Αγαπημένο βιντεοπαιχνίδι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Vakinho
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2013 9:12 pm
Επικοινωνία:

Αγαπημένο βιντεοπαιχνίδι

Δημοσίευση από Vakinho »

Μου αρέσει το Counter Strike 1.6 και το Battlefield 2 απο FPS
από αθλητικά παίζω Pro evolution soccer :D
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Αγαπημένο βιντεοπαιχνίδι

Δημοσίευση από TEIN »

Μα φυσικα battlefield 4! Εικόνα
vectorone
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Ιουν 17, 2011 2:23 pm
Τοποθεσία: Κερατσινι
Επάγγελμα: Σχεδιαστης μεσω συστηματων Η/Υ
Επικοινωνία:

Αγαπημένο βιντεοπαιχνίδι

Δημοσίευση από vectorone »

Στην λιστα μου, μετα το αρχικο ποστ μου το 2011, προστεθηκε φετος, το αρρωστο και παρανοϊκα δυσκολο Dark Souls. Δυσκολο κυριως λογω κακης μεταφορας απο κονσολα σε PC (δεν εχω κονσολα, ολα τα λιωνω στο PC) αλλα και φυσικα λογω του οτι δεν εχει ευκολιες μεσα οπως πχ: Χαρτη και Journal κ. Α. Ολοι οι χαρακτηρες (ακομα και οι "καλοι") μπορουν να σκοτωθουν, που σημαινει πως αν καταλαθος σκοτωσεις χαρακτηρα βασικο για την ιστορια του παιχνιδιου, αναγκαζεσαι να ξαναξεκινησεις απο την αρχη. Κανει μονο του autosave, χωρις τη δυνατοτητα να κανεις reload, αλλο save πριν τη μ****ια που εκανες...
Ειναι το μοναδικο παιχνιδι (οχι καινουργιο βεβαια, αλλα τωρα το επαιξα εγω) που φερνει λιγο μια αναμνηση απο τα παλια παιχνιδια, που ο βαθμος δυσκολιας ηταν πολυ ψηλα.

Τοτε που παιζαμε Ghouls'n'Ghosts και καναμε 20 λεπτα με 500 προσπαθειες να περασουμε το πρωτο level και καπου στο 3o ψοφαγε ο χαρακτηρας και ξανα απο την αρχη... Τοτε που λιωναμε Sonic, με μια περασια, χωρις δυνατοτητα save...

Τα FPS, τα σημερινα με αφηνουν παγερα αδιαφορο, εχουν γινει ολα ιδια. Το μοναδικο FPS που φχαριστιεμαι να παιξω ειναι το STALKER και η σειρα METRO. Εχουν εναν ιδιαιτερο χαρακτηρα και δεν ειναι τυπου "ομαδα-μπαινει-γαμει τους παντες-τιναζει τα παντα-σωζει τον κοσμο απο τους κακους Ρωσσους/Ιρακινους/Αφγανους"... Αφου εχει αναλαβει εδω και καιρο τη παραγωγη και διανομη η EA, που τοσα χρονια εχει βγαλει εκατομμυρια και δεν χορταινει, ειναι απολυτα φυσιολογικο το franchise των COD και BF, ποιοτικα να πατωνει...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης