Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Κώστας

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από Κώστας »

Ενδιαφέρομαι εγω αν γίνεται π είμαι υποψήφιος για φέτος
kyros

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από kyros »

Υπομονή τέλος Ιανουαρίου βγαίνει η απόφαση του ΣΤΕ.
Άβαταρ μέλους
Αντωνης2018
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2018 2:51 pm
Επικοινωνία:

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από Αντωνης2018 »

Γελαω
Πειθαρχεία ευπραξιας μήτηρ
Kerk

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από Kerk »

Έχουμε νέα από το ΣΤΕ για το ύψος γυναικών.
fsafa

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από fsafa »

Επειδή τα γραφόμενα μένουν σε ένα φόρουμ τόσο καιρό έγραφα πως το όριο ύψους δεν θα πέσει. Μερικοί με έλεγαν άσχετο... Τελικά το ποιος είχε δίκιο φάνηκε.
makp

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από makp »

Copy Paste από «Προκήρυξη Διαγωνισμού για την εισαγωγή ιδιωτών στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ. Σ.- ΕΛ. ΑΚΤ. Και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων, το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020, με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων».

Κεφάλαιο Β' Άρθρο 1 Παράγραφος στ

Να έχουν υγεία και άρτια σωματική διάπλαση σύμφωνα με τις διατάξεις του Π. Δ.11/2014 (Α΄17), όπως ισχύει, για τους υποψηφίους της Σχολής Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού (ΣΜΥΝ). Ειδικά καθορίζεται ότι, όλοι οι υποψήφιοι (άνδρες και γυναίκες) πρέπει να έχουν ανάστημα τουλάχιστον 1,70 μ. χωρίς υποδήματα.

T

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από T »

Παιδιά θα βγει και τώρα μέσα στο Μάϊο προκύριξη λιμενικο χωρίς πανελλήνιες τελευταία φορά το κάνουν αυτό βλέπετε κάθε μέρα στο ίντερνετ είναι μεγάλη ευκαιρία
Δημήτρης

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Παιδιά θέλω να ρωτήσω για τις ειδικές δυνάμεις του λιμενικού (οεα-μυα). Πριν τις πανελλήνιες απαραίτητη προϋπόθεση ήταν να έχεις υπηρετήσει θητεία στις ΕΔ του στρατου ξηράς. Τώρα που η εισαγωγή γίνει μέσο πανελληνίων Πώς θα επιλέγονται αυτά τα άτομα για ειδικές δυνάμεις
Dimfr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιουν 25, 2019 11:31 pm
Επικοινωνία:

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από Dimfr »

Παιδιά θέλω να ρωτήσω σχετικά με τις ειδικες δυνάμεις του λιμενικού (οεα-μυα). Πριν τις πανελλήνιες απαραίτητη προϋπόθεση ήταν η θητεία στις ΕΔ του στρατου ξηράς. Τώρα που η εισαγωγή γίνεται με πανελλαδικές Πώς θα γίνετε η επιλογή ατόμων για ειδικές δυνάμεις. Θα γίνεσαι πρώτα λιμενικός και μετά θα περνάς εκπαιδευση; Θα πάω Τρίτη λυκείου φέτος και θέλω να ξέρω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

Θα γίνετε όπως στο Ναυτικό με τους ΟΥΚ θα βγαίνει σήμα και όποιο επιθυμούν εφόσον πληρούν τα κριτήρια που περιγράφονται θα δηλώνουν επιθυμία προκειμένου να υποβληθούν στην διαδικασία επιλογής.
Kerk

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από Kerk »

Ακουει το στε ποτε η αποφαση για το υψος γυναικων - ντροπη δυο χρονια και καμμια αποφαση.
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από Terminator »

Η απόφαση του ΣτΕ έχει παγώσει γιατί υπάρχει προδικαστικό ερώτημα σε ευρωπαϊκό δικαστήριο απο το ίδιο το ΣτΕ. Θα απαντήσει το ευρωπαϊκό δικαστήριο πρώτα και μετά θα γυρίσει η απόφαση πίσω στο ΣτΕ για τελεσίδικη απόφαση.
Υψος

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από Υψος »

Παράνομη έκρινε με σημερινή του απόφαση το Γ' Τμήμα (σε 7μελή σύνθεση) του Συμβουλίου της Επικρατείας (ΣτΕ) τη διάταξη που θεσπίζει κοινό (για άνδρες και γυναίκες) ελάχιστο όριο αναστήματος 1,70μ. για την εισαγωγή υποψηφίων στις αστυνομικές σχολές, ως προς τις γυναίκες υποψήφιες. Όπως αναφέρει ο δικηγόρος Πέτρος Αγγελάκης που χειρίστηκε την υπόθεση, το ΣτΕ, κατά πλειοψηφία 5-2, έκρινε ότι η κρίσιμη διάταξη αντίκειται τόσο στο Σύνταγμα (αρχή της ισότητας των δύο φύλων) όσο και στην Ευρωπαϊκή Κοινοτική νομοθεσία (Οδηγία 76/207/ΕΟΚ). Το ζήτημα παραπέμφθηκε στην Ολομέλεια του ΣτΕ, λόγω σπουδαιότητας.

Οπότε λίγο ακόμα υπομονή να αποφανθεί οριστικά κ η ολομέλεια του στε..Fsafa, ακους; δεν σε ξεχνώ ψηλέ μου.

Υποψήφια πανελληνίων

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Δημοσίευση από Υποψήφια πανελληνίων »

Καλημέρα, όπως λέει και το όνομα μου, δίνω φέτος πανελλήνιες και το όριο ύψους για τις γυναίκες στην αστυνομία δεν άλλαξε... Ήθελα να γίνω αστυνομικός, το σκέφτηκα πολύ σοβαρά, αλλά τελικά θα κατευθυνθω μόνο στρατό (ΣΣΑΣ), που εξίσου μου αρέσει και όχι μόνο. Μην τα πολύλογό , υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει; Να ληφθεί υπόψη η απόφαση του ΣτΕ; Έστω τα επόμενα 6 χρόνια. Και ελπίζω για καθολική μείωση του ύψους, γιατί διάβαζα πως αυτό θα αφορά όσες έχουν προσφύγει στη δικαιοσύνη ή έχουν αποδεδειγμένα αποκλειστεί από τέτοιες σχολες. Είμαι 168
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες