Πυροσβέστης στις Ένοπλες Δυνάμεις

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Κωστας

Πυροσβέστης στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κωστας »

Γεια σας! Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε πως γινεται να μπω πυροσβεστης στις ενοπλες δυναμεις και οτιδηποτε εχει σχεση με αυτο ! Ευχαριστω!
Georgios55
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 19, 2011 4:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός
Επάγγελμα: Δεν εργάζομαι
Επικοινωνία:

Πυροσβέστης στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από Georgios55 »

Υπάρχει τέτοια ειδικότητα; Δεν νομίζω... Αλλά θα σε γελάσω... Πάντως και η κανονική πυροσβεστική έχει παρόμοια δομή με τον στρατό... Γιατί θες στρατιωτική πυροσβεστική;
nikopaok4
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 4:40 pm
Επικοινωνία:

Πυροσβέστης στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από nikopaok4 »

Βασικα δεν υπαρχει πυροσβεστικη μεσα στο στρατο... Απο οσο γνωριζω ο στρατος δεν εχει πυροσβεστικα οχηματα παρα μονο βυτιοφορα.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πυροσβέστης στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Έχει Πυροσβεστικά οχήματα Steyr αλλά σε περιορισμένο αριθμό και μόνο για τις ανάγκες των Στρατοπέδων. Μπορεί τελευταία να αγοράστηκαν και άλλα ελέω "ΔΕΥΚΑΛΙΩΝΑ".
Κωστας

Πυροσβέστης στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κωστας »

Συγγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση! Θελω να μπω στρατιωτικη πυροσβεστικη γιατι απο οτι εχω ακουσει δινονται μορια επιπλεον οπως και με τις ειδικες δυναμεις ετσι ωστε μετα το περας της θητειας να εχω περισσοτερα μορια για να παω πολιτικη πυροσβεστικη αλλα δεν τα ξερω και πολυ καλα τα πραγματα. Για τα πειτε μου ισχυουν τα λεγομενα μου;
Άβαταρ μέλους
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

Πυροσβέστης στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ »

Υπαρχει και ειδικοτητα σκαπανεας -πυροσβεστης στο μηχανικο και νομιζω κατι παρομοιο στην ΑΣ. Για τα μορια φιλε για το Π. Σ. Απο τον στρατο τα παιρνεις αν υπηρετησεις ή στην Προεδρικη Φρουρα ή στις ειδικες δυναμεις ή ως εφεδρος.
Κωστας

Πυροσβέστης στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κωστας »

ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ έγραψε:Υπαρχει και ειδικοτητα σκαπανεας -πυροσβεστης στο μηχανικο και νομιζω κατι παρομοιο στην ΑΣ. Για τα μορια φιλε για το Π. Σ. Απο τον στρατο τα παιρνεις αν υπηρετησεις ή στην Προεδρικη Φρουρα ή στις ειδικες δυναμεις ή ως εφεδρος.


για την προεδρικη φρουρα και ειδ. Δυν. Το ξερω αλλα τι εννοεις ως εφεδρος;
Άβαταρ μέλους
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

Πυροσβέστης στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ »

Κωστας έγραψε:
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ έγραψε:Υπαρχει και ειδικοτητα σκαπανεας -πυροσβεστης στο μηχανικο και νομιζω κατι παρομοιο στην ΑΣ. Για τα μορια φιλε για το Π. Σ. Απο τον στρατο τα παιρνεις αν υπηρετησεις ή στην Προεδρικη Φρουρα ή στις ειδικες δυναμεις ή ως εφεδρος.


για την προεδρικη φρουρα και ειδ. Δυν. Το ξερω αλλα τι εννοεις ως εφεδρος;
εφ. Αξιωματκος
Κωστας

Πυροσβέστης στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κωστας »

ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ έγραψε:
Κωστας έγραψε:
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ έγραψε:Υπαρχει και ειδικοτητα σκαπανεας -πυροσβεστης στο μηχανικο και νομιζω κατι παρομοιο στην ΑΣ. Για τα μορια φιλε για το Π. Σ. Απο τον στρατο τα παιρνεις αν υπηρετησεις ή στην Προεδρικη Φρουρα ή στις ειδικες δυναμεις ή ως εφεδρος.


για την προεδρικη φρουρα και ειδ. Δυν. Το ξερω αλλα τι εννοεις ως εφεδρος;
εφ. Αξιωματκος


σε ευχαριστω για την απαντηση. Δεν το ηξερα οτι και απο εφεδρος αξιωματικος εχεις μορια για Π. Σ.

ΕικόναΕικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες