Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
γιαννης..,

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από γιαννης.., »

κοιτα, αυτο που που εννοω ειναι οτι θα χασω ενα χρονο αδικα και αυτο που ειπα το παρεξηγησε; ς.. απο την αλλη συμφωνω με αυτο που λες..
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από Avatar »

Αν βάλεις βύσμα θα σου πάρει τη θέση κάποιο μεγαλύτερο βύσμα κάποια στιγμή, η πικρία εκείνη την ώρα είναι χειρότερη.
Και βύσματα τέτοιου είδους, σε σχολές είναι ελάχιστα. Δώσε με απολυτήριο αν δεν περάσεις
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από D.Y.K »

γιαννης. έγραψε: οκ, ευχαριστώ. Σημερα με το τελευταίο μαθημα που εγραψα δεν νομιζω να πιασω τα 11 αλλα αποκλειεται να'χω γραψει κατω απο 10 χιλιαδες, καπου ενδιαμεσα. Τελος παντων. Αν και δεν ειμαι και πολυ υπερ με αυτη την κινηση, αλλα θεωρω βλακεια να μην περασω και να ξαναδινω του χρονου, μηπως πρεπει να ψαχτω αν υπαρχει κανενα βυσμα ωστε να μην το διακινδυνευω; Η μηπως το βισμα βοηθαει μονο για εισαγωγη με απολυτηριο;
Βάλεις δεν βάλεις βύσμα αν δεν περάσεις μέσω πανελληνίων και δώσεις με το απολυτήριο και φυσικά δεν πιάνεις τα μόρια, απλά δεν θα περάσεις! Ο βαθμός του απολυτηρίου σου παίζει ρόλο και το αν έχεις πτυχίο ξένης γλώσσας (γιατί μοριοδοτείται επιπλέον΄). Απο φέτος ίσως γίνει απαραίτητο και το πτυχίο Αγγλικών για να έχεις την δυνατότητα να δώσεις μέσω απολυτηρίου. Θα φανεί σε λίγες μέρες που θα βγει η προκήρυξη. Μην διαβάζω χαζά! Φιλικά
μιχαλησ

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από μιχαλησ »

Γεια σας παιδια! Θελω να δωσω φετος με το απολυτηριο και θα ηθελα να μου πειτε αν εχω καμια πιθανοτητα να περασω! Βγαζω 15.7 μαζι με τα αγγλικα, εχω πολυτεκνια και ειμαι απο γενικο λυκειο.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από dn24 »

μιχαλησ έγραψε:Γεια σας παιδια! Θελω να δωσω φετος με το απολυτηριο και θα ηθελα να μου πειτε αν εχω καμια πιθανοτητα να περασω! Βγαζω 15.7 μαζι με τα αγγλικα, εχω πολυτεκνια και ειμαι απο γενικο λυκειο.


Mιχάλη, πέρυσι η βάση εισαγωγής για τους υποψηφίους με απολυτήριο, ήταν 15,900 για τους μεν πλοιάρχους, και 16,000 μόρια για τους δε μηχανικούς. Φέτος, αναμένεται αύξηση της βάσης αυτής, λόγω της αύξησης της μοριοδότησης στα Αγγλικά, αλλά και της αυξημένης ζήτησης που θα έχει η σχολή. Αν δεν άνηκες σε ειδική κατηγορία (πολυτεκνία), θα σου έλεγα πως θα είχες ελάχιστες ελπίδες. Τώρα απλώς έχεις κάπως καλύτερες ελπίδες, όμως θα είσαι με τη ψυχή στο στόμα μέχρι τελευταίας στιγμής. Δεν θέλω να σε γεμίσω με ψεύτικες ελπίδες, δήλωσε εσύ συμμετοχή βεβαίως, και καλή σου επιτυχία.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
vasiliki_

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από vasiliki_ »

Γεια σας! Με 9,680 μόρια γενικο λύκειο τι ελπίδες εχω; Ευχαριστώ πού!
Αλεξανδρα

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από Αλεξανδρα »

Με 16,9 απολυτηριο μαζι με lower τι πιθανοτητες εχω για πλοιαρχων; Γιατι αλλοι μου λενε οτι περνουν απο 17 και αλλοι απο 15,9. Πειτε μου σας παρακαλωΕικόναΕικόνα
ΑΝΤΙΓΟΝΗ Κ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιουν 05, 2013 4:41 pm
Τοποθεσία: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
Επάγγελμα: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από ΑΝΤΙΓΟΝΗ Κ »

16,9 απολυτήριο σημαίνει 16900 μόρια + 2000 μόρια (lower) = 18900. Η περυσινή βάση για τα ΓΕΛ ήταν 17100. Λογικά έχεις εξαιρετικές πιθανότητες.
γιαννης

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από γιαννης »

για σας.. εχω δωσει πανελληνιες απο γενικο και εχω βγαλει 10.400μορια.. εχω πιθανοτητες να μπω στους πλοιαρχους; επισης ειμαι και τριτεκνος..
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αλεξανδρα έγραψε:Με 16,9 απολυτηριο μαζι με lower τι πιθανοτητες εχω για πλοιαρχων; Γιατι αλλοι μου λενε οτι περνουν απο 17 και αλλοι απο 15,9. Πειτε μου σας παρακαλωΕικόναΕικόνα


-16900 συγκεντρώνεις μαζί με τα 2.000 μόρια που δίνει το lower ή 16900 συγκεντρώνεις μόνο από το απολυτήριο χωρίς να έχεις συνυπολογίσει τα του lower;

Δεν μας το ξεκαθαρίζεις για να σου δώσουμε μια απάντηση.

Σ.Ψ

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από Σ.Ψ »

Εχω χαμηλο απoλuτηριο 11.1 + proficiency που δινει 2500, και εχω κανει θητεια στο πολεμικο ναυτικο που μου δινει 2000. Συνολο 15.6 εχω πιθανοτητα να μπω στην κατηγορια μηχανικων;
ΒΑΣΙΛΗΣ

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣ »

Ειμαι αποφοιτος επαλ α΄και εχω δηλωσει και με το απολυτηριο κι με τις πανελλαδικεσ για εμπορικο ναυτικο. εχω 11,66 μορια και 14,4 απολυτηριο και αγγλικα καλης γνωσης. εχω πιθανοτητες να εχω περασει σε καμια σχολη ; ευχαριστώ προκαταβολικά !
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:Ειμαι αποφοιτος επαλ α΄και εχω δηλωσει και με το απολυτηριο κι με τις πανελλαδικες για εμπορικο ναυτικο. Εχω 11,66 μορια και 14,4 απολυτηριο και αγγλικα καλης γνωσης. Εχω πιθανοτητες να εχω περασει σε καμια σχολη ; Ευχαριστώ προκαταβολικά !


Ναι έχεις πιθανότητες! Εικόνα

P.S

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από P.S »

Παιδια που μπορω να μαθω σε ποια πολη περασα;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες