Ποινικό μητρώο για στρατολογική χρήση

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ποινικό μητρώο για στρατολογική χρήση

Δημοσίευση από Anonymous »

Εμενα με ενδιαφερει για την Στρατονομια και αναρωτιεμαι αν θα εχω προβλημα εκει διοτι το λευκο ποινικο μητρωο θεωρειτα μια απο τις προυποθεσεις
aggeloscob
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Φεβ 24, 2010 7:46 pm
Επικοινωνία:

Ποινικό μητρώο για στρατολογική χρήση

Δημοσίευση από aggeloscob »

Αντιγραφο ποινικου μητρωου τυπου Α εν τελει πως το παιρνουμε απο αστυνομια, δικαστηριο η δεν μπορουμε... Ξερει κανεις;
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aggeloscob την Πέμ Ιούλ 29, 2010 2:17 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ποινικό μητρώο για στρατολογική χρήση

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν χρειάζεται να το ζητήσεις. Πλέον η διαδικασία γίνεται ενδοϋπηρεσιακά.

Αντίγραφο ποινικού μητρώου μπορείς να το ζητήσεις από το ΚΕΠ του Δήμου που είσαι εγγεγραμμένος.
m_krbl
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 5:13 am
Επικοινωνία:

Ποινικό μητρώο για στρατολογική χρήση

Δημοσίευση από m_krbl »

Καλησπέρα σε όλους,

Μου ήρθε το χαρτί για υεα και ενδιαφέρομαι για δόκιμος. Εχω διαβάσει πως είναι σημαντικό να έχω καθαρό ποινικό μητρώο το οποίο και εχω. Το θέμα είναι πως στα δικαιολογητικά που πρέπει να προσκομίσω δεν αναφέρει τπτ. Θα πρέπει να πάω να πάρω μια βεβαίωση από την αστυνομία απο μόνος μου;

Ευχαριστώ

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ποινικό μητρώο για στρατολογική χρήση

Δημοσίευση από Nassos »

Όπως αναφέρω παραπάνω, η διαδικασία γίνεται πλέον ενδοϋπηρεσιακά.
jimis

Ποινικό μητρώο για στρατολογική χρήση

Δημοσίευση από jimis »

Να ρωτήσω και εγώ ρε παιδιά αν γνωρίζετε. Για τη δική μου περίπτωση που με γράψαν για οδήγηση μηχανής με ληγμένη ασφάλιση. Με αυτό το παράπτωμα σημαίνει πως δεν έχω πλέον λευκό μητρώο; Γιατί μου είπαν και κάτι σχετικά με μήνυση που θα μου γίνει από το κράτος και θα περάσω και από κάποια δίκη σε λίγα χρόνια. Δεν μπορώ πλέων να δηλώσω δόκιμος Στην περίπτωση που θελήσω;
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Ποινικό μητρώο για στρατολογική χρήση

Δημοσίευση από Terminator »

Το ποινικό μητρώο λερώνεται απο την στιγμή που καταδικαστής για πλημμέλημα/κακούργημα απο ελληνικό ή αλλοδαπό δικαστήριο (με προυπόθεση οτι το αδίκημα για το οποίο καταδικάστηκες στο ξένο κράτος αποτελεί και εδώ εγκληματική πράξη) και φυσικά η καταδικαστική αυτή πράξη θα πρέπει να είναι τελεσίδικη.
Κωστας

Ποινικό μητρώο για στρατολογική χρήση

Δημοσίευση από Κωστας »

Εγώ έχω πάρει κάποιες πινες για πλιμελιμα με δέχεται ο στρατός ; ας απαντήσει κάποιος που ξέρει

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες