Προγραμματιστής video games στο στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
pavilion_alex
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 01, 2009 5:39 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προγραμματιστής video games στο στρατό

Δημοσίευση από pavilion_alex »

Σπουδαζω στο δευτερο ετος σε ιεκ την ειδικοτητα προγραμματιστη video games, και εχω την απορια, θα μπορουσα να καβατζωσωΕικόνα Καμια καλη "θεση" οσον αφορα αυτο που εχω σπουδασει; Οχι βεβαια Οσον αφορα τα video games, αλλα ως προγραμματιστης γενικοτερα, επειδη μαθαινουμε γενικοτερα τισ Γλωσσες προγραμματισμου στην σχολη.
Anonymous

Προγραμματιστής video games στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Εξαρτατε τι γλωσσες προγγραματισμου γνωριζεις και σε πιο επιπεδο. Γενικος στην Ελλαδα ο στρατιοτικως προγγραματισμος δεν υπαρχει σε μεγαλο επιπεδο και οι προγγραματιστες που απετουντε στο να αλλαζουν ηδη υπαρχοντα προγραματα οπως επισης για το ενκρυπσιον των πληρωφοριων με πανω απο 128 μπιτες πρεπει να εχουν ηδη προυπηρεσια σε μεγαλα προτζεκτς και κυριως στρατιωτικα. Δηλαδη εσυ που μαθενεις τωρα προγγραματισμο και ιδιετερα για γκαμινγκ θα ειναι πολυ δισκολο να κατανοησεις κωδικα ο οποιος ειναι γραμενος με απολυτες τιμες και π. Χ ενα προγραμα που θα βαζεις συντεταγμενες για εναν πυραβλο. Αμα μου πεις ακριβως ποσα χρονια εισαι προγγραματιστης, εαν εισαι σε ο. Ο προγκραμινγκ και γενικος σε ποιες γλωσσες ειδικεβεσε τοτε μπορω να σου δωσω μια απαντηση. Γενικος να ξερεις οτι σε προγγραματα στρατιωτικα χρησιμοποιουντε γλωσσες π. Χ τυπου τζαβα και οχι π. Χ ς ++ και αλλες γλωσσες που χρησιμωποιουντε για γκαμινγκ.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προγραμματιστής video games στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

Μόνο τυχαία μπορείς να καβατζώσεις θέση.

Σε ξεχωριστή συζήτηση μπορείς να διαβάσεις για το σώμα Έρευνας - Πληροφορικής όπου μπορεί και να ασχοληθείς με λίγο java σε νηπιακό στάδιο, αλλά κυρίως θα αλλάζεις CD-ROM και θα φτιάχνεις καταστραμμένα Windows.

Εάν δεν μπεις στο συγκεκριμένο σώμα που είναι εξαιρετικά βυσματικό (μη νομίζεις ότι ο στρατός έχει έλλειψη σε στρατιώτες πληροφορικάριους), στην καλύτερη να μπεις σε κανένα γραφείο και να εκτελείς χρέη δακτυλογράφου. Αυτό μπορεί να είναι καλό, μπορεί όμως και να είναι κακό.
pavilion_alex
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 01, 2009 5:39 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προγραμματιστής video games στο στρατό

Δημοσίευση από pavilion_alex »

(Μια μικρη διορθωση στο ποστ μου, ειμαι στο Πρωτο ετος Της σχολης Και οχι Στο Δευτερο) θα μαθουμε java,c,c++,sql,opengl,xml. Και Φοτοσοπ για να τους κανω κανα ρετουσαρισματακιΕικόνα

αλλα οι c,c++, δεν χρησιμοποιουνται μονο για γκειμς αλλα και ολα τα εμπορικα προγραμματα ειναι φτιαγμενα πανω σε αυτες.(μικρη ινφο, τα Γουιντοους ειναι φτιαγμενα στην c++).

yandr τι εννοεις με τα χρεη δακτυλογραφου οτι μπορει να ειναι κακο;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προγραμματιστής video games στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

pavilion_alex έγραψε:yandr τι εννοεις με τα χρεη δακτυλογραφου οτι μπορει να ειναι κακο;


Γιατί μπορεί το απόγευμα οι άλλοι να κοιμούνται και εσύ να έχεις χωθεί από αξιωματικό για δακτυλογράφηση.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες