑ

https://www.in.gr/2019/12/20/greece/panagiotopoulos-erxontai-proslipseis-stis-enoples-dynameis-ti-tha-ginei-ti-stratiotiki-thiteia/



μαλλον για οβα λενε και αναφερει και τους εποπ μεσα

NAVY

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από NAVY »

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να συμπληρωσω οτι σχετικα με την συνεντευξη που εδωσε ο ΥΠΕΘΑ σε σχεση με την προσληψη ΕΠΟΠ αναφερει το εξης... Προτιμούμε Επαγγελματίες Οπλίτες, επιλεγμένους Οπλίτες, με κριτήρια που θα τεθούν το επόμενο χρονικό διάστημα στην προκήρυξη που θα «τρέξει», έτσι ώστε να υπάρξει μια προστιθέμενη αξία και μια ποιοτική αναβάθμιση και του στελεχιακού δυναμικού των Ενόπλων Δυνάμεων στη χρονιά που έρχεται»... Απ οτι καταλαβαινω θα αλλαξουν τα κριτηρια επιλογης για ΕΠΟΠ. Και σιγουρα θα ειναι πιο αυστηρα. Ομως απορω μηπως θα θελει τωρα πλεον πτυχιουχους μονον απο ΤΕΙ Η ΑΕΙ; Θα θελει και πτυχιο αγγλικων πτυχιο υπολογιστων; Ποια θα ειναι στην τελικη τα κριτηρια; Παντως πιστευω οτι θα ειναι πολυ πιο δυσκολα απο τις προηγουμενες φορες!

Δώρα

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Δώρα »


Θεωρώ πως στη σημερινή εποχή είναι σχεδόν απαραίτητη η κατοχή ενός πτυχίου ξένης γλώσσας και μετέπειτα υπολογιστών λόγω της συνεχής εξέλιξης της τεχνολογίας, ειδικότερα μάλιστα σε αυτούς τους κλάδους που μπορεί να χρειαστεί λόγω ελλείψεων κάποτε να καλύψεις μερικά καθήκοντα γραφείου να γνωρίζεις τον σωστό χειρισμό χωρίς να δημιουργηθεί σύγχυση. Όταν διάβαζα το απόσπασμα και εγώ αναρωτήθηκα εάν αντί για απλά πρόσθετα μόρια τα καταστήσουν απαραίτητα προσόντα, ίσως όπως στους λιμενοφύλακες. Τώρα για πτυχίο ΤΕΙ η ΑΕΙ δεν θεωρώ ότι ο στρατός έχει τόσο απήχηση στους νέους αντικειμενικά, ίσως απλά δώσουν κάποια πρόσθετα μόρια σε καμιά πιο εξειδικευμένη κατηγορία. Πάντως εύχομαι όλα να τρέξουν κανονικά.

Ραφαήλ

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Ραφαήλ »

Καλησπέρα σε όλους, παρακολουθώ αρκετό καιρό το foroum καθώς είμαι 19-μισό χρονών και ενδιαφέρομαι για ένοπλες δυνάμεις ΕΠΟΠ (ειδικές δυνάμεις). Σπουδάζω πληροφορική και έχω σκοπό μετά την σχολή να καταταγώ. Θα ήθελα να ρωτήσω τους γνώστες αν έχει αλλάξει κάτι στα όρια μυωπίας (για την όραση) όσο αναφορά την κατάταξη (ΕΠΟΠ) ;Επιπλέον θα ήθελα να μάθω κάποιος έχει καταταγεί ως ΕΠΟΠ μετά απο πόσο καιρό λογικά μπορεί να μπει σε κάποιο σχολείο των ειδικών δυνάμεων όπως Σ. Υ. Κ (ΟΥΚ) ;

Ευχαριστώ πολύ, και καλά Χριστούγεννα σε όλους και όλες...

Fanis K.
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Μαρ 26, 2019 6:38 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Fanis K. »

αποστολης έγραψε:
StefanosPap έγραψε:Θα βγει και ΕΠΟΠ πέρα από ΟΒΑ

https://www.in.gr/2019/12/20/greece/panagiotopoulos-erxontai-proslipseis-stis-enoples-dynameis-ti-tha-ginei-ti-stratiotiki-thiteia/



μαλλον για οβα λενε και αναφερει και τους εποπ μεσα



Όπως και να έχει θα βγάλουν προσλήψεις.

Για την ώρα έχει βγει ΦΕΚ για ΟΒΑ και από το νέο έτος αναμένεται να βγει και επίσημα η προκήρυξη.

Όσο αφορά για ΕΠΟΠ δεν λέω, ωραία που λένε ότι θα τρέξουν την προκήρυξη αλλά δεν έχει βγει ούτε ΦΕΚ ούτε τίποτα. Θέλουν και κάποιο χρόνο αυτά.

Και προτείνω ειδικά για ΕΠΟΠ να κρατάμε μικρό καλάθι γιατί κάθε χρόνο τα ίδια λένε και τελικά δεν βγάζουν.

Andr
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 1:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Andr »

Παιδιά χρόνια πολλά και καλές γιορτές!! Τελικά αν βγει για ΕΠΟΠ θα μπορώ να δηλώσω για εποπ ναυτικού παρόλο που κάνω την θητεία μου σε ΣΞ;
Fanis K.
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Μαρ 26, 2019 6:38 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Fanis K. »

Andr έγραψε:Παιδιά χρόνια πολλά και καλές γιορτές!! Τελικά αν βγει για ΕΠΟΠ θα μπορώ να δηλώσω για εποπ ναυτικού παρόλο που κάνω την θητεία μου σε ΣΞ;


Μπορείς, αλλά λογικά προτεραιότητα θα έχουν τα παιδιά που τελείωσαν την θητεία τους στο ναυτικό.

στελιος

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από στελιος »

Που χαθηκες βρε φανη?
ΚΏΣΤΑΣ Λ

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από ΚΏΣΤΑΣ Λ »

Καλησπέρα στην ομάδα καλές γιορτές σε όλους Έχω μια ερώτηση είδα τις πρόσφατες δημοσιεύσεις για όλα και ΕΠΟΠ

Εγώ βασικά ενδιαφέρομαι για ΕΠΟΠ

Σε συζητήσεις που έκανα μου είπαν πως δεν θα πάρουν

Και πως έτσι τις βγάζουν

Ισχύει κάτι τέτοιο η είναι ψέματα ευχαριστώ

Fanis K.
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Μαρ 26, 2019 6:38 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Fanis K. »

ΚΏΣΤΑΣ Λ έγραψε:Καλησπέρα στην ομάδα καλές γιορτές σε όλους Έχω μια ερώτηση είδα τις πρόσφατες δημοσιεύσεις για όλα και ΕΠΟΠ

Εγώ βασικά ενδιαφέρομαι για ΕΠΟΠ

Σε συζητήσεις που έκανα μου είπαν πως δεν θα πάρουν

Και πως έτσι τις βγάζουν

Ισχύει κάτι τέτοιο η είναι ψέματα ευχαριστώ



Καλημέρα φίλε Κώστα.

Για την ώρα θα πάρουν ΟΒΑ.

Και έχουν πει ότι όταν βγει για ΟΒΑ πολύ πιθανόν να βγάλει και για ΕΠΟΠ.

Αλλά όχι σύντομα.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες