Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2012)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2012)

Δημοσίευση από dn24 »

Θοδωρης έγραψε:

Φιλε θα σου πω ακριβως τι εγινε.[... ]



Κοίτα επειδή είμαι πρώην Στρατιωτικός, ξέρω ότι σε άλλες περιπτώσεις όταν θέλεις επανεξέταση για το ίδιο πρόβλημα υγείας μετά απο ορισμένο διάστημα, μπορείς να επαναλάβεις την διαδικασία. Άστον να λέει. Θα πάς στο Φρουραρχείο, και θα προσπαθήσεις να τους πείσεις (στην ανάγκη θα δεις και τον φρούραρχο) για να σου δώσουν εκ νέου παραπεμπτικό για επανεξέταση. Θα τους εξηγήσεις πλήρως την κατάσταση, θα πάρεις μαζί σου το χαρτί του ψυχιάτρου το οποίο καλό θα ήταν να αναγράφει επάνω πως δεν μπορείς να μείνεις στο στρατόπεδο, και ίδωμεν. Για ότι νεότερο ενημέρωσε μας εαν το επιθυμείς.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Θοδωρης

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2012)

Δημοσίευση από Θοδωρης »

Σε ευχαριστώ για την πολύτιμη απάντηση σου. Αυτο που σκοπεύω να κάνω είναι να ξαναπαω στο φρουραρχειο αλλα με την μητέρα μου. Φυσικά και την όλη κατάσταση θα την αναλάβει αυτήν αυτή τη φορά. Είμαι 31 χρόνων και παίρνω μια σακούλα φάρμακα κάθε μήνα. Το βρίσκω αδιανόητο οι γιατροί μετα απο πενταλεπτη εξέταση να αποφασίζουν χωρίς καμμιά υπευθυνότητα την καταληλοτητα της υγείας μου αγνοώντας την γνωμάτευση του γιατρού μου. Μάλιστα ένας μέσα στην επιτροπή αναιδεστατος υπανθρωπος όταν τους έλεγα ότι θα επηδεινωθη η υγεία μου γελούσε. Πως θα ήθελα να του κόψω το γέλιο ξεριζωνοντας του το κεφάλι. Δεν έχω κάτι με τους στρατιωτικούς η το στρατό. Ίσα ίσα τους σεβομε αφάνταστα. Δυστυχώς πιστεύω ότι πραγματικά δεν υπάρχει ελπίδα. Επειδή μένω θεσσαλονικη αλλα επειδή είμαι γραμενος στην λαρισα πήγαινα εκει για την διαδικασία μήπως θα είδανε καλύτερα να πάω στο φρουραρχειο Θεσσαλονίκης;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2012)

Δημοσίευση από dn24 »

Θοδωρης έγραψε:Επειδή μένω θεσσαλονικη αλλα επειδή είμαι γραμενος στην λαρισα πήγαινα εκει για την διαδικασία μήπως θα είδανε καλύτερα να πάω στο φρουραρχειο Θεσσαλονίκης;


Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στο Φρουραρχείο Θεσσαλονίκης και να σου απαντήσουν υπεύθυνα στο ερώτημα σου.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Θοδωρης

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2012)

Δημοσίευση από Θοδωρης »

Γεια σας. Εχω γραψει την περιπτωση μου παραπανω.Τελικα θα παρουσιαστω στο Μεσολογγι για να γινει η τελικη μου κριση μεσα απο το στρατοπαιδο. Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει ποια ειναι η διαδικασια;

Απο οτι ξερω εγω θα παρουσιατω Με συνοδο και θα με στειλουνε στο 414 η στο 424 για κριση τελικη...

Εχω μερικες ερωτησεις και αν καποιος μπορει ας τις απαντησει...

1) Μπορει ο συνοδος μου να με ακολουθει παντου; Μεσα στο στρατοπεδο;

2) Τι γινετε αν ο γιατρος του 414 η 424 η επιτροπη αποφασισουνε Ι4; Δεν μπορω μετα να ξανακριθω; Θα με κρατησουνε με το ζορι;

Ευχαριστω

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2012)

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Ναι
2. Μπορείς να ξανά κριθείς.
Θοδωρης

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2012)

Δημοσίευση από Θοδωρης »

Γεια σας, Τελικά πήρα την απαλλαγη μέσω στρατοπέδου. Τελικά απο ότι κατάλαβα για απαλλαγη μόνο μετα απο κατάταξη σου την δινουν. Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες