Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
stefa191
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Φεβ 11, 2015 3:12 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από stefa191 »

Κοιτα ειχα παρει καμια 10 αρια φορες και ηταν κατειλημενο. Στην 11 χτυπουσε και βγηκε μια μουσικη και μου ειπε μυνημα οτι ειμαι σε αναμονη. Απαντησε μια γυναικα.
Παρ ολα αυτα επικοινωνησα με το ΚΨΥ που μου εδωσε τη γνωματευση, και μου ειπαν να περασω μαλλον μπορουν να μου δωσουν αντιγραφο.
Νομιζα πιο γρηγορα θα μου κλεισουν ραντεβου, κοντευω να σκασω απο το αγχος μεχρι τοτε.
ti4ti5
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιαν 28, 2015 5:34 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από ti4ti5 »

Πήγα σήμερα το πρωί και όντως υπάρχει ανακοίνωση που λέει όσοι έχουν παραπεμπτικό για επιτροπή να περάσουν 25 μέρες μετά από την έκδοσή του.Εμένα είχαν φτάσει τα χαρτιά από την Στρατολογία οπότε με δέχτηκαν και μου έδωσαν την αναβολή. Μου είπαν πως θα έρθει χαρτί στο σπίτι μετά από έναν μήνα.

Επίσης με ρώτησε τι ασθένεια έχω και μου ζήτησε την γνωμάτευση του γιατρού μου που είχα μαζί αλλά δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο (εφόσον υπήρχε και γνωμάτευση του γιατρού από το 401 την οποία έδωσα στην Στρατολογία).

Η διαδικασία πάντως ήταν απλή και δεν είχε αναμονή (10 λεπτά περίμενα στην ουρά).

Αγγελος

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από Αγγελος »

Παιδια καλησπερα... Ειμαι στο πολεμικο πλοιο σε φραγατα εδω και δυο μηνες και θελω να παω αναβολη για οικονομικους λογους κυριως αλλα γενικα εχω φρικαρει... Που παω στο πλοιο στον οπλονομο; Η εξω καπου?
guest

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από guest »

Μόλις πέρασα από την επιτροπή. Δεν μου είπαν πότε θα μου έρθει το χαρτί της απάντησης. Είναι όντως ένας μήνας όπως ανέφερε ο φίλος πιο πάνω;
guest

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από guest »

Φιλε τι ακριβως εγινε στην επιτροπη σε εξετασαν;
cuervo

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από cuervo »

Είστε σοβαροί; Η επιτροπή δεν εξετάζει απλά επικυρώνει την απόφαση του γιατρού, πόσες φορές θα το γράψουμε; Και μην πείτε πως έχετε άγχος, δεν είναι άγχος αυτό, τεμπελιά και βαρεμάρα είναι.
guest

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από guest »

Πήρα 6-μήνη αναβολή λόγω παθολογικού θέματος. Κανονικά έμπαινα Μάρτη. Τώρα θα με καλέσουν Σεπτέμβρη ή Νοέμβρη; Επίσης είχα επιλεγεί πεζικό. Αυτό μπορεί να αλλάξει;
stefa191
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Φεβ 11, 2015 3:12 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από stefa191 »

Περασα απο επιτροπη σημερα στο 424 και μια χαρα εξεταζει. Παρ οτι λενε οτι δεν σε εξεταζει η επιτροπη, μπηκα μεσα μου ειπαν να κατσω και αρχισαν τις ερωτησεις. Τι προβλημα εχεις; Με τι ασχολεισαι; Πως συντηρησαι;
Με ρωτησαν αυτα τα τρια πραγματα και μου ειπαν τελικα "ενταξει μπορεις να φυγεις". Τωρα δεν ξερω αν την πηρα την 6μηνη αναβολη τελικα η οχι.
Ισως αν τους πας κανα τομο χαρτια οτι παρακολουθεισαι απο ιατρο, ισως και να μην ρωτησουν.
guest-star

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από guest-star »

Ρε cuervo εκατο ατομα σου λενε οτι η επιτροπη δεν επικυρωνει απλα την αποφαση του γιατρου και πολλες φορες αλλαζει και την αποφαση γιατρων δηλαδη ψεματα λενε οι αλλοι δεν ξερω αν ειναι παρανομο η οχι παντως δεν την επικυρωνει απλα ειρωνευται και κανει καταχρηση εξουσιας σε αρρωστους ανθρωπους
cuervo

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από cuervo »

Βρε παιδιά η επιτροπή εννοείται πως σε ρωτάει μερικά πράγματα, αλλά δεν αλλάζει την απόφαση του γιατρού, για τα μάτια του κόσμου σε ρωτάει πράγματα που απλά είναι μια τυπική διαδικασία.

Γιατροί είναι οι άνθρωποι που αποτελούν την επιτροπή αλλά δεν αλλάζουν την αρχική γνωμάτευση.

Νεος

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από Νεος »

Ερώτηση και απο εμένα. Σήμερα πήγα φρουραρχείο και πείρα παραπεμπτικό για 414 ψυχιατρικό. Μίλησα με τον γιατρό, μου έδωσε απαλλαγή Ι5 για λόγω κατάθλιψης. Το πήγα στο φρουραρχείο και αυτό με την σειρά του μου έδωσε το χαρτί για να το πάω στο ρούφ αναγράφοντας πάνω το Ι5 και την γνωμάτευση του στρατιωτικού γιατρού. Διαβάζοντας κάποια μηνύματα εδώ αγχώθηκα γιατί είδα ότι ακολουθεί και η επιτροπή απαλλαγών μετά. Τι γίνεται εκεί; Εγώ να σημειώσω ότι δεν έχω κάποιο χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο καθώς δεν έχω νοσηλευτεί η παρακολουθηθεί, πάντα φοβόμουν μην με γεμίσουν με χάπια κλπ, παρά μόνο στο βιβλιάριο υγείας μου, μία φορά που είχα πάει το 2013 σε ψυχίατρο ΙΚΑ και του μίλησα και μου έγραψε ηρεμιστικά χάπια φαίνεται η συνταγή του, και απο τότε δεν ξαναπάτησα, δεν ήθελα και άλλα χάπια. Υπάρχει περίπτωση να μου αλλάξουν την απαλλαγή η επιτροπή; Τι προτείνετε; Δεν ξέρω αν θα αντέξω εκεί μέσα δεδομένου ότι είμαι ήδη πολύ πιεσμένος ψυχολογικά και είμαι στα όρια μου.

Νέος

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από Νέος »

Κάποια απάντηση; Ευχαριστώ
κάποιος

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από κάποιος »

Στην επιτροπή απαλλαγών να πας με τους γονείς σου. Παράλληλα, πάρε από κάποιον ιδιώτη ψυχίατρο κάποια γνωμάτευση, αν δεν θες από νοσοκομείο.
Mafia27

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2015)

Δημοσίευση από Mafia27 »

Ευχαριστω τα παιδια του φορουμ για την πολυ σημαντικη δουλεια που κανουν ενημερωνοντας μας. Χωρις να χρειαστει να ρωτησω οτιδηποτε και διαβαζοντας τα σχετικα τοπικ, εκανα τη διαδικασια για 6μηνη αναβολη μεσω φρουραρχειου (εμπαινα γ εσσο μαιου) χωρις χαρτια απο γιατρους και ολα κυλησαν ομαλως. Για προσωπικους λογους επρεπε να μπω σε λιγο καιρο. Να στε καλα ολοι
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες