34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
wouolf
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 3:14 am
Επικοινωνία:

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από wouolf »

Περνω μεταθεση στο πολυκαστρο 34 ΕΜΑ σε 1,5 εβδομαδα περιπου.
παρουσιαστηκα στον αυλωνα 9 φεβρουαριου. Πως ειναι τα πραγματα στο πολυκαστρο;

μενω θεσσαλονικη. Που θα με στειλουν μετα;
Anonymous

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από Anonymous »

wouolf έγραψε:Περνω μεταθεση στο πολυκαστρο 34 ΕΜΑ σε 1,5 εβδομαδα περιπου.
παρουσιαστηκα στον αυλωνα 9 φεβρουαριου. Πως ειναι τα πραγματα στο πολυκαστρο;

μενω θεσσαλονικη. Που θα με στειλουν μετα;


σορυ φιλε!
ειμαι εκτος θεματος...
αλλα επειδη ειδα οτι ησουνα αυλωνα!
παρουσιαζομαι σε ενα μηνα εκει πως ειναι τα πραγματα;
wouolf
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 3:14 am
Επικοινωνία:

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από wouolf »

Στην αρχη για 1,5 μηνα σε πανε σε καλες εγκαταστασεις (τουαλετες κτλ) αλλα το φαγητο συχνα μπορω να πω δεν τρογωταν (ισως να ειναι και αναλογα τους μαγειρες) , κατα τα αλλα συνεχεια μουφο-αναφορες κτλ. Μας σηκωναν στις 5:30 καθε πρωι και ειμασταν πολλοι 5 και 6 μεσα επειδη υπηρχαν πολλα βυσματα (στην 1/2 τουλαχιστον) γενικα παλευοταν ομως.
επιτρεπονται και τα sleeping bag.

μετα τον 1,5 μηνα. Αλλοι εφυγαν για εκπαιδευση αλλου, εγω εμεινα εκει σαν πυροβολητης leopard και απλα αλλαξα επιλαρχια (ειμαι στην 3/1 τωρα)
εκει μας παει το πολυ 2 μεσα 1 εξω, και συνηθως 1-1 απλα οι τουαλετες ειναι χαλια μαυρα (αν και τωρα μας εβαλαν και τα φτιαξαμε λιγο.)
απο φαγητο ειμαστε πολυ καλα. Αλλα απο εκπαιδευση σχεδον τιποτα. Αγγαρειες συνεχεια!

Ειναι και αναλογα το ατομο. Εγω ασπουμε δεν τραβαω κανα ζορι 2 μηνες που ειμαι εκει (περασαν γρηγορα). Αλλοι δεν την παλευαν!

Anonymous

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από Anonymous »

wouolf έγραψε:Στην αρχη για 1,5 μηνα σε πανε σε καλες εγκαταστασεις (τουαλετες κτλ) αλλα το φαγητο συχνα μπορω να πω δεν τρογωταν (ισως να ειναι και αναλογα τους μαγειρες) , κατα τα αλλα συνεχεια μουφο-αναφορες κτλ. Μας σηκωναν στις 5:30 καθε πρωι και ειμασταν πολλοι 5 και 6 μεσα επειδη υπηρχαν πολλα βυσματα (στην 1/2 τουλαχιστον) γενικα παλευοταν ομως.
επιτρεπονται και τα sleeping bag.

μετα τον 1,5 μηνα. Αλλοι εφυγαν για εκπαιδευση αλλου, εγω εμεινα εκει σαν πυροβολητης leopard και απλα αλλαξα επιλαρχια (ειμαι στην 3/1 τωρα)
εκει μας παει το πολυ 2 μεσα 1 εξω, και συνηθως 1-1 απλα οι τουαλετες ειναι χαλια μαυρα (αν και τωρα μας εβαλαν και τα φτιαξαμε λιγο.)
απο φαγητο ειμαστε πολυ καλα. Αλλα απο εκπαιδευση σχεδον τιποτα. Αγγαρειες συνεχεια!

Ειναι και αναλογα το ατομο. Εγω ασπουμε δεν τραβαω κανα ζορι 2 μηνες που ειμαι εκει (περασαν γρηγορα). Αλλοι δεν την παλευαν!



ευχαρστω!
πολυκαστρο εχω ενα φιλαρακι μου αλλα αυτος πηγε απο την θηβα στο πολυκαστρο...
ειναι σχετικα καλα απλος εχει πολυ σκοπια!

wouolf
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 3:14 am
Επικοινωνία:

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από wouolf »

Ε αλλο απο θηβα. Εμεις στην γκαυλωνα ειμαστε μαυροσκουφηδες
wouolf
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 3:14 am
Επικοινωνία:

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από wouolf »

Καποιος να ξερει τι παιζει στο πολυκαστρο 34 ΕΜΑ;
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Από προσωπική εμπειρία δεν στο λέω, αλλά από γνωστούς και από αυτά που ακούω γενικά, λένε ότι είναι ψιλοδύσκολα, αλλά μπορεί να είναι και τελείως ράδιο αρβύλα.

Απλά θα πας και θα δεις από μόνος σου. Για άλλον κάτι μπορεί να φαίνεται βουνό και για σένα να είναι κάτι το πολύ απλό και λογικό.

Μην ανησυχείς. Θα μπορείς να παίρνεις και διανυκτέρευση αφού είσαι από Θεσσαλονίκη.
wouolf
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 3:14 am
Επικοινωνία:

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από wouolf »

Και εγω την ιδια αποψη εχω, απλα ειπα μηπως ειναι κανεις απο 305-306 σειρα εκει να μου πει απο προσωπικη εμπειρια :)
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από Nassos »

Γενικώς η Γκατζολία είναι δύσκολη μετάθεση για Τεθωρακισμένα. Συχνά πυκνά υπάρχει έλλειψη επάνδρωσης.
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Νάσο μπερδεύτηκες. Το Πολύκαστρο βρίσκεται στον Ν. Κιλκίς. Είανι 15 χιλιόμετρα από το σπίτι μου και 5 περίπου χιλιόμετρα από τα σύνορα με ΠΓΔΜ.
wouolf
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 3:14 am
Επικοινωνία:

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από wouolf »

Αφου υπαρχουν συνορα κοντα γιατι μου ειπαν οτι δεν μετραει σαν παραμεθωριος και θα παω εβρο μετα απο εκει;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από Nassos »

Markos_Hdi έγραψε:Νάσο μπερδεύτηκες. Το Πολύκαστρο βρίσκεται στον Ν. Κιλκίς. Είανι 15 χιλιόμετρα από το σπίτι μου και 5 περίπου χιλιόμετρα από τα σύνορα με ΠΓΔΜ.


Ναι, το μπερδεύω συνέχειαΕικόνα
Anonymous

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από Anonymous »

34 ema τους παει 3 με 4 μεσα κ 1 εξω, εγκαταστασεις σαν του αυλωνα, αυστηρος δοιηκητης συνταγματαρχης στο βαθμο, διανυκτερευσα ολοι μονο πσκ, εχει παρει την ασκηση με τα αρματα 4με 16 μαιου τη σαρισα παρουσια προεδρου δημοκρατιας πολυ τεντωμα. ειμαι απμα στην 33εμα ακριβως διπλα κτιριο μας παει 1εξω 1μεσα καθε μερα διανυκτερευση, εγκαταστασεις καινουριες.
wouolf
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 3:14 am
Επικοινωνία:

34 ΕΜΑ - Πολύκαστρο

Δημοσίευση από wouolf »

Εγκαταστασεις σαν του Αυλωνα 1η - 2η επιλαρχια; Αμα ειναι ετσι μια χαρα ειναι. Αμα ειναι σαν της 3ης θα ειναι παλουκι.

Ας ειναι και μονο πσκ η διανυκτερευση δεν με χαλαει, γιατι μονο για πσκ αξιζει η διανυκτερευση.

Περπατω μεσα στο δασος και πινω fanta πουτ*** Αυλωνα σε αφηνω για παντα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης