Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν χρειάζεται να ανακοινωθούν επίσημα, εδώ και 1 μήνα γελάει το σύμπαν με τα αίσχη τους.
Ελλην καταδρομεας
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τρί Σεπ 03, 2013 5:18 pm
Τοποθεσία: αρχιλοχιας-ΣΜΥ
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Ελλην καταδρομεας »

Ποσες και ποιες ειναι οι σχολες για να μπεις στο λιμενικο και ποια η καλυτερη για να μεταβεις μετα προς ΜΥΑ;
Άβαταρ μέλους
Kostas17
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2011 8:05 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Kostas17 »

Σχολή Δοκίμων Σημαιοφόρων Λιμενικού Σώματος (Σ. Ν. Δ.)

Σχολή Δοκίμων Υπαξιωματικών Λιμενικού Σώματος (Σ. Μ. Υ. Ν. Ή Πόρος)

Σχολή Λιμενοφυλάκων (Σχολή Λιμενοφυλάκων ή Πόρος)

Αν "το 'χεις " από παντού πας Μ. Υ. Α.

thepas

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από thepas »

"αν το χεις"; ... το μεσον !πας πιο γρηγορα ΜΥΑ...

Άβαταρ μέλους
expedition
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2011 2:55 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από expedition »

thepas έγραψε:"αν το χεις"; ... Το μεσον !πας πιο γρηγορα ΜΥΑ...

Δεν υπάρχει αυτό που λες. Όταν υπάρχει σχολείο ζητήται εκδήλωση ενδιαφέροντος από τα στελέχη - δηλώνεις και αν είσαι κατάλληλος να ανταπεξέλθεις ψυχικά και σωματικά προχωράς κανονικά.
Tzoulianna
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2014 2:50 pm
Επάγγελμα: Πολιτης
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Tzoulianna »

Παιδια καλησπερα. ενδιαφερομαι για τη ρποκηρυξη π προκειται να βγαλει το λιμενικο σωμα γ λιμενοφυλακες. ειμαι αποφοιτος ΑΔΙ Κ εν εξελιξει μεταπτυχιακη φοιτητρια.. ξερετε αν μπαινοντας ως λιμενοφυλακας μπορω μετα να μεταπηδησω σε αξιωματικος τ λιμενικου; Οπως γινεται στο στρατο με τους υπαξιωματικους; Επισης οι λιμενοφυλακες εχουν μεταθεσεις κτλ; Ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
ηλεκτρα15
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Σεπ 02, 2013 8:31 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από ηλεκτρα15 »

Tzoulianna έγραψε:Παιδια καλησπερα. Ενδιαφερομαι για τη ρποκηρυξη π προκειται να βγαλει το λιμενικο σωμα γ λιμενοφυλακες. Ειμαι αποφοιτος ΑΔΙ Κ εν εξελιξει μεταπτυχιακη φοιτητρια. Ξερετε αν μπαινοντας ως λιμενοφυλακας μπορω μετα να μεταπηδησω σε αξιωματικος τ λιμενικου; Οπως γινεται στο στρατο με τους υπαξιωματικους; Επισης οι λιμενοφυλακες εχουν μεταθεσεις κτλ; Ευχαριστω!


καλησπερα. Εχουν μεταθεσεις. Ψαξε λιγο και βρες το πδ να δεις τι λεει. Απο κει και περα πρεπει να βγει αλλη προκ υπαξ ή αξ για να δωσεις ως λφ με πτυχιο. Το οριο ηλικιας αλλαζει οταν δινεις ως εν ενεργεια λφ. Αλλα γιατι εβαλες εδω την απορια σου; Επισης αν εψαχνες λιγο στην προκ λφ τα λεει.
and so will the world end,I think,a victim of love rather than hate.For love's ever been the more destructive weapon
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Tzoulianna έγραψε: ξερετε αν μπαινοντας ως λιμενοφυλακας μπορω μετα να μεταπηδησω σε αξιωματικος τ λιμενικου; Οπως γινεται στο στρατο με τους υπαξιωματικους; Επισης οι λιμενοφυλακες εχουν μεταθεσεις κτλ; Ευχαριστω!


Όσον αφορά την πρώτη σου ερώτηση σου είχαν ήδη απαντήσει παιδιά που γνωρίζουν στο αντίστοιχο νήμα για την προκήρυξη των ΛΦ.

Μήπως δεν σε κάλυψαν;

Όσον αφορά την δεύτερη ερώτηση σου φυσικά και έχουν μεταθέσεις οι ΛΦ.

Διάβασε το Μεταθέσεις Λιμενικών

IKARUS
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2014 1:19 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από IKARUS »

Γειά σας! Γνωρίζει κάποιος εάν στον προϋπολογισμό του 2015 που κατατέθηκε χθες από το Υπυργείο Ναυτιλίας, προβλέπονται προσλήψεις στο Λιμενικό; Ευχαριστώ!
zero

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από zero »

Καλησπερα θελω να συμμετασχω στη προκυρηξη των Λιμενοφυλακων! Εχω Γ2 Ισπανικα και θελω να παρω αντιστοιχο στα αγγλικα που εχω Β2. Καπου εδω μεσα ειχε αναφερθει οτι υπαρχουν Εξετασσεις ανα 15 μερες. Μπορειται να μου πειτε ποιες ειναι. Σας ευχαριστω!
lionslaw

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από lionslaw »

zero έγραψε: Καλησπερα θελω να συμμετασχω στη προκυρηξη των Λιμενοφυλακων! Εχω Γ2 Ισπανικα και θελω να παρω αντιστοιχο στα αγγλικα που εχω Β2. Καπου εδω μεσα ειχε αναφερθει οτι υπαρχουν Εξετασσεις ανα 15 μερες. Μπορειται να μου πειτε ποιες ειναι. Σας ευχαριστω!
Μάλλον θα αναφέρεσαι στο toeic. Οι εξετάσεις πραγματοποιούνται κάθε εβδομάδα σε Αθήνα και κάθε 2 εβδομάδες σε Θεσσαλονίκη. Έχεις το δικαίωμα να ξανασυμμετάσχεις στην εξέταση, αν δεν πιάσεις την προσδοκώμενη βαθμολογία που θα ήθελες, μετά από 30 ημερες. Αυτά από μένα, αν δν έχει αλλάξει τίποτα. Καλύτερα όμως να ρωτήσεις σε ένα φροντιστήριο ξένων γλωσσών που τα γνωρίζουν από πρώτο χέρι. Μπορείς επίσης να ψαχτείς και στο ίντερνετ
Eirini919
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 20, 2015 10:53 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Eirini919 »

Γεια σας θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις, καταρχήν ειμαι 17 χρόνων και σκέφτομαι να πάω στην σχολή Λιμενοφυλάκων στον πειραια (οποίος ξέρει κάτι για την σχολή ας μου πει) Εικόνα αν τελειώσω την σχολή μετά επιλέγω εγώ που θέλω να παω; Δηλαδή σε οποίο νησί θέλω?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Eirini919 έγραψε:Γεια σας θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις, καταρχήν ειμαι 17 χρόνων και σκέφτομαι να πάω στην σχολή Λιμενοφυλάκων στον πειραια (οποίος ξέρει κάτι για την σχολή ας μου πει) Εικόνα αν τελειώσω την σχολή μετά επιλέγω εγώ που θέλω να παω; Δηλαδή σε οποίο νησί θέλω;


Σχολή Λιμενοφυλάκων

Μεταθέσεις Λιμενικών

Εάν όμως θες την γνώμη ενός αρκετά μεγαλύτερου σου και φυσικά και με σχετική εμπειρία, προς το παρόν διάβαζε τα μαθήματα σου, δώσε πανελλήνιες και αν πραγματικά θέλεις τόσο πολύ να φορέσεις στολή δώσε για Αστυνομία ή Στρατιωτικές Σχολές. Το λιμενικό προς το παρόν δεν έχει μπει στο μηχανογραφικό και κατά τη γνώμη μου θα καθυστερήσει αρκετά να γίνει κάτι τέτοιο. Εννοείται πως δεν βγαίνουν και προκηρύξεις τα τελευταία χρόνια επίσης.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες