Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
nickthegreek1319
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 10, 2015 1:11 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από nickthegreek1319 »

Ευχαριστώ αδερφέ για την άμεση απάντηση. Λ. Ο. Κ θα δηλώσω στο Πεύκο αλλά και να μην με στείλουν εκεί θεωρώ ύψιστη τιμή για έναν φαντάρο να φοράει τον πράσινο μπερέ οπότε είτε με στείλουν καταδρομέα, είτε πεζοναύτη, είτε αλεξιπτωτιστή θα κάνω ό, τι μπορώ. Αυτό για το κολύμπι ισχύει και για τις υπόλοιπες ε. Δ. Έτσι;(όχι μόνο για λ. Ο. Κ.)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αν γνωρίζεις στοιχειώδες κολύμπι για τις αμφίβιες μοίρες δεν θα έχεις πρόβλημα. Κατά τα άλλα σου είπα μην ανησυχείς.
ΜΑΚ!!!!!

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ΜΑΚ!!!!! »

Τελικά με στείλανε στην ζ μοίρα αμφίβιων καταδρομών. Βρίσκομαι 2 μέρες εδώ και ήδη έχουμε αρχίσει την σκληρή εκπαίδευση και πραγματικά επανδρώνετε από άρτιους ως προς κάθε άποψη οπλίτες και γελάω με κάτι σχόλια από πάνω που λένε ότι η μακ δεν αξίζει και τέτοια. Μέχρι και υποβρύχιες ασκήσεις κάνουν οι επιλεγμένοι από τη μοίρα, και εγώ νόμιζα ότι μόνο στα Ο. Υ. Κ τα κάνανε αυτά. Σίγουρα θα μου μείνει μια τέλεια εμπειρία και προτείνω σε όλους όσους μπορούν, έχουν πίστη και αγάπη για την Πατρίδα να υπηρετήσουν στις ειδικές δυνάμεις!
Άβαταρ μέλους
Koulis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2015 12:52 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Koulis »

Ηθελα να κανω μια ερωτηση ειμαι 17 χρονων 1.79 υψος και 75 κιλα και ειμαι αρκετα γυμνασμενος αν και εχω να αχοληθω 3-4 μηνες με γυμναστικη... Θελω πολυ να παω στους αμφιβιους αλλα ηθελα μια γνωμη με το αν πιστευετε οτι θα αντεξω... Αν κανω για μικρο χρονικο διαστημα γυμναστικη τις 10 ελξεις τις εχω ευκολα και τις 50 καμψεις... Αλλα υπαρχει ενα προβλημα οτι καπνιζω αλλα οχι συνεχεια (μια το αρχιζω μια το κοβω) σαν ποιο εμπειρος καποιος πιστευει οτι θα μορεσω να αντεπεξελθω στην εκπαιδευση συμφωνα με τα στοιχεια τα οποια εχω δωσει;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Koulis έγραψε:Ηθελα να κανω μια ερωτηση ειμαι 17 χρονων 1.79 υψος και 75 κιλα και ειμαι αρκετα γυμνασμενος αν και εχω να αχοληθω 3-4 μηνες με γυμναστικη... Θελω πολυ να παω στους αμφιβιους αλλα ηθελα μια γνωμη με το αν πιστευετε οτι θα αντεξω... Αν κανω για μικρο χρονικο διαστημα γυμναστικη τις 10 ελξεις τις εχω ευκολα και τις 50 καμψεις... Αλλα υπαρχει ενα προβλημα οτι καπνιζω αλλα οχι συνεχεια (μια το αρχιζω μια το κοβω) σαν ποιο εμπειρος καποιος πιστευει οτι θα μορεσω να αντεπεξελθω στην εκπαιδευση συμφωνα με τα στοιχεια τα οποια εχω δωσει;


Μια χαρά θα ανταπεξέλθεις.

Lokatzis

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Lokatzis »

Καλησπέρα Θα ήθελα να μου πει όποιος γνωρίζει λεπτομέρειες από την εκπαίδευση τον αμφίβιων.

Αν γινόταν που ξέρω ότι είναι λίγο δύσκολο ένα σύντομο σχεδιάγραμμα της εκπαίδευσης

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Vasss
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:47 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Vasss »

Θα σου κάνω ένα σύντομο "σχεδιάγραμα" της εκπαίδευσης, αλλά και της γενικότερης καθημερινότητας των αμφίβιων (που ισχύει και για το σύνολο των ειδικών δυνάμεων, όσον αφορά τους έφεδρους) :Αγγαρείες, σκοπέτα, αυπνία, ψιλοκαψωνάκια, κρατήσεις και φυλακές για ασήμαντες αφορμές, ατελείωτες οπλοασκήσεις, πορείες με μπέργκιν (που είναι τζάμπα), καμμιά θαλασσία,50άρα σίγουρα, κάμποσες βολές με m16 (αν είσαι τυχερός μπορεί να ρίξεις και με κανένα μινιμι), ατελείωτες παρελάσεις και αγήματα... Αυτά σε γενικές γραμμές.

Άβαταρ μέλους
Oliki_Katastrofh
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 15, 2017 11:17 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Oliki_Katastrofh »

Ποιο ειναι πιο χαλαρο στους αμφιβιους η Α Ι η Γ ΜΑΚ?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θα έλεγα η Α'ΜΑΚ παραδοσιακά. Ωστόσο η ερώτησή σου, αντιλαμβάνεσαι ότι είναι πολύ γενική και αόριστη. Όλα είναι θέμα Διοικητού. Μην το δένεις κόμπο δηλαδή. Επίσης, φιλική συμβουλή, εάν ετοιμάζεσαι να υπηρετήσεις και ενδιαφέρεσαι για τις καταδρομές, βγάλε απ'τη σκέψη σου το "πιο χαλαρά". Ειδάλλως, επέλεξε να υπηρετήσεις στο Όπλο / Σώμα που θα επιλεχθείς, έτσι ώστε να μην ταλαιπωτηθείς και εσύ, αλλά να μην ταλαιπωρήσεις και τους γύρω σου.

Φιλικά,

Πολίτης

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Πολίτης »

Ειμαι 18 ον Μαϊο παρουσιαζομαι θελω να παω αμφιβιος... Εχει υψηλο βαθμο δυσκολίας;
neos

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από neos »

Καλησπερα παιδια! Θα ηθελα να ρωτησω οσους ξερουν τι παιζει το 2017 στη Χιο γιατι προοριζομαι για τη Γ ΜΑΚ

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης