Σχολείο Μαχητή

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από D.Y.K »

lepida έγραψε:Μηπως ξερει κανεις να μου πει στην 8αρα σε ποιο σημειο βαζουμε το σχολειο μαχητη και το διακριτικο παραμεθοριου.


Το διακριτικό για την παραμεθώριο θα το βάλεις στο δεξί σημείο της στολής σου ενώ διακριτικά για τα διάφορα σχολεία (Μαχητή, Αλεξιπτωτιστών κλπ) μπαίνουν απο αριστερά πάνω απο το όνομα Εικόνα
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από Lxias »

D.Y.K έγραψε:
lepida έγραψε:Μηπως ξερει κανεις να μου πει στην 8αρα σε ποιο σημειο βαζουμε το σχολειο μαχητη και το διακριτικο παραμεθοριου.
Το διακριτικό για την παραμεθώριο θα το βάλεις στο δεξί σημείο της στολής σου ενώ διακριτικά για τα διάφορα σχολεία (Μαχητή, Αλεξιπτωτιστών κλπ) μπαίνουν απο αριστερά πάνω απο το όνομα Εικόνα
Φίλε μου Δ. Υ. Κ έχεις μπερδευτεί λιγο. Το διακριτικό παραμεθορίου ορθώς απάντησες απο την δεξιά μεριά. Το διακριτικό όμως του Σχολείου μαχητή φέρεται και αυτό απο την δεξιά μεριά. Πάγια Διαταγή 4-3/2008/ΓΕΣ/ΔΕΚΠ/3α περί ΕΠ. ΟΠ και εκπαιδεύσεως. Σας έχω πει ο σωστός ΕΠΟΠ είναι ο διαβασμένος. Φίλε μου Δ. Υ. Κ θυμήσου που μπαίνει το Σχολείο Καταδρομών και το ΣΠΕΠΟΠΕΔ. Φιλίκα απο έναν ΕΠ. ΟΠ με 10 έτη στον Ε. Σ.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνιση Lxias.

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Μια διευκρίνιση μόνο εντελώς φιλικά, είναι ΣΠΕΕΠΟΠΕΔ (Σχολείο Προκεχωρημένης Εκπαίδευσης Επαγγελματιών Οπλιτών Ειδικών Δυνάμεων) και όχι ΣΠΕΠΟΠΕΔ.

Σ'ευχαριστώ και καλή δύναμη στο έργο σου Εικόνα
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από Lxias »

D.Y.K έγραψε: Σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνιση Lxias. Έχεις απόλυτο δίκιο. Μια διευκρίνιση μόνο εντελώς φιλικά, είναι ΣΠΕΕΠΟΠΕΔ (Σχολείο Προκεχωρημένης Εκπαίδευσης Επαγγελματιών Οπλιτών Ειδικών Δυνάμεων) και όχι ΣΠΕΠΟΠΕΔ. Σ'ευχαριστώ και καλή δύναμη στο έργο σου Εικόνα
Έχεις δίκιο ΔΥΚ, εκ παραδρομής ξέχασα ένα Ε. Αλλά απο την άλλη δεν κρίνουμε ποτέ ανώτερο, ΣΚ 20-1. Χαχαχαχαα πλάκα σου κάνω οκ.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ο σεβασμός μου πρός το πρόσωπό σου είναι γνωστός φίλτατε Lxias. Χεχε
joker1981

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από joker1981 »

Παιδια μια ερωτηση, μου ηρθε σημα να περασω σχολειο μαχητη Στον ΑΥΛΟΝΑ. Ειμαι 4 σειρα και επιδη ελειπα σε αποστολη περσυ πρεπει να περασω φετος αλλιως δεν μονιμοποιουμαι. Ειναι 8 ευδομαδες μου ειπαν, γιατι 8 ομως; Ενω ολη η σειρα μου περσυ περασε 4 ευδομαδες. Ευχαριστω εκ των προτερων
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γιατί τόσο διαρκεί το Σχολείο φίλε μου σύμφωνα με το πρόγραμμα Εκπαιδεύσεως.
Άβαταρ μέλους
Kwnstantinos Beg
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 2:08 am
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από Kwnstantinos Beg »

Στο σχολειο μαχητη μπορουν να συμμετεχουν και αποφοιτοι της ΣΝΔ;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Kwnstantinos Beg έγραψε:Στο σχολειο μαχητη μπορουν να συμμετεχουν και αποφοιτοι της ΣΝΔ;


Όχι φίλε μου. Το Σχολείο απευθύνεται μόνο σε Επαγγελματίες Οπλίτες του Στρατού Ξηράς.
joker1981

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από joker1981 »

Παιδια θα περασω σχολειο μαχητη στον ΑΥΛΩΝΑ για 2 μηνες. Αξιζει να μεινω μεσα στο στρατοπεδο, οι εγκαταστασεις ειναι καλες; Τα νοικια ποσο πανε στον Αυλωνα γνωριζει κανεις; Επισης το διακριτικο αποστολων σε ποιο σημειο το βαζουμε και αν χρειζεται να το βαλω αυτο στο σχολειο. Ευχαριστω εκ των προτερων
slau

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από slau »

Γεια σας.Yπηρετησα το 2008 τυφεκιοφορος πεζοναυτης 12 μηνες.3 μηνες κεντρο ΚΕΝ, ΠΕΝ ειδικοτητα και τα σχετικα.Aυτη τη στιγμη υπηρετω στην πολεμικη αεροπορια με ειδικοτητα αμυνης αεροδρομιων ως ΕΠΟΠ. Μπορω να φερω το διακριτικο του μαχητη στη στολη μου; Ευχαριστω προκαταβολικα.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από D.Y.K »

slau έγραψε:Γεια σας.Yπηρετησα το 2008 τυφεκιοφορος πεζοναυτης 12 μηνες.3 μηνες κεντρο ΚΕΝ, ΠΕΝ ειδικοτητα και τα σχετικα.Aυτη τη στιγμη υπηρετω στην πολεμικη αεροπορια με ειδικοτητα αμυνης αεροδρομιων ως ΕΠΟΠ. Μπορω να φερω το διακριτικο του μαχητη στη στολη μου; Ευχαριστω προκαταβολικα.


Όχι δεν μπορείς να το φέρεις εφόσον δεν έχεις περάσει Μαχητή.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από dn24 »

slau έγραψε:Γεια σας.Yπηρετησα το 2008 τυφεκιοφορος πεζοναυτης 12 μηνες.3 μηνες κεντρο ΚΕΝ, ΠΕΝ ειδικοτητα και τα σχετικα.Aυτη τη στιγμη υπηρετω στην πολεμικη αεροπορια με ειδικοτητα αμυνης αεροδρομιων ως ΕΠΟΠ. Μπορω να φερω το διακριτικο του μαχητη στη στολη μου; Ευχαριστω προκαταβολικα.


εκτός απο ότι θα έπρεπε να είχες περάσει το σχολείο όπως πολύ σωστά σου απαντήθηκε, θα έπρεπε να είχες τερματίσει ανάμεσα στους 3 πρώτους για να μπορούσες να φέρεις το διακριτικό.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Kkk

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από Kkk »

Αν πάρει κάποιος φαντάρος μετάθεση σε άλλο στρατόπεδο και δεν είναι μαχητής αλλά εκεί που πάει φοράει το μαχητοσιμο μπορεί κάποιος να το καταλάβει ότι δεν πρέπει να το φοράει η δεν θα τον πάρει χαμπάρι κανεις;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εξαρτάται. Από το κατά πόσον θα ασχοληθούν.

Εάν θες τη γνώμη μου ωστόσο, καλύτερα να μην το ρισκάρεις.

Ισοδυναμεί με παραποίηση στολής και φυσικά επισύρει αντίστοιχη ποινή, η οποία επαφίεται φυσικά στις "ορέξεις" του εκάστοτε διοικητού.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης