ΥΕΑ (ΣΕΑ): Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιάννης

ΥΕΑ (ΣΕΑ): Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλησπέρα παιδιά θέλω να γίνω δόκιμος στο στρατό αλλά μπαίνω στο ναυτικό διάβασα ότι στο ναυτικό πρέπει να έχεις πτυχίο ιατρικής η ένα δίπλωμα πλοιάρχου δεν θυμάμαι καλά Τεσπα εγώ δεν έχω τπτ από αυτά . Γίνεται με κάποιο τρόπο να γίνω δόκιμος και αν ναι πως ; ευχαριστώ
Δημήτρης Οικονομακης

ΥΕΑ (ΣΕΑ): Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Δημήτρης Οικονομακης »

Πάνε πάνω από δέκα χρόνια. Η πιο άχρηστη και αντιπαραγωγική πέρα από δυσάρεστη χρόνια της ζωής μου. Διοποι γίνονται οι απόφοιτοι ιατρικής και εμποροπλοιαρχων και όσοι έχουν μεταπτυχιακό. Τουλαχιστον στην πράξη, καθώς νομικά όλα είναι φλου και ρυθμίζονται από εσωτερικούς κανονισμούς ως επι το πλείστον. Αν δεν έχεις μέσο, σε διατάζουν 19χρόνοι βλάχοι ναύτες, απόφοιτοι γυμνασίου. Επιπλέον οι κελευστες βλέπουν ότι έχετε ίδιο βαθμό και κομπλεξάρονται και σου κάνουν καψώνια. Παιδιά δηλώστε όσο λιγότερα προσόντα κρατήστε χαμηλό προφίλ και απλά κάντε υπομονή.
Διογένης

ΥΕΑ (ΣΕΑ): Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Διογένης »

Καλησπέρα σας!

Η ερώτηση μου απευθύνεται σε Πλοίαρχους συναδέλφους του Εμπορικου Ναυτικού.

1. Εάν πάω ΣΕΑ σε πλοίο, Ρ/Κ κλπ, πόσο Παραγωγίσιμη θαλάσσια υπηρεσία γράφω ακριβώς; Έχει κάτι έξτρα;
2. Εάν πάω ΣΕΑ αλλά ΔΕΝ είμαι σε πλοίο, πόσο Παραγωγίσιμη θαλάσσια υπηρεσία γράφω ακριβώς;

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ, και καλή θητεία σε όλους μας! Α
Διογένης

ΥΕΑ (ΣΕΑ): Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Διογένης »

Καλησπέρα σας!

Η ερώτηση μου απευθύνεται σε Πλοίαρχους συναδέλφους του Εμπορικου Ναυτικού ή και άλλους που γνωρίζουν.

1. Εάν πάω ΣΕΑ σε πλοίο, Ρ/Κ κλπ, πόσο Παραγωγίσιμη θαλάσσια υπηρεσία γράφω ακριβώς; Έχει κάτι έξτρα;
2. Εάν πάω ΣΕΑ αλλά ΔΕΝ είμαι σε πλοίο, πόσο Παραγωγίσιμη θαλάσσια υπηρεσία γράφω ακριβώς;

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ, και καλή θητεία σε όλους μας
Θάνος

ΥΕΑ (ΣΕΑ): Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Θάνος »

Καλησπέρα φίλε μου!Είδα το μήνυμα σου στη σελίδα σχετικά με τη θητεία σαν Σ. Ε. Α και επειδή ψάχνομαι τελευταία Αλλά δε πολύ βγάζω άκρη μήπως γνωρίζεις εάν είναι 17 ή 14 μήνες και εάν η υπηρεσία (7-8 μήνες) μπορούμε να τη χρησιμοποιούμε σαν προαγωγίσιμη;

Καλό Σαββατοκύριακο!

Μαρκος

ΥΕΑ (ΣΕΑ): Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Μαρκος »

Γεια σας. Έχω τελειώσει ΑΕΝ , έχω το δίπλωμα πλοιάρχου Γ αλλά χωρίς να έχω 18 μήνες θαλάσσια υπηρεσία. Θα μπορέσω να πάω ΣΕΑ χωρίς τη 18 μη η υπηρεσία. Δεν έχω μπαρκάρει σαν Ανθυπας. Επίσης οι εξετάσεις στα μάτια ποσό αυστηρές είναι; Με 1,00 κι 1,25 θα βγω Ι1 ή Ι2. οποίος ξέρεις ας βοηθήσει. Ή αν πήγε κάποιος το τελυεταιο χρόνο να ξέρει
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες