Θα με πάρουν νωρίτερα;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
fanopsaro
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Φεβ 13, 2009 12:15 am
Επικοινωνία:

Θα με πάρουν νωρίτερα;

Δημοσίευση από fanopsaro »

Γεια σε όλους!
Το θέμα μου είναι το εξής. Είδα κ αποείδα επαγγελματικα και αποφάσισα να πάω στρατό να ξεμπερδεύω. Το θέμα ειναι ότι έχω κλείσει μεταπτιχιακά για του χρόνου και δε με βολεύει να πάω τον Αυγουστο09 αλλα να μπώ τώρα το Μαιο09. Ξέρω οι προθεσμίες έληξαν. Πήρα κ στρατολογία κ μου το είπαν. Ενας συγγενής-στρατιωτικός μου είπε να κάνω αίτηση που να ζητάω να μπω το μάιο και θα γίνει. Μου το είπαν κ απο τη στρατολογία αυτό αλλά οτι περνάει απο επιτροπή και δεν είναι σίγουρο... Ξέρετε κάτι; Να την κάνω την αίτηση; ; Η δεν πρόκειται να γίνει κάτι και παω Αύγουστο και τα χάσω όλα... ;

Ευχαριστώ πολύ! Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Θα με πάρουν νωρίτερα;

Δημοσίευση από yandr »

Κοίτα, με την έλλειψη που υπάρχει μπορεί και να σε πάρουν Μάιο, αλλά κανονικά δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο.

Δεν χάνεις και τίποτα να την κάνεις την αίτηση.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Θα με πάρουν νωρίτερα;

Δημοσίευση από yandr »

Αναθεωρώ.

Ένας φίλος μου σήμερα έκανε το ίδιο ακριβώς με εσένα και ο Διευθυντής του στρατολογικού τον διαβεβαίωσε ότι κατ' εξαίρεση θα τον πάρουν τον Μάιο.
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Θα με πάρουν νωρίτερα;

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Nαι ναι κι ο αδερφός μου έκανε τον ίδιο και μπήκε χτες παρ'όλο που είχε κόψει την αναβολή του μετά την λήξη της προθεσμίας, οπότε μην ανησυχείς.
fanopsaro
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Φεβ 13, 2009 12:15 am
Επικοινωνία:

Θα με πάρουν νωρίτερα;

Δημοσίευση από fanopsaro »

Εγω το έκανα πάντως. Είχα ετοιμάσει και αίτηση από το σπίτι αλλά τελικά είχαν έτοιμες εκει. Ο στρατολογος μου είπε οτι συνήθως γίνεται... Αλλά η απόφαση γίνεται απο Αθήνα οπότε... Δν μπορώ να ξέρω. Ρώτησα ακόμα αν μπορώ να το μάθω από κάπου και μου είπε από το χαρτί κατάταξης... (ωραιος), αλλά εννοούσα πριν απο αυτό. Αν είναι να γραφτώ σε μεταπτυχιακό το ΜΑΙΟ και να μην μπω Αύγουστο αν είναι να μη μπω τώρα το ΜΑΙΟ.

Κάτι άλλο; Έπρεπε να μου δώσει κάποιο χαρτί ο στρατολόγος; Δεν μου έδωσε τπτ; Ένας φίλος μου μου είπε οτι έπρεπε να πάρω ένα χαρτί
fanopsaro
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Φεβ 13, 2009 12:15 am
Επικοινωνία:

Θα με πάρουν νωρίτερα;

Δημοσίευση από fanopsaro »

Σήμερα που τηλεφώνησα σε στρατολογικό γραφείο μου ειπαν ότι κατα 99% θα με πάρουν τον ΜΑΙΟ. Οπότε...
fanopsaro
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Φεβ 13, 2009 12:15 am
Επικοινωνία:

Θα με πάρουν νωρίτερα;

Δημοσίευση από fanopsaro »

Ρε παιδιά... Μπερδεύτηκα... Τηλεφώνησα στα στρατολογικά γραφεία Θεσ/νικης που μένω και στο άλλο που είμαι γραμμένος (άλλη πόλη) και δεν ξέρουν που είναι τα χαρτιά μου. Μου είπανε μάλλον στο στρατιωτικό ταχυδρομείο. Λέτε αν καθυστερήσει πολύ να τον χάσω τον Μαιο;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες