Mεταθέσεις 8-μήνων για 316 σειρά

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Mεταθέσεις 8-μήνων για 316 σειρά

Δημοσίευση από Greek_Army »

Εγώ ξέρω ότι μετάθεση παίρνεις όταν συμπληρώνεις 4 μήνες στην παραμεθόριο (άρα οι ημέρες στο κέντρο δεν μετράνε), τώρα τι σας λένε στην μονάδα δεν γνωρίζω, μπορείς να διαβάσεις και το θέμα που έχουμε για την προηγούμενη σειρά (θα το βρεις ποιο πάνω) που όλοι εκτός από τα βύσματα φύγανε μετά τους 4 μήνες συμπλήρωσης από την παραμεθόριο

Για τις μεταθέσεις υπεύθυνο είναι το 1ο γραφείο πήγαινε και ρώτα, τι ακριβώς αίτηση να κάνεις; Γνωρίζουν ότι κάνεις μειωμένη θητεία

Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Mεταθέσεις 8-μήνων για 316 σειρά

Δημοσίευση από Palioseira »

egweimai έγραψε:Άρα στην ουσία 3 μήνες μετά την πρώτη μέρα στη μονάδα παραμεθορίου; Οι μέρες στο κέντρο υπολογίζονται; Επίσης τι ακριβώς χρειάζεται να κάνω για να το αιτηθώ; Έχω ήδη υπηρετήσει 2,5 μήνες αλλά σκέφτομαι σοβαρά να πάρω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους.Αν πάρω καμιά μετάθεση για αλλού ίσως την παλέψω. Πότε και πως θα το μάθω όμως αν πρόκειται να πάρω;


Σεβομαι Καθε προβλημα αλλα προσπαθησε να το αντεξεις να ξεμπλεγεις και οχι παλι μετα απο την αρχη. Φιλικα παντα.
Emilios
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 25, 2011 4:13 am
Επικοινωνία:

Mεταθέσεις 8-μήνων για 316 σειρά

Δημοσίευση από Emilios »

Παιδια για να λυθουν ολες οι αποριες πανω σε αυτο το θεμα για το ποτε δικαιουμαστε τη μεταθεση να ξερετε οτι ειναι στους 4 μηνες ΘΗΤΕΙΑΣ. Δεν εχει καμμια σχεση το παραμεθωριο. Μονο στην 316 Γ1 για πρωτη φορα αργησαν τοσο πολυ σχεδον ενα μηνα... Εμενα μ ηρθε στους 5 μηνες παρα 4 μερες η μεταθεση και στην παραμεθωριο μολις 3 μηνες. Και χωρις βυσμα κλπ κλπ... Σε ολους τοτε ηρθε. Παραδειγμα στην 315 απ την στρατολογια της μοναδας μ μου ειπαν οτι τους ειχαν ερθει οι μεταθεσεις λιγες μερες πριν το 4μηνο. Αυταα...
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Mεταθέσεις 8-μήνων για 316 σειρά

Δημοσίευση από Palioseira »

Emilios έγραψε:Παιδια για να λυθουν ολες οι αποριες πανω σε αυτο το θεμα για το ποτε δικαιουμαστε τη μεταθεση να ξερετε οτι ειναι στους 4 μηνες ΘΗΤΕΙΑΣ. Δεν εχει καμμια σχεση το παραμεθωριο. Μονο στην 316 Γ1 για πρωτη φορα αργησαν τοσο πολυ σχεδον ενα μηνα... Εμενα μ ηρθε στους 5 μηνες παρα 4 μερες η μεταθεση και στην παραμεθωριο μολις 3 μηνες. Και χωρις βυσμα κλπ κλπ... Σε ολους τοτε ηρθε. Παραδειγμα στην 315 απ την στρατολογια της μοναδας μ μου ειπαν οτι τους ειχαν ερθει οι μεταθεσεις λιγες μερες πριν το 4μηνο. Αυταα...


Μπορει να ηταν ετσι αλλα αλλαξε και εγινε 5 μηνες απο καταταξεως.

Απο τους 5 μηνες παρα 4 μερες πως ειχες στην περαμεθοριο μονο 3 μηνες; Οι αλλοι δυο μηνες που ηταν αφου στο κεντρο καθοντε καπου 20 μερες

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης