Σχολή Αστυφυλάκων - Διπλώματα οδήγησης

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Διπλώματα οδήγησης

Δημοσίευση από dimitris mak »

Γεια σας! Φετος θα παω τριτη λυκειου. Ειμαι σε επαλ και θα δωσω για αστυφυλακων. Πιστευω να περασω και να μπω στην διας. Υσχιει οτι παιρνεις διπλωμα αυτοκινητου και μηχανης μεσα στην σχολη; Ευχαριστω!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Διπλώματα οδήγησης

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β έγραψε:Γεια σας! Φετος θα παω τριτη λυκειου. Ειμαι σε επαλ και θα δωσω για αστυφυλακων. Πιστευω να περασω και να μπω στην διας. Υσχιει οτι παιρνεις διπλωμα αυτοκινητου και μηχανης μεσα στην σχολη; Ευχαριστω!


για αυτοκίνητο ισχύει σίγουρα για μηχανή δεν έχω ακούσει κάτι
Άβαταρ μέλους
electrolisa
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 16, 2010 12:12 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Διπλώματα οδήγησης

Δημοσίευση από electrolisa »

Στη σχολη μεσα βγαζεις και για αυτοκινητο και για μηχανη αλλα ειναι υπηρεσιακα δεν σε καλυπτει σε περιπτωση που δεν εχεις διπλωμα πολιτικο και γινει κατι στο δρομο -ενα τρακαρισμα.
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Διπλώματα οδήγησης

Δημοσίευση από alexissak »

Μετα απο συμφωνια του Υπουργειου Προστασιας του Πολιτη κ του Υπουργειου Μεταφορων η οποια εγινε το 2009 οι κατοχοι υπηρεσιακων αδειων οδηγησης την μετατρεπουν σε πολιτικη με μια απλη αιτηση κ ενα μικρο παραβολο (νομιζω 50 ευρω). Μονη της η υπηρεσιακη αδεια ΔΕΝ σε καλυπτει.
blademaster

Σχολή Αστυφυλάκων - Διπλώματα οδήγησης

Δημοσίευση από blademaster »

Παιδιά για τα διπλώματα που λέτε, δέν ισχύει οτι βγάζεις διπλωμα για αυτοκίνητο, μόνο για μηχανή σε βγάζουν, και πάλυ ΑΝ καταφέρεις να μπείς σε γκρούπ. Δηλαδή και για μηχανή ακόμα δέν βγάζουν όλοι.

απλώς αυτό που ισχύει είναι οτι όποιος έχει πολιτικό δίπλωμα το πάς όταν παρουσιαστείς και αυτό γίνετε αυτόματα υπηρεσιακό. Οπότε βγάλτε τώρα δίπλωμα όσοι είναι να μπείτε, γιατί μέτα δέν θα βρείτε χρόνο.

sinanidis7
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 15, 2012 3:54 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Διπλώματα οδήγησης

Δημοσίευση από sinanidis7 »

blademaster εχεις απολυτο δικιο σε αυτο π λες. Ειμαι εγω τωρα κανω πρακτικη σε τμημα... Στην σχολη που ημουν (κομοτηνη) εβγαλα διπλωμα μονο για υπηρεσιακη μηχανη μεγαλου κυβισμου... Το θεμα ειναι οτι ειμαι ακομα 19. Ξερεις ποτε θα μ ερθει το διπλωμα και αν μπορω να το γυρισω σε πολιτικο εστω και της κατηγοριας Α1 λογω της ηλικιας μου; Ευχαριστω ¨))

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες